Євро-2023: чоловіча збірна Туреччини здобула першу перемогу, Франція здолала Ізраїль
03.09.2023
Збірна Туреччини

Туреччина здолала Грецію в групі D чоловічого чемпіонату Європи з волейболу 2023 року. У захоплюючому матчі підопічні Альберто Джуліані здобули свою першу перемогу з рахунком 3:1 на турнірі. Центральний блокуючий Мерт Матіч зіграв ключову роль у перемозі своєї команди, продемонструвавши 92% успіху в атаці і набравши 12 очок (1 блок).

Туреччина проти Греції, 3:1 (22-25, 26-24, 25-19, 25-23)

Туреччина vs Греція

Очолювана Мірзою Лагумджією, збірна Туреччини добре почала перший сет, швидко здобувши перевагу. Однак збірна Греції швидко відреагувала, наздогнавши своїх суперників. З капітаном Георгіосом Петреасом на подачі (4 очки, включаючи 1 ейс і 100% успіху в атаці) збірна Греції змогла змінити ситуацію, вийшовши переможцем після довгої боротьби (25-22).

Підбадьорені гравці команди Данте Бонінфанте розпочали наступний сет краще, здобувши перевагу 8-12, але збірна Туреччини зрівняла рахунок, і, врешті-решт, виграла сет 26-24.

Завдяки чудовій грі в атаці, збірна Туреччини впевнено лідирувала в третьому сеті (14-9), зберігаючи ініціативу, і завершила цей відрізок гри з рахунком 25-19, маючи 54% успіху в атаці (в той час як у Греції було 37%).

У дуже напруженому четвертому сеті турецькі волейболісти зуміли обіграти суперників (25-23) і завершили матч з рахунком 3:1.

Адіс Лагумджія став найкращим бомбардиром Туреччини, набравши 14 очок (9 в атаці, 3 на блоці, 2 ейсами), та продемонструвавши 31% успіху в атаці. Найкращими бомбардирами збірної Греції стали Дімітріос Мушліас, що здобув 22 очки (19 в атаці, 2 на блоці, 1 ейсом, 56% успіху), Александрос Раптіс додав ще 15 (52%), тоді як капітан Георгіос Петреас набрав 12 (100%).

«Ми дуже задоволені перемогою. Греція - дуже сильна команда, так що це був дійсно непростий матч. Тепер ми з нетерпінням чекаємо наступних ігор. Ми хочемо посісти 2-ге місце в групі», - прокоментував матч центральний блокуючий з Туреччини Мерт Матіч.

Наступним суперником Туреччини стане збірна Португалії. Матч відбудеться у понеділок, 4 вересня, о 20:00 за київським часом. Греція зіграє з Румунією 3 вересня о 17:00.

Ізраїль проти Франції, 0:3 (21-25, 27-29, 17-25)

Ізраїль vs Франція

Франція та Ізраїль зустрілися у другому матчі дня, порадувавши вболівальників чудовим рівнем гри. Андреа Джані вперше на змаганні увів до початкового складу Ервіна Н’Ґапета (який був залишений на лавці запасних через травму).

Незважаючи на відчайдушну боротьбу, яку Ізраїль влаштував у першому сеті, діючі олімпійські чемпіони змогли здобути перемогу з рахунком 25-21, завдяки стабільній грі на прийомі (69% успіху), що допомогло їм організувати свої атаки.

У другому сеті збірна Ізраїлю була близька до перемоги, але допустила занадто багато помилок. Лише наприкінці сету Ізраїль зумів зрівняти рахунок завдяки грі Марка Рурі, який зробив 2 ейси поспіль. Гра французів на прийомі постраждала, але вони все одно змогли здобути перемогу з рахунком 29-27.

Збірна Франції перехопила контроль над грою в 3-му сеті, здобула велику перевагу 19-11 і виграла матч з рахунком 3:0.

В цілому, обидві команди виступили досить рівно, зробивши по 36 успішних атак і 6 блоків кожна. Збірна Франції трохи краще зіграла на подачі (8 ейсів проти 6) і набрала більше очок за рахунок помилок своїх суперників (23 проти 17).

Збірна Франції

Деріл Бюльтор чудово виступив, показавши 88% успіху в атаці (9 очок), в той час як Тімоте Карл знову став найкращим бомбардиром матчу, набравши 14 очок (61%).

Наступний матч Франція проведе у понеділок, 4 вересня, о 17:00 за київським часом. Її суперниками стануть волейболісти румунської збірної. Ізраїль гратиме з Португалією у неділю, 3 вересня, о 20:00.