“Прометей” переміг “Епіцентр-Подоляни” та зрівняв рахунок у фінальній серії Суперліги-Будінвест
13.04.2023

Суперлiга-Будінвест 2022-2023 рр.

Фінал. Друга гра

Чернівці. Арена “ПВЛУ”. 13 квітня 2023 року

ВК “Прометей” – “Епіцентр-Подоляни” – 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:22, 15:12)

13 квітня шанувальники вітчизняного волейболу змогли насолодитися черговим протистоянням двох кращих команд Суперліги-Будінвест сезону 2022-2023. На арені “ПВЛУ” вдруге у фінальній серії матчів зійшлися ВК “Прометей” та “Епіцентр-Подоляни”. Нагадаємо, що перший поєдинок завершився на користь подолян (3-1).

Сьогодні, як і у вівторок, більш агресивно та продуктивно в гру увійшли волейболісти з Дніпра (10:6 – 16:12). Було помітно, що Андрій Левченко провів зі своїм колективом плідну роботу над помилками. Дніпряни реалізували 64% атак, в той час як “Епіцентр” результативно завершив лише 36%. Зрештою, 25:17 та перший сет у свій актив записав “Прометей”.

У другому сеті команди вели то рівну боротьбу (7:7 – 14:14), то по черзі припускалися низки помилок. Коли на подачу вийшов хорватський діагональний “Епіцентр” Іван Рейч ситуація кардинально змінилася – на тому боці майданчику справитися з нею не зміг інший Іван – Кривобок (19:14). “Бізони” не розслабилися та тримали концентрацію до завершення партії – 25:20.

Початок і третього сету був рівним (12:12). Блоки Євгенія Кісілюка та Івана Рейча вивели подолян вперед (14:12). Далі ця перевага зростала на їх користь з великою швидкістю (21:15). Дніпряни не змогли завадити потужним атакам та подачам чинного чемпіона країни – 25:22.

На перших хвилинах вже четвертої партії “Прометей” намагався вчепитися за останній шанс продовжити матч (3:0). Але підопічні Маріуша Сордиля мають великий досвід і змогли швидко наздогнати суперника (5:5). Далі знову почалися “гойдалки”, у яких команди то лідирували по черзі, то зрівнювали рахунок (13:13 – 21:21). У потрібний момент капітан “Прометея” Віталій Щитков віддав ідеальні передачі Дмитру Шаповалу та Дмитру Янчуку, які змогли ефективно їх завершити та вирвати сет – 25:22.

Нас чекав тай-брейк. На його початку “бізони” оформили перевагу (3:0), але швидко впустили її (4:4). Подача капітана “Прометея” Віталія Щиткова вивела його колектив вперед (10:7) і його колегам залишалося лише втримати +3. Що, вони, в результаті і зробили – 15:12. Завдяки цій перемозі “Прометей” зрівняв рахунок у фінальній серії.

Найрезультативнішим гравцем цієї зустрічі став діагональний “Епіцентру-Подоляни” Іван Рейч (21 поінт).

Приз MVP отримав діагональний ВК “Прометей” Дмитро Шаповал (20 очок).

Стартовий склад ВК “Прометей”: Щитков (набрав 1 очко), Шаповал (20 очок), Кривобок (10 очок), Велецький (6 очок), Гладенко (13 очок), Єрещенко (11 очок), Бойко (л), Патратій (л). На заміну виходили: Янчук (9 очок), Рябов (0 очок), Олексюк (1 очко).

Головний тренер: Андрій Левченко.

Стартовий склад ВК “Епіцентр-Подоляни”: Кісілюк (набрав 20 очок), Пенчев (9 очок), Діденко (2 очки), Остапенко (0 очок), Рейч (21 очко), Дрозд (8 очок), Брова (л), Фомін (л). На заміну виходили: Рогожин (4 очки), Сидоренко (0 очок).

Головний тренер: Маріуш Сордиль.

Тепер рахунок у фінальній серії чоловічої Суперліги-Будінвест зрівняно 1-1. Нагадаємо, що за регламентом турніру матчі за нагороди проводять до трьох перемог однієї з команд. Точна дата та час третього матчу стануть відомі трохи пізніше.