Польща залишилася непереможеною у групі С відбіркового турніру до Олімпіади
06.10.2023
Збірна Польщі

Канада розгромили Болгарію на шляху до олімпійської путівки.

Дві команди, що посіли найвищі місця в групі C чоловічого волейбольного відбіркового турніру до Олімпійських ігор-2024, зустрілися в п'ятницю в Сіані. З блискучим Вільфредо Леоном на чолі, перша команда у світі - збірна Польщі - здобула перемогу в чотирьох сетах над Аргентиною, що посідає шосте місце у світовому рейтингу, і залишилася на вершині поточної турнірної таблиці групи в Китаї без жодної поразки. Вище лінії відбору на Олімпійські ігри також залишається збірна Канади, яка обіграла волейболістів Болгарії, вибивши їх з боротьби, тоді як Бельгія впевнено слідує за лідерами, здобувши перемогу в трьох сетах над Мексикою, яка досі не здобула жодної перемоги.

Польща vs Аргентина

Чинний чемпіон волейбольної Ліги націй та Європи Польща у наполегливій боротьбі здобула складну перемогу з рахунком 3-1 (25-23, 23-25, 28-26, 25-20) над Аргентиною, бронзовим призером Олімпійських ігор 2020 року в Токіо, та наразі очолює турнірну таблицю групи С з п'ятьма перемогами і 13 очками, витіснивши своїх суперників на четверте місце з 3 перемогами, 2 поразками і вісьмома очками.

У першому сеті поляки оговталися від відставання у п'ять очок і здобули впевнену перемогу. Вони були близькі до того, щоб домогтися такого самого результату в другому сеті, але цього разу аргентинцям вдалося одержати верх з мінімальним відривом і зрівняти рахунок в матчі. У третьому сеті польські гравці лідирували до рахунку 16:10, але тепер вже аргентинці відігралися і перевели сет в овертайм, проте  він все одно завершився на користь Польщі. Після рахунку 12:12 в четвертому сеті поляки остаточно вийшли вперед і красиво довели рахунок до перемоги 25:20.

Аргентина лише трохи перевершила Польщу в атаці (53 проти 52), також команди були на одному рівні в блокуванні (по 11 блоків у кожної), але поляки були значно кращими у подачі (9 ейсів проти лише трьох у суперника). Догравальник збірної Польщі Вільфредо Леон набрав рекордні для матчу 23 очки, включаючи три ейси і три блоки, при цьому продемонструвавши 55%  успішності в атаці. Діагональний Лукаш Качмарек набрав 15 очок, включаючи переможне в матчі, в той час як центральний блокуючий Норберт Хубер і капітан Александер Сливка додали по 12 очок кожен. Аргентинський центральний блокуючий Агустін Лозер вразив п'ятьма блоками і став найкращим бомбардиром своєї команди з 13 очками. Діагональний Бруно Ліма і догравальник Лучано Палонскі фінішували з 11 очками у кожного.

Канада vs Болгарія

У першому матчі дня в Сіані Канада здобула свою четверту перемогу в групі з розгромним рахунком 3:0 (25-21, 25-17, 25-18), позбавивши Болгарію будь-яких надій на путівку до Парижа. Маючи на рахунку 4 перемоги, одну поразку і лише на одне очко відстаючи від Польщі, канадці посідають друге місце в турнірній таблиці групи С, в той час як болгари опустилися на шосте місце з 2 перемогами, 3 поразками і шістьма очками відповідно. Догравальник Стівен Маар став найкращим бомбардиром матчу з 16 очками, включаючи три блоки і ейс. Його товариш по команді Ерік Лоппкі додав ще 13 очок, тоді як діагональний Артур Шварц фінішував з 11.

«Ми грали досить стійко, допустивши дуже мало помилок в атаці, - сказав головний тренер збірної Канади Туомас Саммельвуо. - Це хороший результат, і зараз ми відновимося і сконцентруємося на наступній грі».

Бельгія vs Мексика

А наступна гра Канади проти Бельгії в суботу вранці може виявитися вирішальною: якщо канадці наберуть три очки, вони гарантовано отримають квиток до Парижа. Бельгія знаходиться трохи нижче Канади в турнірній таблиці, на третьому місці з 3 перемогами, 2 поразками і 11 очками, і якщо бельгійці обіграють суперників з досить великим відривом, вони займуть друге місце вище кваліфікаційної лінії перед останнім змагальним днем в неділю, коли Аргентина також зможе сказати своє слово. У п'ятницю збірна Бельгії переконливо обіграла Мексику з рахунком 3:0 (25-18, 25-21, 25-17). 19 очок для перемоги своєї команди здобув діагональний Ферре Реджерс, 13 – капітан Сем Деру і ще 11 – догравальник Матійс Десмет, в той час як Мауро Фуентес приніс 15 очок мексиканцям.

Нідерланди vs Китай

В останньому матчі дня дві команди, які не мають жодних шансів потрапити в число двох кращих, влаштували боротьбу в п'яти сетах. Нідерланди вирвали перемогу з рахунком 3-2 (22-25, 25-16, 25-16, 21-25, 15-11) над господарями турніру китайцями, та піднялися на п'яте місце, випередивши Болгарію за співвідношенням сетів, залишивши збірну Китаю на передостанньому місці з однією перемогою, 4 поразками і чотирма очками. Діагональний Тейс тер Горст став найкращим бомбардиром матчу з 21 очком, набраним в атаці. Догравальник Ваутер тер Маат додав ще 18, в той час як капітан Цзян Чуань став найкращим бомбардиром збірної Китаю з 16 очками.