У п'ятисетовому матчі бельгійці здолали команду Франції та вийшли до чвертьфіналу Ліги чемпіонів
13.01.2023
Бельгійський «Кнак»

Протистояння в чоловічій Лізі чемпіонів було в самому розпалі минулої середи. Цілих шість захоплюючих зустрічей в 5-му турі були зіграні по всій Європі, подарувавши вболівальникам масу емоцій.

Слідом за італійською «Лубе» ще три команди забронювали свої місця в чвертьфіналі – польський «Ястшембський Венгель» та італійські «Перуджа» і «Трентіно». Однак найбільш напружену гру провели французький «Турс ВБ» і бельгійський «Кнак», які билися протягом 148 хвилин. Зрештою, «Кнак» на чолі з аргентинським діагональним Пабло Кукарцевим, який набрав 30 очок (!), відсвяткував свою третю перемогу в групі C із рахунком 3-2 (23-25; 26-24; 23-25; 30-28; 9-15).

Після того, як «Лубе»  забезпечив собі місце в чвертьфіналі вже у вівторок, «Турс ВБ» і «Кнак» боролися за 2-е місце в групі C. їх протистояння з самого початку матчу перетворилося на запеклу боротьбу. На початку сету гості отримали невелику перевагу, але французька команда під керівництвом Абубакара Драме Нету, що набрав 5 очок в цьому відрізку, не давала їм збільшити відрив, хоча в підсумку й програла з мінімальним відставанням.

Наступний сет був ще більш напруженим. Хоча здавалося, що «Турс» тримає все під контролем, ведучи з рахунком 18-15, «Кнаку» вдалося це змінити, перетворивши гру на перегони очко за очком, що перейшли в додатковий час. Незважаючи на приголомшливий 71% в атаці, що продемонстрували бельгійці, «Турс» виграв цю партію, показавши себе краще на лінії подачі.

Третя частина була не менш захоплюючою. Обидві команди були максимально зосереджені, і вболівальники мали можливість насолодитися прямим протистоянням. І знову все вирішували деталі. Хоча господарі майданчику виявилися кращими в атаці 18-13, їхні помилки з лінії подачі зіграли свою роль. Подопічні Марсело Фронковяка допустили 9 помилок тільки в цьому відрізку, подарувавши супернику занадто багато штрафних очок. Таким чином, знову набравши лише на два очки більше, «Кнак» завершив сет на свою користь.

Притиснутий суперником до стіни, «Турс» не шкодував сил, борючись за кожен м'яч. «Кнак» не збирався полегшувати йому задачу і четвертий сет перейшов у додатковий час. Пабло Кукарцев зробив свій внесок, заробивши для бельгійців 10 очок, але Зелйко Цоріс з «Турс», який був розігруючим, продемонстрував більш врівноважену гру, і це, ймовірно, допомогло господарям виграти сет з рахунком 30-28 завдяки атакуючому удару П'єра Деруйона.

Тай-брейки – це завжди боротьба характерів, і гравці «Кнаку» довели, що нерви у них сталеві. Вони повели в рахунку 8-5 і ще більше покращили перевагу, щоб закріпити свою третю перемогу. Пабло Кукарцев очолив рейтинг бомбардирів з 30 очками (25 забійних атак, 57% в атаці, 1 ейс і 4 блок-шоти) і був удостоєний нагороди MVP (найціннішого гравця матчу).

У 5 етапі були заброньовані перші квитки до чвертьфіналу. Слідом за «Лубе», який у вівторок посів перше місце у своїй групі, путівки до чвертьфіналу завоювали також «Ястшембський Венгель», «Перуджа» і «Трентіно». У групі В «Алурон» мав шанс приєднатися до цієї елітної групи, але турецький «Халкбанк» зупинив польський клуб, обігравши його на тай-брейку.