Швейцарська «Вітеос» і німецький «Люнебург» вперше гратимуть в фіналах Кубка ЄКВ
03.03.2024
«К'єрі»

Дві команди, які вибули зі змагань чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ з волейболу, польська «Ресовія» та німецький «Люнебург», змагатимуться за головний трофей у чоловічому Кубку з волейболу ЄКВ 2024 року після завершення півфіналів, які проходили протягом останніх двох тижнів у напружених подвійних поєдинках.

У жіночому Кубку ЄКВ з волейболу переможця визначить італо-швейцарський фінал, в якому «Вітеос» з Невшателя спробує зупинити «К'єрі», яка намагається піти слідами іншої італійської команди «Скандіччі», яка вигравала Кубок виклику ЄКВ та жіночий Кубок ЄКВ з волейболу вподовж двох сезонів поспіль.

«Леваллуа» vs «К'єрі»

До чвертьфіналу Кубка ЄКВ з волейболу серед жінок у цьому сезоні «К'єрі» не програла жодного сету, але знову опинилася в складній ситуації, здобувши дві поспіль перемоги з рахунком 3:2 над «Ле Канне» і вийшовши в півфінал.

У півфіналі у «К'єрі» була ще одна суперниця з Франції: «Леваллуа» довела італійську команду до п'ятого сету в першому матчі, який «К'єрі» насилу виграла - 15:13. Тому матч-відповідь обіцяв бути важким для італійської команди,, а чиста перемога французької команди забезпечила б їй вихід у фінал.

Французька команда боролася, але «К'єрі» домінувала в матчі, хоча й виграла три сети з деякими драматичними моментами. Бельгійська діагональна італійської команди Кая Гробельна продемонструвала відмінну гру у цьому матчі, набравши 17 очок, що допомогло «К'єрі» здобути перемогу 3:0 (25:22, 25:23, 25:23).

«К'єрі» vs «Ле Канне»

Це буде вже другий європейський фінал, в якому зіграє «К'єрі», яка є чинною чемпіонкою волейбольного Кубка виклику ЄКВ - цей шлях був також пройдений «Скандіччі» в сезонах 2021/22 і 2022/23.

«Вітеос» стала першою швейцарською командою, яка забезпечила собі місце у фіналі. Її гравчині провели чудовий сезон, в якому хоча й програли два матчі, але у чвертьфіналі та півфіналі вибили дві команди, які перейшли з Ліги чемпіонів ЄКВ серед жінок.

Спочатку це була команда «Єдніство» зі Стара-Пазова, у першому матчі з якою «Вітеос» програла у чотирьох сетах, а у другому відігралась з таким самим рахунком, щоб врешті-решт здобути перемогу, вигравши «золотий сет» 15:13.

Ще одним випробуванням для швейцарок став півфінал проти польської «Будовляні». Перевага, здобута завдяки перемозі з рахунком 3:1 у першому матчі, була скасована полячками, які виграли другий також з рахунком 3:1, тому переможець знову визначався у «золотому сеті».

Як і в попередньому раунді, «Вітеос»  знову не розгубилася на домашньому майданчику і здобула перемогу з рахунком 15:13, яка допомогла їй вписати нову главу в історію швейцарського волейболу.

У чоловічому Кубку ЄКВ з волейболу польська «Ресовія» з Жешува вже втретє потрапила до європейського фіналу, зазнавши поразок в інших змаганнях: в сезоні 2014/15 вона перейшла з Ліги чемпіонів, а в сезоні 2011/12 - з єврокубків другого рівня.

«Ресовія» vs «Фенербахче»

Після того, як польській команді знадобився «золотий сет», щоб обіграти у чвертьфіналі своїх співвітчизників з «Варта Заверце», цього разу вони не залишили суперникам шансів і без проблем здобули дві перемоги над стамбульським «Фенербахче». На своєму домашньому майданчику «Ресовія» здобула перемогу з рахунком 3:1, а в четвер ще раз впевнено здолала турків, вже з рахунком 3:0 (25:14, 25:17, 28:26),  забезпечивши собі місце у фіналі через 12 років після попередньої кваліфікації. Найкращим бомбардиром став американський догравальник «Ресовії» Торі Дефалко, який набрав 15 очок.

«Ресовія» vs «Аркас»

В іншому півфіналі розгорнулася ще більш напружена боротьба між німецьким «Люнебургом», ще однією командою, яка потрапила на турнір з чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ, і турецькою командою «Аркас».

На жаль для турецького волейболу, сподівання на вихід команди у фінал після приголомшливої перемоги з рахунком 3:0 у першому матчі виявилися марними: у другому «Люнебург» відігрався і вибив «Аркас» зі змагань.

Здавалося, що німецький клуб втратив всі шанси, коли поступився в першому сеті 17:25, але його волейболісти фантастичним чином відігралися. Після перемоги у другому сеті з рахунком 25-23, вирішальний момент настав у третьому. На допомогу команді прийшли догравальник Ерік Рерс та його канадський колега Джессі Елсер, які набрали по 23 очки кожен, привівши «Люнебург»  до перемоги (30-28).

«Люнебург» vs «Аркас»

Німці виграли четвертий сет з рахунком 25:18, і зневірена ізмірська команда не змогла впоратися із «золотим сетом», який вона почала з відставання у чотири очки (5:1), та вже не знайшла в собі сил відігратися, поступившись з рахунком 8:15 і втративши шанс на місце у фіналі.

Дві команди з чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ- 2024 – «Люнебург» і «Ресовія» – змагатимуться за трофей в подвійних поєдинках у фіналі (який для німецької команди стане першим європейським фіналом в історії), і ці поєдинки обіцяють бути дуже напруженими, адже команди демонстрували приблизно однаковий рівень гри.