Туреччина та Австрія кваліфікувалися на чемпіонат Європи серед юнаків до 18 років
16.04.2024
Збірна Туреччини U18

Господарі турніру зі збірної Латвії завершили виступ на високій ноті.

Збірні Туреччини та Австрії вийшли до фінального раунду цьогорічного чемпіонату Європи з волейболу серед юнаків до 18 років за підсумками другого раунду відбіркового турніру, що відбувся минулими вихідними у столиці Латвії Ризі. Господарі майданчику, що представляли Латвію, завершили змагання на третьому місці, одержавши перемогу над Угорщиною з рахунком 3-1 (25-23, 23-25, 25-23, 25-15) в неділю.

Туреччина vs Австрія

Туреччина обіграла Австрію з рахунком 3:0 (25-18, 25-21, 25-7), посівши таким чином перше місце в турнірній таблиці. У складі переможців Ісмаїл Айранчі і Ата Унвер набрали по 14 очок, в той час як у австрійців Даніель Рац-Міхал і Ерік Колев здобули по вісім очок.

Збірна Австрії U18

Туреччина значно випередила Австрію у блокуванні, набравши на цьому елементі 16 очок проти чотирьох, і завершила відбірковий турнір з відмінним результатом - трьома перемогами в такій же кількості матчів. Пізніше в цьому році турецька збірна візьме участь у фінальному раунді в болгарських Софії і Пловдиві разом з Австрією і ще 14 командами з усієї Європи.

Латвія vs  Угорщина

Команда Латвії завершила турнір на мажорній ноті, здобувши перемогу над Угорщиною з рахунком 3:1. Едуардс Дуденс набрав у складі збірної Латвії 14 очок, п'ять з яких на блоці, Ріхард Стівріньш також здобув 14 очок, а Ральфс Андрєєвс - 12. Найрезультативнішим гравцем збірної Угорщини став Залан Понго, який набрав 22 очки, чотири з яких на блоці, в той час як Патрік Фітор додав ще 17.

У першому сеті Латвія вирвалася вперед з рахунком 7:2, але Угорщині вдалося скоротити відставання (21:22). Тим не менш, господарям вдалося завершити сет на свою користь (25:23). Історія повторилася у другому сеті, де Латвія вийшла вперед (9:3), перш ніж Угорщина зрівняла рахунок, зробивши ривок 11:0. Цього разу, однак, саме Угорщина перемогла в кінцівці завдяки значній допомозі Фітора.

Збірна Латвії U18

Поступаючись на початку третього сету з рахунком 3:7, Латвія відігралася до 10:10, але їй знову довелося наздоганяти угорців після того, як вони здобули три очки поспіль (22:20). Латвія проявила велике самовладання і витримку, відповівши чотириочковою серією, і Андрєєвс врешті-решт закінчив сет з рахунком 25:23. Латвія явно домінувала у четвертому і заключному сеті (11:3, 12:6), де вона здобула повну перемогу з рахунком 25:15, а Стівріньш завершив матч блоком.

«Я дуже задоволений сьогоднішнім виступом команди, і найголовнішим було завершити турнір перемогою. Можливо, це була не найприємніша гра для глядачів, та й з боку Угорщини було багато помилок і неточностей. Така перемога була б кращою вчора, і ми б показали більш красиву гру сьогодні, але ми завершуємо турнір на позитивній ноті, - прокоментував головний тренер збірної Латвії Маріс Венсбергс. - Чотири команди, які грали в Ризі, важко порівнювати з іншими кращими європейськими командами, тому що ми не грали ні з однією іншою, але я думаю, що і Туреччину, і Австрію можна було б віднести до вісімки кращих в Європі. Це був хороший досвід, оскільки ми виявляли велику стійкість протягом усієї гри і допустили лише кілька помилок. Однак, якщо ми хочемо коли-небудь зіграти у фінальному раунді, ми повинні позбутися своїх помилок і грати більш впевнено і виважено, особливо в ключові моменти. Нам все ще не вистачає досвіду в порівнянні з кращими командами Європи».