«Трентіно» став переможцем Ліги чемпіонів в Анталії
05.05.2024
«Трентіно»

«Трентіно» вчетверте в історії завоював головний трофей Ліги чемпіонів ЄКВ з волейболу, здобувши перемогу в трьох сетах над «Ястшембським Венґелем» у Суперфіналі в Анталії. Раніше італійський клуб тричі поспіль ставав переможцем Ліги чемпіонів у період з 2010 по 2012 роки.

«Трентіно» (Тренто, Італія) - «Ястшембський Венґель» (Ястшембе-Здруй, Польща)

3:0 (25-20, 25-22, 25-21)

«Трентіно» vs «Ястшембський Венґель»

«Трентіно» впевнено розпочав гру, ведучи в рахунку 4:1 після блоку Яна Козамерника. «Ястшембському» спочатку насилу вдавалося знайти потрібний ритм, але крок за кроком він повертався на вірний шлях. Грамотна гра Томаша Форнала над сіткою дозволила полякам зрівняти рахунок (8:8) і почати боротьбу за очки, яка була перервана Алессандро Мікелетто, який приніс своїй команді два пункти поспіль (14:12), а незабаром після цього подав ейс, збільшивши перевагу «Трентіно» до 17:13. Хоча «Ястшембському»  вдалося на короткий час скоротити дистанцію (18:17), «Трентіно» відповів чудовими діями Рихліцкі (22:18) і впевнено довів справу до перемоги в сеті, яку забезпечив Мікелетто, що лише в дебюті набрав 7 очок.

Другий сет розпочався з переваги «Ястшембського» 3:0, але «Трентіно» швидко зрівняв рахунок і розпочав запеклу боротьбу за кожне очко, у якій потужними ударами обмінювались Каміль Рихліцкі (8 очок у другому сеті) і Алессандро Мікелетто (6 очок) з одного боку сітки, та Томаш Форнал (8 очок) і Рафал Шимура (5 очок) – з іншого. Вступаючи у вирішальну стадію сету, «Ястшембський» допустив кілька власних помилок, чим допоміг «Трентіно», який вийшов вперед з рахунком 22:18. Клуб з Тренто не змарнував цю можливість і в підсумку - знову ж таки - атакою Мікелетто завершив сет 25:22.

«Ястшембський» мав останній шанс у третьому сеті, який також розпочався для польських чемпіонів не найкращим чином. «Трентіно» повів з рахунком 4:2. Команда тренера Мендеса швидко його наздогнала (4:4) і покращила свою гру у всіх елементах. Подвійний блок Губера і Шимура дав «Венґелю» перевагу в два очки (15:13) і промінь надії. «Трентіно» скоротив відставання, але «Ястшембський» не відставав. Два послідовних блоки Козамерника вивели італійців вперед на три очки (22:19). Перебуваючи лише в декількох очках від трофею, «Трентіно» прискорився. Блок Рихліцкі і Подрашчаніна на Шимурі став вирішальним для клуба з Тренто, який вчетверте в історії завоював трофей Ліги чемпіонів.