Туреччина здолала Румунію у важкому поєдинку Золотої Євроліги
11.06.2023
Румунія vs Туреччина

На початку зустрічі цих двох команд в румунському Брашові Туреччина лідирувала в групі А, а збірна Румунії, навпаки, займала останню сходинку в квартеті команд.

Обидві збірні почали зустріч у Золотій Євролізі 10 червня з швидкого і динамічного волейболу, хоча азарт румунської команди тривав лише половину першого сету. Турки довели рахунок 19:13 на свою користь, зробивши два ейси поспіль та деморалізувавши суперників. Саме тоді почало здаватися, що результат першого сету вже вирішений наперед. Так і сталося, перший відрізок завершився з рахунком 25:18.

У другому сеті підопічні Альберто Джуліані впевнено кинулися в бій, але румуни поліпшили свою гру в атаці, кілька разів зіграли в дотик блоку суперника і вперше в матчі вийшли вперед з комфортною перевагою 11:8, а потім продовжили збільшувати відрив. При критичному відставанні у 5 очок турецька команда взяла справу в свої руки і поспішила надолужити згаяне. Турецьким волейболістам вдалося наблизитися до суперників і наздогнати їх, коли у обох в скарбничці було по 18 очок, а потім вболівальники спостерігали за найцікавішою кінцівкою сету. Дві помилки, спочатку на блоці, а потім в атаці, ледь не коштували Туреччині сету, румуни першими дісталися до сет-пойнта, але не змогли реалізувати його з першого разу. Але вони змогли це зробити у другій атаці від діагоналі до задньої лінії, завершивши сет з рахунком 25:23 на свою користь.

У третьому сеті румуни були ще серйознішими, вони змушували своїх суперників помилятися, краще грали на блоці і в атаці і, таким чином, до середини партії вийшли вперед з рахунком 14:10. Проте, до кінця сету турки наздогнали суперників, як і в минулому сеті. У дуже впертій боротьбі Румунія виграла ще один сет з рахунком 27:25.

Але в наступному сеті підопічні Серджіу Станку спочатку трохи розслабилися, дозволивши туркам вийти вперед на 4 очки. Вже до середини гри перевага турецької команди подвоїлася (16:8), в той час як їхні суперники нічого толком не змогли їм протиставити. Сет закінчився з рахунком 25:19 на користь Туреччини, тож доля матчу вирішувалася на тай-брейку.

Волейболісти Туреччини розпочали фінальний сет з трьох успішних атак поспіль. Румунія взагалі нічого не змогла зробити проти суперників і набрала лише одне очко, в той час як турки заробили вже 7. Після зміни сторін розстановка сил не змінилася, збірна Румунії продовжувала допускати помилки в обороні і на подачі, а збірна Туреччини, навпаки, піднімала складні м'ячі. Тож саме турки одержали перемогу в п'ятій партії з рахунком 15:6 і у всьому матчі з рахунком 3:2.

Збірна Туреччини

Перший поєдинок між цими командами, який відбувся 4 червня на домашній арені збірної Туреччини у Коньї,  виграла Румунія з таким самим рахунком 3:2 (14:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:12).