«Перуджа» розгромила «Модену» у виїзному поєдинку в Суперлізі Італії
21.01.2024
«Модена» vs «Перуджа»

Вражаючий виступ продемонструвала «Перуджа», яка перемогла господарку-«Модену» в трьох сетах у четвертому турі другої половини сезону Суперліги. Олег Плотницький став найкращим бомбардиром і MVP матчу, Вассім Бен Тара фінішував другим за кількістю очок. Також на майданчик повернувся Вільфредо Леон, який проходив відновлення після травми коліна. У своєму першому з листопада матчі капітан реалізував ейс.

«Модена» – «Перуджа» 0-3 (18-25, 17-25, 18-25)

На очах вболівальників, які приїхали до Модени підтримати команду, «Перуджа» розгромила господарів у трьох сетах, продемонструвавши гру найвищого рівня. Підопічні Анджело Лоренцетті  робили мало помилок, були ефективними на подачі і дуже організованими в кореляції блок-захист.

Гра проходила під повним контролем гостей, які постійно утримували певну перевагу у сетах і перешкоджали будь-якій спробі суперників змінити ситуацію.

Відповідно до статистичних даних, «Перуджа» перевершувала «Модену» за всіма основними елементами: у подачі (9 ейсів проти 4), у прийомі (62% позитивних проти 38%) та в атаках (66% ефективності проти 41%).

Олег Плотницький

Найціннішим гравцем матчу став неймовірний український догравальник Олег Плотницький, який завершив гру з 15 очками, зробивши 4 ейси та продемонструвавши 69% ефективності в атаках. Дуже добре також виступили інші два атакуючих гравця «Перуджі». Туніський діагональний Вассім Бен Тара завершив гру з 14 очками (63% під сіткою), польський догравальник Каміль Семенюк додав ще 11, з вражаючим показником 73% і 2 ейсами.

Вільфредо Леон

У центрі були ефективні блокуючі Роберто Руссо (80% в першому таймі) та Себастьян Соле, відмінно діяв зв’язуючий Сімоне Джанеллі, а ліберо Массімо Колачі вражав своїх прихильників грою на другій лінії. Догравальник Тім Хельд, який з’явився на майданчику наприкінці гри, здобув останнє очко в матчі, а капітан Вільфредо Леон, який вперше з листопада вийшов на майданчик,  реалізував ейс.

Початок матчу був збалансованим до рахунку 7-7, але потім «Перуджа» вийшла вперед 8-11 завдяки атаки Плотинцького. Гості набирали темп і збільшували перевагу (11-18, а потім 12-21). «Модена» намагалася скоротити відставання (17-22), але «Перуджа», не сповільнюючи темп, завершила сет ейсом Семенюка з рахунком 18-25 на свою користь.

Другий сет відкрили два ейси діагонального Максима Сапожкова і «Модена» вийшла вперед (4-2), проте невдовзі гості зрівняли рахунок, а потім здобули перевагу (6-8). Команді господарів не вдавалося відігратися (8-14), і після вдалої атаки Бен Тари (14-21), «Перуджа» знову завершила сет ейсом Семенюка (17-25).

У третьому сеті ейс Плотницького знову вивів «Перуджу» вперед (3-5). Надалі гості лише збільшують перевагу (8-13), і тренер господарів Франческо Петрелла бере тайм-аут. Втім «Модені» не вдається наздогнати суперників і ейс догравальника Владислава Давискіби не зміг суттєво покращити ситуацію (14-18). На заключному етапі «Перуджа» продовжує домінувати і закриває сет з рахунком 18-25 атакою Хельда, встановивши підсумковий рахунок в матчі 0-3. MVP матчу Олег Плотницький фінішує з 15 очками, так само, як і діагональний «Модени» Сапожков.

Завдяки цій перемозі «Перуджа» наздогнала за очками лідера турнірної таблиці «Трентіно», який гратиме матч 4-го туру у неділю.

«Ми мали чудовий підхід, нам вдалося відразу добре ввійти в гру. Грати тут, в «ПалаПаніні», завжди важко, але також завжди красиво і захоплююче, і ми з нетерпінням чекали виходу на майданчик після важкого тижня з кількома проблемами. Я задоволений, але треба йти вперед і думати про наступні поєдинки», - сказав зв’язуючий «Перуджи» Сімоне Джаннеллі.

«Шкода, що ми не змогли продемонструвати все, на що здатні, я знаю, що як команда ми варті більшого і можемо зробити більше. Ані ми, ані наші вболівальники не заслуговуємо на поразки в подібних матчах. «Перуджа» - одна з найкращих команд чемпіонату, і якщо дати їм можливість вийти вперед на кілька очок, то стає дуже складно їх переграти. Як команда, ми знаємо наші обмеження, але я впевнений, що ми можемо грати краще, і нам потрібен крок вперед», - прокоментував гру бразильський зв’язуючий «Модени» Бруно Резенде.