«Ястшембський Венґель» спробує стати другим польським клубом, що здобув титул у Лізі чемпіонів
03.05.2024
«Ястшембський Венґель»

У неділю, 5 травня, «Ястшембський Венґель» зіграє у другому в своїй історії Суперфіналі Ліги чемпіонів ЄКВ проти «Трентіно» в надії вперше завоювати головний трофей.

Минулого сезону «Венґель» вийшов до свого першого Суперфіналу, продемонструвавши вражаючий виступ на змаганнях, але зупинився в кроці від головного призу, програвши в п'ятому сеті з рахунком 12:15 польській «Заксі» в Турині.

«Ястшембський Венґель» vs «Зіраат»

Якщо «Ястшембському» вдасться виступити краще, ніж торік, він не лише принесе Польщі четверту поспіль перемогу в цьому турнірі, але й стане другою польською командою в історії змагань, яка виграла Лігу чемпіонів.

У цьогорічному фіналі «Ястшембський» гратиме проти італійського клубу. В попередніх сезонах Ліги чемпіонів «Венґель» вже зустрічався з італійськими суперниками, здобувши п'ять перемог в 11 матчах з представниками цієї країни, причому одна з них припала на цьогорічний турнір, коли у чвертьфіналі поляки здолали «П'яченцу».

«Ястшембський Венґель» vs «П'яченца»

З недільним суперником «Ястшембський Венґель» також зустрічається не вперше: команди вже грали одна проти одної у фіналі клубного чемпіонату світу з волейболу сезону 2011/12, і італійці здобули перемогу з рахунком 3:1. Вони також зустрічалися у півфіналі Ліги чемпіонів 2010/11 з тим самим результатом – «Трентіно» виграв з рахунком 3:0, а пізніше здобув свій третій і, поки що останній, титул на цьому турнірі.

У боротьбі за чемпіонський титул «Ястшембський Венґель» покладатиметься на кількох ключових гравців. Догравальник Томаш Форнал став лідером польської команди за кількістю набраних на цьогорічному турнірі очок (139), і лише двох пунктів йому не вистачило, щоб потрапити до першої десятки кращих бомбардирів цього сезону. У півфіналі Форнал здобув 30 очок, і тільки діагональний Жан Патрі мав кращий результат.

Жан Патрі

Ще одним гравцем, який надав команді нового імпульсу, є центральний блокуючий Норберт Губер. Він грав у Суперфіналі Ліги чемпіонів минулого сезону, здобувши титул у складі «Закси», а в цьому сезоні перейшов до «Венґеля». Його домінування біля сітки зіграло значну роль у результатах його команди в цьому сезоні.

Жан Патрі

Це був успішний сезон для «Ястшембського Венґеля», який у фіналі обіграв «Варта Заверце» і втретє за чотири сезони завоював титул чемпіона Плюсліги. Він також дійшов до фіналу Кубка та Суперкубка Польщі, але обидва рази програв.

У цьому сезоні польському клубу залишилося зіграти лише один матч, і він сподівається вперше оформити історичний дубль в національній та європейській першості. Чи вдасться йому це зробити стане відомо ввечері у неділю, 5 травня.