«Перуджа» вийшла до фіналу Суперкубка Італії
31.10.2023
«Перуджа»

«Перуджа» стала першим фіналістом Суперкубка Італії, здолавши «Трентіно» з рахунком 3-1 (20-25, 25-22, 25-23, 25-18). Інший фіналіст визначиться пізніше в матчі між «П'яченцею» та «Лубе Чивітанова».

Після важкого початку, волейболісти з Перуджі здолали команду з Тренто в чотирисетовому поєдинку і пройшли до фіналу змагань, який відбудеться завтра, 1 листопада, на стадіоні «Бієлла Форум» о 18:00 за київським часом.

«Перуджа» vs «Трентіно»

Перший сет був дуже складним для підопічних Анджело Лоренцетті, які відстали у рахунку 9-1 і не могли змінити ситуацію на свою користь. Однак, починаючи з другого сету, коли туніський діагональний Бен Тара і український догравальник Олег Плотницький вийшли з лави запасних, команда знайшла ритм та гармонію в грі, покращила подачу та прийом і дала можливість зв’язуючому Сімоне Джаннеллі змінювати гру і знаходити різні рішення під час перехоплення атак суперників.

«Перуджа» виборола перемоги в останні моменти другого і третього сетів, але в четвертому вже на початку розігналася і впевнено довела гру до завершення. Наприкінці помилка догравальника «Трентіно» Алессандро Мікелетто  вивела «Перуджу» до фіналу. Гравці з Тренто перевершили суперників у блокуванні (13 вдалих блоків в кінці), але «Перуджа» була успішною у прийомі (58% у команди, з вражаючими 79% успішних прийомів ліберо Массімо Колачі) та у подачі. Зокрема, Плотницький і капітан Вільфредо Леон, атакуючи з дев'яти метрів, допомогли команді рішуче відірватися в кінці третього сету, а в середині четвертого сету Леон це зробив знову.

Найкращим бомбардиром переможців став Бен Тара, який знайшов свій ритм по ходу гри і фінішував з 23 очками (54% в атаці). Ще 15 додав Олег Плотницький, двозначний результат також здобув Каміль Семенюк (10 очок), а Леон записав на свій рахунок 4 ейси.

Олег Плотницький

«Ми добре стартували, як в останніх двох матчах проти «Призми Таранто» та «Чістерна». Наш підхід до гри тримався на високому рівні, з малою кількістю помилок і вдалими діями у захисті, але коли суперники покращилися і підвищили ритм гри, ми не змогли триматися з ними на одному рівні. Нам потрібно більше терпіння і бойового духу в критичні моменти, як в кінці  третього сету. Якщо б ми виграли його, можливо, гра пішла б іншим шляхом. Сьогодні в «Перуджі» заміни зробили різницю, зокрема вихід на майданчик Олега Плотницького», - прокоментував гру Марко Подрашчанин, центральний блокуючий і капітан «Трентіно».

«Це був дуже важливий матч, на кону був фінал Суперкубка і ми щасливі, що потрапили до нього. «Трентіно» дуже добре почав перший сет, набравши багато очок переваги, ми намагалися зрівняти рахунок, але нам це не вдалося. Але команда відреагувала у другому сеті. Ми знайшли свій ритм і зробили перший крок у цьому змаганні. Завтра буде другий, і нам потрібно викластися на повну в фіналі», - сказав  Вассім Бен Тара, діагональний «Перуджі».