В Італії «К'єрі» обіграла «Ігор Горгондзола» на старті чвертьфіналу
28.03.2024
«Ігор Горгондзола» vs «К'єрі»

«Імоко», «Скандіччі» і «Мілан» також почали серію «кращий з трьох» з перемог.

Плей-оф італійської жіночої волейбольної ліги серії А1 2023-2024 років стартував у середу захоплюючими матчами першого туру чвертьфінального раунду, що запам’ятався парою тай-брейків і першою несподіваною поразкою в постсезоні.

Найбільш неочікуваною стала перемога «К'єрі», яка обіграла на виїзді «Ігор Горгондзолу» і приєднавшись до «Імоко», «Скандіччі» і «Мілана», які також успішно розпочали свої серії.

«К'єрі» завершила регулярний чемпіонат на п'ятому місці, відстаючи від «Горгондзоли» на вісім очок, але вдруге в сезоні застала своїх суперниць зненацька, повторивши те, що вона зробила в чвертьфіналі Кубка Італії. Граючи на виїзді, в Новарі, «К'єрі» здобула перемогу в напруженому поєдинку з рахунком 3-2 (25-18, 17-25, 28-26, 19-25, 15-8).

Бельгійська діагональна Кая Гробельна стала найрезультативнішою в складі «К'єрі», набравши 23 очки (21 в атаці, два ейсами), американська догравальниця Ейвері Скіннер здобула 16 (13 в атаці, два на блоці, одне ейсом). Діагональна Віта Акімова принесла 20 очок (18 в атаці, одне ейсом, одне на блоці) «Горгондзолі», - на два очки більше, ніж догравальниця Катерина Босетті, на рахунку якої 14 атак, три блоки і один ейс.

«Це був дуже захоплюючий матч з наполегливою боротьбою, як це завжди буває з цими двома командами. По ходу матчу у мене було відчуття, що той, хто виграє третій сет, виграє весь матч, і так воно І сталося. Ми вийшли на тай-брейк, виклавши всю свою енергію на майданчику, і це спрацювало», - поділилася діагональна «К'єрі» Кая Гробельна.

Зустріч між командами, що посіли третє та шосте місця в регулярному чемпіонаті, також ледь не закінчилася невдачею фавориток, але «Мілан», програвши другий та третій сет, зумів відігратися і здолати «Пінероло» з рахунком 3-2 (25-20, 23-25, 23-25, 25-21, 15-13).

«Мілан» vs «Пінероло»

Зіркова діагональна «Мілана» Паола Егону була у відмінній формі, ставши найкращою бомбардиркою цього матчу з 31 очком (25 в атаці, чотири на блоці, два ейсами), а догравальниці Міріам Сілла і Елена Казауте додали ще 19 і 17 очок відповідно. Швейцарська діагональна Майя Шторк очолила атаку своєї команди, набравши 23 очки (22 в атаці, одне на блоці).

«Це була чудова перемога для нас. У плей-оф важливо лише те, що ти перемагаєш, рахунок не важливий. Ми відчуваємо, що все ще набираємо найкращу форму, і цей результат був для нас важливим. Нам потрібно винести уроки з цього матчу і зосередитися на наступному», - прокоментувала центральна блокуюча «Мілана» Лаура Хейрман.

«Імоко» vs «Рома»

Чинна чемпіонка «Імоко» без проблем здобула перемогу над волейбольним клубом «Рома» з рахунком 3:0 (25-21, 25-18, 25-18) у Віллорбі. Переможниці регулярного чемпіонату здобули свою 27-ту перемогу в сезоні, залишившись непереможеними, і завдали «Ромі» поразки в першому матчі плей-оф в її історії.

Шведська діагональна Ізабель Хок стала лідером нападу «Імоко», набравши 22 очки (18 в атаці, чотири на блоці), тоді як американська догравальниця Кетрін Пламмер додала ще 13 (дев'ять в атаці, два на блоці, два ейсами). Албанська діагональна Ербліра Бічі стала найрезультативнішою гравчинею «Роми», здобувши 14 очок (13 в атаці, одне ейсом).

«Я відчула, що ми почали трохи повільно і знайшли свій ритм лише наприкінці першого сету, але після цього ми змогли підтримувати хороший рівень. Коли розпочнеться плей-оф, те, що ти зробив під час регулярного чемпіонату, вже не має значення, вже не має значення, і ми раді, що розпочали його добре», - сказала ліберо «Імоко» Моніка де Дженнаро.

Друга найкраща команда регулярного чемпіонату, «Скандіччі», також добре розпочала плей-оф. Граючи вдома, у Флоренції, вона добре впоралася з «Валлєфольєю» і почала серію з перемоги з рахунком 3-1 (25-16, 25-17, 21-25, 25-23).

«Скандіччі» vs «Валлєфолья»

Діагональна збірної Італії Катерина Антропова та китайська зіркова догравальниця Чжу Тін були відповідальними за більшість результативних дій «Скандіччі», набравши 31 (23 в атаці, шість ейсами, два на блоці) та 25 (23 в атаці, два на блоці) очок, відповідно. Догравальниця Аліса Деграді принесла «Валлєфольї» 20 очок, всі в атаці.

«Не думаю, що ми провели відмінний матч. Ми виграли перші два сети з певним рівнем контролю, але це було в основному завдяки гарним подачам, а не обов'язково через хорошу гру. Ми боролися протягом усього матчу, і це те, за що ми заслуговуємо на похвалу, але в суботу нам потрібно буде вивести нашу гру на інший рівень», - зазначив тренер «Скандіччі» Массімо Барболіні.

Другий тур чвертьфіналу відбудеться у вихідні: два матчі в суботу і ще два в неділю. «Валлєфолья» та «Скандіччі» відкриють розклад, зігравши в суботу о 15:30 за київським часом, а «К'єрі» та «Ігор Горгондзола» змагатимуться п'ятьма годинами пізніше.

У неділю «Пінероло» прийме «Мілан» о 18:00 за київським часом, в той час як «Рома» зіграє вдома проти «Імоко» о 21:30.