В Італії «П’яченца» здолала чемпіона світу «Перуджу»
05.02.2024
 «П’яченца»

Перемога «П’яченци» над «Перуджею» стала кульмінацією 17-го туру італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків  минулими вихідними. Натхненні бразильським догравальником Йоанді Леалом, який нещодавно вперше з листопада повернувся до гри після відновлення від травми литкового м'яза, волейболісти «П’яченци» порадували уболівальників у неділю на стадіоні «ПалаБанка», відігравшись після програного сету і здобувши перемогу над діючим клубним чемпіоном світу і володарем Суперкубка та Кубка Італії.

«П’яченца» vs «Перуджа»

Бразильська зірка кубинського походження набрав максимальну кількість очок у цьому матчі - 24 – і допоміг своїй команди здобути домашню перемогу над «Перуджею» у чотирьох сетах: 3-1 (18-25, 25-22, 25-17, 25-18). Реалізувавши два ейси, два блоки і продемонструвавши 65% успіху в атаці, він заслужив номінацію «Найцінніший гравець». Партнер Леала по команді і співвітчизник Рікардо Лукареллі додав ще 10 очок до успіху «П’яченци». Те ж саме зробив і діагональний Юрій Романо, який зробив цілих п'ять ейсів. Туніський діагональний Вассім Бен Тара став найкращим бомбардиром «Перуджі» з 14 очками, три з яких він набрав ейсами і одне на блоці. Догравальники українець Олег Плотницький та поляк Каміль Семенюк додали по 10 очок кожен.

Команда з П'яченци поліпшила свій результат до 35 очок (11 перемог, 6 поразок) і посідає третє місце в поточній турнірній таблиці. Їх суперники з Перуджі йдуть другими з 40 очками (13 перемог, 4 поразки).

«Ця перемога була необхідна з багатьох причин, не в останню чергу для закріплення третього місця в турнірній таблиці і розуміння того, що ми можемо грати чудово проти будь-якої команди, - прокоментував головний тренер «П’яченци» Андреа Анастазі. - Я радий за наших уболівальників. У першому сеті нам не вистачало атаки, але ми добре впоралися з прийомом і подачею. Потім ми покращилися у всьому. Відмінна гра Леала! Він очолив команду, йому потрібен був час, щоб повернутися на свій рівень, і сьогодні він його довів. Леонардо Сканферла також був дуже хорошим на прийомі...»

«Сьогодні вони, безумовно, були кращими, - сказав центральний блокуючий «Перуджі» Себастьян Соле. – Ми добре підійшли до матчу. Ми приїхали в П'яченцу з метою перемогти. Після гарного для нас першого сету вони покращилися, посиливши тиск на нас своєю подачею, і ми трохи відстали. Однак, навіть зазнавши поразки, ми завжди були єдині, і це важливо. Нам є над чим працювати, і ми це знаємо».

Суперліга повернеться до активних дій з іграми 18-го туру наступної суботи та неділі, 10 та 11 лютого.

18-й тур італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом)