Туреччина першою здобула путівку до Олімпійських ігор у Парижі
23.09.2023
Збірна Туреччини

Збірна країни братиме участь в Олімпіаді вже втретє.

Після перемоги у Лізі націй та Чемпіонаті Європи з волейболу на початку сезону, у суботу, 23 вересня, збірна Туреччини стала першою командою, яка пройшла кваліфікацію на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі після приймаючої країни - Франції. Туркені забезпечили собі одне з 2-ох місць, що розігруються в групі В жіночого кваліфікаційного турніру в Токіо, здобувши перемогу над Японією в 4-ох сетах. Японія та Бразилія зійдуться у поєдинку за 2-ге місце в Парижі у неділю.

Це буде третій раз, коли Туреччина візьме участь в Олімпійських іграх. Дебютувавши в Лондоні в 2012 році, вона не дійшла до чвертьфіналу, але два роки тому, на Токіо-2020, потрапила до вісімки найсильніших.

Японія vs Туреччина

У суботньому матчі туркені оговталися після програного приймаючій країні-Японії першого сету, і зуміли здобути перемогу з рахунком 3:1 (22-25, 25-22, 26-24, 25-12), завдавши суперницям їх першої поразки на турнірі.

На початку зустрічі Японія здобула перевагу і не втрачала її до кінця першого сету. Збірна Японії також добре контролювала другий сет до рахунку 19-22, після чого команда Туреччини набрала 6 очок поспіль і зрівняла рахунок у матчі. Схожим чином пройшов і третій сет. Японки першими дійшли до сет-пойнту за рахунку 22-24, але туркені здобули 4 очки поспіль і, завдяки 2 послідовним успішним атакам Ханде Баладин, завершили сет. Четвертий сет був повністю одностороннім і збірна Туреччини впевнено закінчила матч з рахунком 25-12.

У той час як Японія зробила менше помилок в матчі (25 проти 17) і трохи краще зіграла в блокуванні (8 проти 9 блоків), Туреччина повністю обіграла суперниць в атаці (65 проти 48) і подачі (8 проти 2 ейсів). Діагональна Мелісса Варгас стала найкращою бомбардиркою матчу, набравши 22 очки, включаючи 2 ейси і блок. Догравальниця Ханде Баладин заробила 19 очок, тоді як центральна блокуюча і капітан Еда Ердем та догравальниця Ілкін Айдін набрали по 13 очок кожна. Капітан Саріна Кога стала найкращою бомбардиркою збірної Японії, заробивши 15 очок.

Непереможена Туреччина лідирує в поточній турнірній таблиці групи з 6 перемогами і 18 очками, за нею йдуть Японія (15 очок) і Бразилія (14 очок) з 5 перемогами 1 поразкою кожна. Вирішальний матч за друге місце на Олімпійських іграх-2024 відбудеться в неділю, о 13:25 за київським часом.

Бразилія vs Бельгія

Раніше в суботу збірна Бразилії оговталася від п'ятничної поразки від Туреччини, здобувши перемогу над Бельгією з рахунком 3:0 (25-18, 25-14, 25-20), обігравши суперників за всіма показниками, але особливо в подачі (6 ейсів проти 0). Зоряна догравальниця і капітан Габріела Гімарайнш стала найкращою бомбардиркою матчу, набравши 19 очок, включаючи 2 ейси і блок, в той час як зоряна центральна блокуюча Таїса Менезес заробила 10 очок, у тому числі, 3 на блоці і ейсом. Також набравши 10 очок, Манон Стрегір стала найкращою бомбардиркою Бельгії.

Болгарія vs Аргентина

Перед цим Аргентина і Болгарія зіткнулися в напруженій п’ятисетовій боротьбі. Болгаркам двічі вдалося відігратися після відставання в сет, перш ніж аргентинки вирвали перемогу з рахунком 3:2 (25-14, 14-25, 25-20, 19-25, 18-16) на тай-брейку в овертаймі. Аргентинська волейболістка Бьянка Куньо стала найкращою бомбардиркою матчу, набравши 20 очок (включаючи 2 ейси і 2 блоки), на одне очко випередивши найкращу бомбардирку Болгарії Марію Йорданову, яка заробила 19 очок, всі в атаці.

Пуерто-Ріко vs Перу

У першому матчі дня збірна Пуерто-Ріко здобула свою 3-тю перемогу на змаганні, обігравши збірну Перу, яка досі не здобула жодної перемоги, з рахунком 3:0 (26-24, 25-22, 25-21). Діагональна команди-переможця Бріттані Аберкромбі стала найкращою бомбардиркою матчу, набравши 19 очок, в той час як діагональна Ісабелла Санчес здобула найбільше очок у збірній Перу (15, включаючи 1 ейс).