“Прометей” не зміг повторити свій попередній успіх у Лізі чемпіонів проти “Ле-Канне”
18.01.2023
Прометей

Ліга чемпіонів ЄКВ 2022/23

Груповий етап. 4-й тур

Ле-Канне (La Palestre). Франція. 18 січня

“Ле-Канне” — СК “Прометей” 3-0 (25:15, 25:22, 25:22)

У матчі 4-го туру основної сітки Ліги чемпіонів чинний чемпіон України зустрічався з “Ле-Канне”. Вже з перших хвилин протистояння було помітно, що колектив сербського наставника Мілана Гршичи зробив висновки після попередньої поразки від "червоно-білих". Зі свого боку наші волейболістки багато помилялися в атаці, що призвело до стартового відриву француженок — 7:2.

“Прометею” відчутно не вистачало однієї зі своїх лідерок Вікі Савар. Канадська догравальниця через об'єктивні причини пропустила ряд останніх матчів. Загалом спортсменка є корисною для команди не тільки в нападі, а й у прийомі, який сьогодні періодично давав збій. Зокрема після ейсу Віти Акімової перевага “Ле-Канне” стала подвійною — 18:9. Врятувати сет за такого рахунку було практично неможливо — 25:15.

У наступній партії “червоно-білі” виглядали більш конкурентоспроможними. Дар'я Великоконь стала частіше віддавати передачі за голову, почергово підключаючи до атак Світлану Дорсман і Мірту Грбач, що давало свої плоди — 7:8. Господарки покращили гру на блоці та, здавалося б, повернули собі ініціативу — 10:8. Але підопічні Івана Петкова відповіли подібним спуртом. “Гойдалки” в зустрічі продовжилися й надалі — 18:19, 22:21. У підсумку фортуна посміхнулася представницям Франції — 25:22.

Відразу згадався сценарій розвитку подій першого очного протистояння клубів, коли українки здійснили камбек, поступаючись 0-2 за партіями. І у третьому відрізку вони знову-таки почали втілювати його в життя — 11:14. Втім, після двох тайм-аутів Мілана Гршичи у суперниць насамперед пішла подача, тому вони скоро вирівняли паритет. У той момент "Прометею" було психологічно важко грати першим номером, чим сповна скористався “Ле-Канне” — 25:22.

У паралельному поєдинку групи В італійський “Веро Воллей” на домашньому майданчику без особливих проблем здолав румунський колектив “Альба Блаж” — 3-0 (25:16, 25:18, 25:16).