Вчетверте за останні 24 роки в Суперфіналі жіночої Ліги чемпіонів битимуться дві італійські команди
22.03.2024
«Імоко» vs «Мілан»

«Імоко» і «Мілан» вийшли переможницями з поєдинків проти двох турецьких волейбольних клубів, «Еджзаджібаші» та «Фенербахче», і тепер змагатимуться за головний приз у жіночій Лізі чемпіонів ЄКВ. Суперфінал за участю двох команд з Італії відбуватиметься вчетверте  за останні 24 роки.

Після турецького дербі між «Вакіфбанком» і «Еджзаджібаші» в Суперфіналі минулого сезону, настав час двом італійським командам поборотися за трофей: команда з Конельяно вже вп'яте потрапляє до останнього етапу змагань, а клуб з Мілану битиметься у фіналі вперше в історії.

В той час як «Імоко» виграла обидва матчі в півфіналі проти «Еджзаджібаші», «Мілану» довелося пройти непросте випробування: здолавши «Фенербахче» з переконливим рахунком 3:0 в першому матчі в Італії, у другому, що відбувався в Стамбулі, італійки вступили в запеклу боротьбу зі своїми суперницями, які програли лише один матч до півфіналу і були рішуче налаштовані відігратися.

«Фенербахче» vs «Мілан»

І в першому сеті здавалося, що турецькій команді, яка потерпала невдачі в півфіналі в попередніх двох сезонах, нарешті вдасться пробитися до наступного етапу, оскільки вона явно домінувала і здобула перемогу з рахунком 25:15.

І хоча італійська команда, маючи в арсеналі триразову MVP Паолу Егону, спробувала переломити ситуацію, вигравши другий сет 28:26, господарки здобули перемогу в матчі з рахунком 3:1, взявши наступні два - 25:22 і 25:23, а основні гравчині «Фенербахче», Мелісса Варгас і Аріна Федоровцева, набрали разом 54 очки.

Таким чином, матч перейшов у «золотий сет», де на карту було поставлено все. І саме Егону, яка набрала в цьому матчі вражаючі 35 очок, зіграла блискуче, завдяки чому «Мілан», хоча й поступався 1:4 після перших розіграшів, зміг відсвяткувати перемогу у підсумку, зупинивши «Фенербахче» за крок до здійснення мрії.

Вигравши «золотий сет», «Мілан», який двічі поспіль вибував зі змагань на стадії чвертьфіналу, у своєму третьому сезоні в жіночій Лізі чемпіонів ЄКВ вперше вийшов до Суперфіналу, в той час як «Фенербахче» третій сезон поспіль не зміг здолати останню перешкоду і зупинився у півфіналі.

«Я дуже пишаюся. Мені бракує слів. Ми добре попрацювали в останньому сеті, не втрачаючи самовладання і мужності на арені, заповненій уболівальниками суперниць. Я горда, щаслива і бажаю всього найкращого в майбутніх випробуваннях», - сказала Егону після однієї з найбільших перемог в історії «Мілана» перед 7000 турецьких уболівальників.

В іншому півфіналі «Імоко» продовжила свій ідеальний сезон, який налічує 38 перемог у всіх змаганнях, здобувши впевнену перемогу з рахунком 3:1 над «Еджзаджібаші» у першому матчі в Італії, і подвоївши успіх в Туреччині з рахунком 3:2.

Волейболістки з Конельяно впевнено стартували і вже з самого початку матчу забезпечили собі вихід в Суперфінал, вигравши перші два сети - 25:15 і 25:17, і лише після цього «Еджзаджібаші» спробували відігратися - 26:24, завдяки відмінній грі кращої бомбардирки цього сезону Тіяни Бошкович.

«Еджзаджібаші» vs «Імоко»

Сербська діагональна додала 26 очок до свого і без того вражаючого результату в 233 пункти в цьому сезоні, але Ізабель Хок знову була фантастичною, набравши 29 очок (після 37 у першому матчі), що дозволило «Імоко» продовжити переможну серію і  вийти в фінал.

Це вже п'ятий фінал за останні сім сезонів для італійської команди, яка за цей період двічі програвала «Вакіфбанку» (в 2017 і 2022 роках), один раз – «Горгондзолі» (в 2019 році, в останньому фіналі за участі двох італійських команд), і один раз виграла титул (в 2021 році, здолавши «Вакіфбанк»).

В останніх 10 матчах між «Імоко» і «Міланом» команда з Конельяно виграла вісім разів, включаючи останні шість поспіль матчів.