Україна перемогла Францію та вийшла до “фіналу чотирьох” Золотої Євроліги-2023

Золота Євроліга-2023. Жінки. Група С

Румунія. П'ятра-Нямц. Арена “Чахлеул”

14 червня. 3-й тур

Україна — Франція 3-1 (25:21, 25:17, 17:25, 25:11)

Національна жіноча збірна України вийшла до “фіналу чотирьох” Золотої Євроліги-2023. Це стало можливим після сьогоднішньої перемоги наших волейболісток над представницями Франції. Останні, до слова, є чинними володарками трофею.

З перших хвилин протистояння у підопічних Івана Петкова добре летіла подача: двома поспіль ейсами відзначилася Анастасія Крайдуба — 3:1. Грізна зброя українок, а саме — подвійний блок у виконані Олександри Міленко та Анастасії Маєвської змусили наставника француженок Еміля Руссо взяти тайм-аут. А тим часом відрив номінальних господарок лише зростав — 10:5.

Після простих помилок наших дівчат суперниці вирівняли паритет. Скоро своє вагоме слово сказали і нападниці збірної Франції, зокрема, Аманда Марін Сільвес і Амелі Ротар, які були успішними на завершальній стадії атак — 18:21. Синьо-жовті не занепали духом та продовжили боротися. І пані Фортуна нагородила їх за це неймовірним спуртом — 25:21.

“Гойдалки”, притаманні жіночому волейболу, продовжилися й у другому сеті — 1:3, 6:4, 6:7. Тому спрогнозувати переможниць було дуже непросто. Однак ми вірили, що команда України подвоїть рахунок за партіями. Надії вітчизняних уболівальників збіглися з бажанням і силою наших гравчинь, які збільшували оберти з кожним новим розіграшем — 14:10.

Синьо-жовтим важливо було не допустити повторення сценарію попереднього відрізка, де гості зуміли їх наздогнати, хоч і ненадовго. Тому, коли волейболістки Франції знову почали втілювати свій задум, Іван Петков відразу ж взяв 30-секундну перерву, аби трохи збити їхній темп. На щастя, болгарину це вдалося — 25:17.

Старт третього сету повністю був за опонентками. Якось розбалансовано виглядали українки в ті хвилини, через що колектив Руссо забивав м'ячі на будь-який смак — 1:8. Надалі гра вирівнялася, однак переломити хід партії нашим дівчатам не вдалося — 17:25.

Номінальні господарки швидко забули попередню невдачу, про що свідчили і цифри на табло — 4:0. Вкотре чудово проявила себе Крайдуба: спочатку елегантно поклала м'яч під бічну лінію, а в наступному епізоді виконала подачу на виліт — 6:1. Представниці Франції перебували в ролі тих, хто наздоганяє, впродовж усього сету — 15:7, 20:10. І, звісно, намагалися це виправити, але підопічних Петкова вже було не зупинити — 25:11.

Отже, наші спортсменки достроково виграли групу С. Адже за тур до завершення даного етапу випереджають своїх візаві на дві перемоги та шість очок. Цікаво, що востаннє жіноча збірна України виходила до “фіналу чотирьох” Євроліги ще в 2017-му році. Тоді вона стала переможницею турніру, обігравши у фіналі Фінляндію з рахунком 3-1.

Стартовий склад збірної України: Шаргородська, Дорсман (к), Маєвська, Міленко, Димар, Крайдуба, Нємцева (л).