Париж-2024: Італія здолала Бразилію у чотирьох сетах
27.07.2024
Італія vs Бразилія

Збірна Італії розпочала свою кампанію в Парижі з перемоги у чотирьох сетах над суперниками з Бразилії.

Чоловічі волейбольні важковаговики Італія та Бразилія зустрілися у другому матчі першого дня Олімпіади-2024 у Парижі, і італійці чудово розпочали свою кампанію, обігравши суперників з рахунком 3:1 (25-23, 25-23, 18-25, 25-21) та здобувши надважливу першу перемогу у групі В турніру.

Тріумф на арені «Південній Париж» приніс чинним чемпіонам світу перші три очки на турнірі, а також вивів їх на друге місце у світовому рейтингу, вище Японії з її новими 352,76 балами. Бразилія через поразку втратила 7,37 бала, але залишилася на сьомому місці з 309,05.

Найрезультативнішим у складі Італії став Юрій Романо, який набрав 20 очок (17 в атаці, два на блоці, одне ейсом). Догравальники Алессандро Мікелетто та Данієле Лавія також досягли двозначних показників, набравши 13 та 12 очок відповідно.

З 13 блоками проти чотирьох у бразильців, італійці домінували біля сітки - вони також лідирували за ейсами (п'ять проти чотирьох), але відстали за атаками (45 проти 56).

Бразильський діагональний Дарлан де Соуза відзначився у першому олімпійському матчі в своїй кар'єрі, набравши 25 очок (23 в атаці, одне на блоці, одне ейсом). Догравальники Йоанді Леал та Рікардо Лукареллі також провели результативну гру, набравши 15 та 14 очок відповідно.

Бразилія вирвалася вперед з рахунком 4:1 у першому сеті завдяки ідеальному ейсу від Леала і додала ще одне очко до своєї переваги, коли Дарлан довів рахунок до 10:6. Вдала атака італійців скоротила їхнє відставання до одного очка (12:11), що пізніше дозволило їм зрівняти рахунок (19:19) після блоку Роберто Руссо і вийти вперед (21:20) завдяки ейсу Мікелетто. Помилка італійців у нападі вивела бразильців вперед (22:21), але європейці знову відреагували і здобули перемогу з рахунком 25:23 завдяки блоку Лавії.

Другий сет розпочався з домінування Італії, яка змусила Бразилію взяти тайм-аут за рахунку 5:1. З активізацією Лукареллі та Дарлана бразильці відігралися і зрівняли рахунок (12:12) завдяки ейсу свого діагонального. Ейс від Джанлуки Галассі вивів італійців вперед (16:13), і хоча Бразилія змогла зрівняти рахунок наприкінці партії і вивести гру в овертайм, італійці здобули перемогу з рахунком 27:25 після того, як зв’язуючий Сімоне Джаннеллі зробив неймовірний сейв, що дозволило Мікелетто здобути переможне очко.

Як і в першому сеті, Бразилія була сильнішою на початку третього, швидко вирвавшись вперед (7:4) завдяки атаці Леала. Ейс від Лукареллі та атака Дарлана вивели бразильців вперед на п'ять очок (13:8), і вони продовжували атакувати, а Флавіо Гуальберто довів рахунок до 19:12 блоком. У підсумку потужна атака Леала принесла Бразилії перемогу з рахунком 25:18.

Після деякої боротьби на початку четвертого сету Італія повела з рахунком 5:4 завдяки ейсу Джаннеллі. Бразилія відігралася завдяки атаці Дарлана з задній лінії (8:7), але Італія негайно відповіла парою ейсів Романо і відновила контроль за рахунку 11:8. Помилка італійців на сітці подарувала бразильцям надію, адже різниця скоротилася до двох очок (15:13), але чудовий блок Руссо дозволив Італії виграти сет, що їй вдалося, коли Лукас Сааткамп подав у сітку.

Наступний матч збірної Італії на Олімпіаді в Парижі відбудеться у вівторок, коли вона відкриє змагальний день поєдинком проти Єгипту о 10:00 за київським часом. Бразилія не гратиме до середи, коли вона зустрінеться з Польщею, також о 10:00.

У суботу, о 18:00 відбудеться матч між лідеркою світового рейтингу – збірною Польщі та чемпіоном Африки - Єгиптом.

Розклад першого дня чоловічого турніру Ігор в Парижі також включає пару матчів групи А. У першому поєдинку Німеччина обіграла Японію з рахунком 3:2, а пізніше, о 22:00, зустрінуться США та Аргентина.