Японія і Сербія здобули треті перемоги на відбірковому турнірі в Токіо
04.10.2023
Збірна Японії

Збірні США та Словенії після чотирьох змагальних днів продовжують залишатися непереможеними.

Після кількох невдач минулих вихідних Сербія та приймаюча країна - Японія, схоже, знайшли свій ритм на волейбольному кваліфікаційному турнірі до Олімпійських ігор 2024 року, що триває в Токіо. У середу обидві збірні здобули свої треті перемоги в групі B, обігравши Фінляндію і Туреччину, відповідно. Таким чином, вони залишаються відразу за США і Словенією - непереможеними лідерами поточної турнірної таблиці групи – і мають шанси вибороти путівки з Токіо до Парижа.

Японія vs Туреччина

Натхненні домашніми вболівальниками, японці не виявили жалю до своїх суперників з Туреччини і здобули переконливу перемогу з рахунком 3:0 (25-15, 25-20, 25-19). У першому сеті турки вели до рахунку 7:7, але потім японські волейболісти зробили приголомшливий ривок 12:1 на подачах зв’язуючого Масахіро Секіти і догравальника Юкі Ісікави і вже не зупинялися до кінця гри. Господарі майданчику  домінували протягом усього другого сету і подвоїли свою перевагу. Турки спробували відігратися в третьому, здобувши перевагу в два очки, але вести в рахунку їм вдавалося лише до 12:11. Після рахунку 16:16 Японія відірвалася на п'ять очок, знову завдяки  Секіті за лінією подачі, а потім красиво завершила матч, здобувши перемогу в сеті з рахунком 25:19.

За винятком подачі, яка принесла по два ейси кожній з команд, Японія перевершила Туреччину за всіма показниками: 42 проти 31 в атаці, 6 проти 5 у блоках і 16 проти 25 за невимушеними помилками.

Японський діагональний Юджі Нішіда продемонстрував 57% успіху в атаці і реалізував три блоки, здобувши максимальну кількість очок у матчі - 15. Капітан Юкі Ісікава додав ще 14 очок, включаючи один ейс і один блок. Догравальник Ран Такахаші також досяг двозначного результату, набравши 11 очок. Діагональні Каан Гурбуз і Мірза Лаґумджія лідирували за результативністю серед гравців Туреччині, набравши по 12 очок кожен.

Сербія vs Фінляндія

Сербія завдала Фінляндії четверту поразку в групі, незважаючи на гарну гру фінської команди. Зафіксувавши 67% успішності в атаці, зірковий сербський діагональний Александар Атанасієвич набрав 17 очок, включаючи два блоки і ейс, допомігши своїй збірній завершити гру з рахунком 3:0 (25-21, 25-22, 25-22) на свою користь, тоді як його фінський колега Йоонас Йокела набрав рекордні в цьому матчі 19 очок, включаючи три ейси і два блоки.

Серби посідають третє місце в таблиці з трьома перемогами, однією поразкою і дев'ятьма очками, випереджаючи Японію за співвідношенням сетів. Туреччина займає п'яте місце з однією перемогою, трьома поразками і трьома очками відповідно.

США та Словенія продовжили свою переможну серію, здобувши в середу свої четверті поспіль перемоги. Наразі ці команди очолюють поточну турнірну таблицю, маючи по 4 перемоги і по 12 очок, та розділені лише співвідношенням виграних та програних сетів. Американці поки що програли лише один сет, тоді як словенці вже програли другий у матчі проти Єгипту в середу.

Словенія vs Єгипет

Єгипет продовжує доставляти фаворитам чимало клопоту в Токіо. Цього разу єгиптянам вдалося виграти перший сет у протистоянні зі Словенію, однак надалі їхні суперники відігралися та зафіксували перемогу з рахунком 3-1 (23-25, 25-22, 25-17, 25-14), яка відкинула єгипетську команду на шосте місце з однією перемогою, трьома поразками і двома очками. Діагональний Рок Мозіч став найкращим бомбардиром матчу з 21 очком, три з яких були набрані на блоці. Догравальник Жіга Штерн і центральний блокуючий Ян Козамерник додали Словенії 12 і 10 очок відповідно. У складі єгипетської збірної лідирували Реда Хайкал, який набрав 15 очок, і Абдельрахман Ейсса, який фінішував з 14.

США vs Туніс

Американці без напруги з рахунком 3:0 (25-11, 25-12, 25-14) обіграли тунісців, які ще не виграли жодного сету в Токіо. З показником успіху в атаці 69% найкращим бомбардиром матчу став Кайл Енсінг, який набрав 13 очок, включаючи чотири блоки. Догравальник Томас Яшке додав ще 10 очок до рахунку переможців.