«Вакіфбанк» вийшов до чвертьфіналу Ліги чемпіонів
01.03.2023
«Вакіфбанк» vs «ЛКС»

Стамбульський «Вакіфбанк» забронював путівку до чвертьфіналу жіночої Ліги чемпіонів з волейболу, здолавши з рахунком 3:0 польську команду «ЛКС».

Підопічні Джованні Гвідетті зустрінуться на наступному етапі змагань з італійським «Міланом», який вже забезпечив собі місце в першій вісімці команд елітного волейбольного турніру Європи в сезоні 2022/2023.

Зазначимо, що команда з Туреччини входить до вісімки кращих з сезону 2007-2008, тож цього року вона вкотре підтвердила свій статус.

У середу, 1 березня, на домашній арені перед 1250 вболівальниками гравчині «Вакіфбанку» здолали суперниць в перших двох сетах, продемонструвавши кращу концентрацію в ключові моменти. Цього було достатньо, щоб вони пройшли до наступного етапу у жіночій волейбольній Лізі чемпіонів ЄКВ 2023, оскільки в першому матчі плей-оф турчанки здобули перемогу з рахунком 3:0.

«ЛКС»

Однак кваліфікація після двох сетів їх не зупинила: господарки не втратили ритму й записали на свій рахунок також і третій сет. Ключем до їхнього успіху виявилася краща гра на блоці та з лінії подачі

«Вакіфбанк» завершив матч з дев'ятьма непробивними блоками (проти шести у «ЛКС») і чотирма ейсами (проти двох).

В атаці обидві команди фінішували з 44 переможними атакуючими ударами (ефективність 45% проти  44%).

Найціннішим гравцем матчу була названа Паола Егону, яка сприяла перемозі своєї команди, набравши 16 очок (50% ефективності). Кара Байєма додала 13 (39% ефективності).

Паола Егону

Серед гравчинь «ЛКС» найбільший здобуток – у Валентини Діуф, яка фінішувала з 23 очками (45% ефективності).

На початку матчу Зехра Гюнеш з «Вакіфбанку» вшанувала хвилиною мовчання пам’ять юної волейболістки Серен Топал, яка загинула в результаті землетрусу в Туреччині, надівши майку з її ім'ям.

Гра також була особливою для багатьох юних шанувальників волейболу в спортивному залі, оскільки вони приїхали з деяких регіонів, що сильніше постраждали від землетрусу на початку лютого.

«Перш за все, я дуже щасливий, тому що сьогодні ми зустрілися з дітьми з району землетрусу. Сьогодні вони були нашими гостями і дивилися гру. Звісно, наші серця з сім'ями, які постраждали. Ми повернулися в Стамбул, щоб зіграти перед нашим народом. Я думаю, це був відмінний матч, тому що «ЛКС» - хороша команда. Кожен сет був дуже напруженим. Тепер нас чекає ще одне важке випробування», - сказав після гри головний тренер «Вакіфбанку» Джованні Гвідетті.

«Було приємно знову зустрітися з нашими фанатами. Після катастрофічного землетрусу ми спробували домогтися результату, який би їх трохи порадував. Були моменти, коли у нас виникали труднощі в грі, але ми діяли як команда і залишалися разом. Ось як ми перемогли», - прокоментувала Паола Егону, MVP матчу та гравчиня турецької команди.