Євро-2023: Болгарія та Боснія і Герцеговина виграли перші матчі у групі В
17.08.2023
Збірна Боснії і Герцеговини

Жіноча збірна Швейцарії програла на тай-брейку в першому матчі чемпіонату Європи-2023 в групі B, але команда Лорен Бертолаччі, єдиної жінки - головного тренера турніру, провела хорошу гру.

Збірна Швейцарії

Протягом напруженого другого дня у групі В чемпіонату Європи з волейболу у Монці чотири команди провели свої перші матчі після матчу відкриття на Арені ді Верона 2 дні тому, на якому приймаюча країна Італія розгромила Румунію з рахунком 3:0.

Це був дебют на турнірі для єдиної жінки-головного тренера чемпіонату, тренера збірної Швейцарії Лорен Бертолаччі, команда якої програла першу гру Боснії і Герцеговині з рахунком 2:3, продемонструвавши свою енергію і індивідуальність, незважаючи на поразку.

Лорен Бертолаччі

38-річна Бертолаччі, яка народилася і виросла в Австралії, протягом десяти років грала у складі збірної своєї країни, а потім переїхала до Швейцарії у якості гравчині і залишилася там також і для своєї тренерської кар'єри.

Будучи тренером, вона починала у Швейцарії з чоловічою командою «Люцерн» у швейцарській вищій лізі, а потім перейшла до жіночої ліги, зібравши в останні роки численні трофеї з діючими чемпіонками Швейцарії, командою «Невшатель».

У грудні 2021 року Бертолаччі була найнята до національної збірної Швейцарії, провела хорошу роботу і допомогла команді пройти кваліфікацію на чемпіонат Європи-2023.

Лорен Бертолаччі - це тренерка з підготовкою, характером і великими амбіціями, і всі її заслужені успіхи з «Невшателем» і збірною Швейцарії свідчать про це.

Швейцарія vs Боснія і Герцеговина

У першій грі групи В проти Боснії та Герцеговини  Швейцарія добре почала, легко вигравши перший сет з рахунком 25-16, але другий вона програла з невтішним рахунком 15-25.

У третьому сеті Швейцарія зуміла зібратися у вирішальний момент, і виграла його з рахунком 25-23, але, програвши четвертий з рахунком 17-25, дозволила Боснії перевести гру у тай-брейк.

На тай-брейку збірна Боснії вийшла вперед в середині сету, проте швейцаркам вдалося зрівняти рахунок (13-13), перевівши гру в овертайм. Після дуже емоційної гри Боснія і Герцеговина виграла останній сет з рахунком 17-15, і здобула перемогу в матчі. І хоча швейцарські волейболістки упустили перемогу, вони наполегливо боролися і показали високий рівень гри.

Найкращими бомбардирами збірної Боснії і Герцеговини стали Даяна Боскович і Едіна Бегич, які набрали по 18 очок, в той час як найкращим бомбардиром збірної Швейцарії стала капітан Лаура Кунцлер з 18 очками.

Болгарія vs Хорватія

У другій грі дня в дуже напруженому матчі  Болгарія здолала Хорватію з рахунком 3:1, здобувши свою першу перемогу в групі В. Хороший виступ болгарської догравальниці Радостіни Марінової, яка набрала 23 очки, вивів Болгарію на 2-ге місце в групі.