У чоловічій Лізі чемпіонів стартують півфінальні поєдинки
13.03.2024
«Трентіно»

До визначення нових переможців чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ з волейболу залишилося лише п'ять матчів, включаючи подвійні поєдинки в півфіналі і вирішальний Суперфінал.

Шанси на те, що цьогоріч в європейському змаганні  з’явиться новий чемпіон, становлять 50% на 50%, оскільки з чотирьох команд, які ще залишаються у боротьбі за трофей, дві вже вигравали його раніше, а дві жодного разу не ставали переможцями Ліги чемпіонів.

Команди, які мають у своїх колекціях титули чемпіонів європейського турніру, «Трентіно» і «Лубе Чивітанова», зустрінуться в пвфіналі італійському дербі. Обидва матчі обіцяють бути захоплюючими, оскільки клуби є давніми суперниками в національній Суперлізі, що неодмінно відіб'ється у їхніх поєдинках на континентальному рівні.

«Трентіно»

Фактично, це буде матч-реванш фіналу минулого сезону у італійській лізі, коли обидві команди йшли пліч-о-пліч до самого кінця, а переможець визначився лише в останньому, п'ятому матчі, в якому «Трентіно» явно домінував, здолавши суперників з рахунком 3:0 (25:20; 25:20; 25:19) і здобувши титул.

«Трентіно», який виграв сім з останніх 10 матчів з «Лубе», міг би вважатися фаворитом у майбутньому протистоянні, хоча на шляху до півфіналу обидві команди виграли сім зі своїх восьми матчів в європейському турнірі, причому кожна програла по матчу на груповому етапі, коли вже пройшла кваліфікацію.

Тим не менш, в особистому заліку в чоловічій Лізі чемпіонів ЄКВ «Лубе Чивітанова» має кращі результати, ніж «Трентіно», оскільки виграла п'ять з восьми взаємних матчів, ставши другою командою (після чинного чемпіона «Закси») за кількістю поразок, завданих клубу з Тренто.

Водночас «Трентіно» може похвалитися кращими результатами у півфіналах: він здобув перемоги в шести зі своїх попередніх семи виступів, а також тричі виграв трофей - в 2009, 2010 і 2011 роках. З іншого боку, «Лубе Чивітанова», яка сім разів доходила до півфіналу Ліги чемпіонів, лише двічі змогла пройти до наступного етапу, що може чинити на неї певний тиск.

«Лубе Чивітанова»

Незалежно від результату, Італія знову матиме свою команду в Суперфіналі, після того, як її шестирічна серія перервалася минулого сезону, коли за трофей у фіналі боролися два польські клуби. Однак наразі важко назвати фаворита в цьому матчі, хоча в національному чемпіонаті цього сезону «Трентіно» виграв обидва поєдинки з «Лубе» з рахунком 3:0 і 3:1.

Найкращим бомбардиром «Трентіно» в цьому сезоні є люксембурзький діагональний Каміль Рихліцкі, який набрав 126 очок, в той час як Адіс Лаґумджія, який виступає за «Чивітанову», має в активі 131. Обидві команди наразі програли лише по п'ять сетів в європейському турнірі, зігравши найменшу кількість сетів в цьому сезоні – 29.

У другому півфіналі зустрінуться польський клуб «Ястшембський Венґель», який посів друге місце минулого сезону, і турецький «Зіраат», що є дебютантом на цьому етапі змагань і жодного разу в своїй історії не виходив за межі чвертьфіналу.

«Зіраат»

«Зіраат» – єдина команда, яка не зазнала жодної поразки в перших семи матчах сезону, - пережив неабиякий стрес у другому матчі чвертьфіналу проти іспанського «Гуагуаса», програвши вдома з рахунком 0:3, однак прийшов до тями та забезпечив собі путівку до півфіналу завдяки перемозі в «золотому сеті» 15:7. Водночас, слабкі місця турецького клубу все ж таки залишилися дещо оголеними.

«Венґель», який провів сезон злетів і падінь, але відновився після поразки від «П'яченци» з рахунком 2:3 у чвертьфіналі і здобув перемогу у трьох сетах в матчі-відповіді, наразі програв лише один бій і прагне знову вийти у Суперфінал, щоб вчетверте привезти до Польщі чемпіонський титул, який перед цим тричі поспіль вигравала «Закса».

«Ястшембський Венґель»

Разом з цим, «Ястшембський» має деякі проблеми з турецькими командами: за всю історію своїх зустрічей з «Халкбанком» він виграв чотири рази і програв тричі. Із «Зіраатом» польський клуб гратиме вперше, однак, виходячи у свій третій півфінал поспіль і проводячи перший матч вдома, він покладає великі сподівання на майбутній матч. З огляду на те, що 3000 квитків на перший півфінальний поєдинок були розпродані за лічені хвилини, «Венґель» може розраховувати на шалену підтримку своїх уболівальників, що може стати великим плюсом в такому жаркому протистоянні.

«Ми не будемо творити дива. Зрозуміло, ми всі думаємо про фінал. У нас є незавершені справи з Лігою чемпіонів ЄКВ з минулого року. Ми маємо внутрішньо поставити перед собою цю мету і цю мрію й прагнути до неї, тому що це буде щось велике. Ми зробимо все, щоб вийти переможцями з цього півфіналу», - сказав центральний блокуючий польської команди Мустафа М'бає.