«Панатінаїкос» і «ПАОК» стартували у жіночому Кубку виклику з перемог
12.10.2023
«ПАОК» vs «Олімпіада Неаполіс Нікосія»

Дві грецькі волейбольні команди з багатою історією в єврокубках - афінський «Панатінаїкос» і салонікський «ПАОК» – розпочали свій шлях в жіночому Кубку виклику 2024 року з впевнених перемог на власних майданчиках над командами з з Нідерландів та Кіпру відповідно.

«Панатінаїкос»

У минулому році волейболістки команди «Панатінаїкос» досягли 1/8 фіналу, де поступились майбутнім переможницям турніру - гравчиням «К’єрі» з Італії, а наразі повернулися до гри в Кубку виклику, і зробили це стильно, завдяки домашній перемозі з рахунком 3:1 (28-26, 21-25, 25-18, 25-16) над «Джопзз Зволле» з Нідерландів.

«Це була важлива перемога. Я вважаю, що наша подача змінила хід матчу. Перша гра сезону завжди важка, особливо якщо це європейський матч. Ми повинні використовувати наші сильні сторони. Нідерланди мають чудові традиції у волейболі, і вони грають добре, але я думаю, що у нас більш якісна команда», - сказав головний тренер «Панатінаїкоса» Йоанніс Калмазидіс.

«Перший матч завжди важкий, але я впевнена, що в другому ми зіграємо краще. Наш суперник – молода  команда з великою енергією, і вони доставили нам чимало клопоту. Ми задоволені перемогою і вже подумуємо про повторний матч. Мені сподобалася атмосфера, яку створили наші вболівальники», - сказала гравчиня «Панатінаїкоса» Кенія Каркасес.

«Джопзз Зволле»

«У двох перших сетах ми грали добре, і я вважаю, що ми чинили достатній тиск на суперниць своїм блоком і подачею. Ми програли перший сет через якісь дрібниці. У другому сеті ми мали перевагу, продовжуючи грати на високому рівні. Ми не змогли тримати той самий рівень у наступних двох сетах, оскільки втратили свої сили. Більш того, «Панатінаїкос», який є дуже якісною командою, зумів покращитися по ходу гри. У повторному матчі ми розраховуємо винести уроки з наших помилок. Це був чудовий досвід – грати на такому рівні», - зазначив головний тренер «Джопзз Зволле» Паскаль Венеман.

«У перших сетах ми показали, що ми контролюємо гру  і боролися. «Панатінаїкос» зумів покращити свою гру під час матчу і врешті-решт здобув перемогу. У матчі-відповіді ми зробимо все, що в наших силах, і очікуємо, що на ньому буде багато вболівальників», - прокоментувала Ліза Нобель, волейболістка зі «Зволле».

«ПАОК»

В іншому матчі за участю грецької команди з багатою історією «ПАОК» з міста Салоніки здобув перемогу з рахунком 3:1 (25-21, 16-25, 25-16, 25-23) над своїми сусідами з кіпрської «Олімпіада Неаполіс Нікосія».

У першому сеті обидві команди з самого початку грали приблизно на одному рівні, і рахунок становив 8-7. Однак волейболістки «ПАОК» значно покращили свою гру, використовуючи ефективне блокування, і досягли переваги 14:9. Гречанки зберігали комфортну перевагу до рахунку 19:14 і в підсумку виграли перший сет 25:21.

У другому сеті обидві команди йшли пліч-о-пліч до рахунку 10:10. У цей момент «Олімпіада» зробила невеликий ривок і повела 15:11. Розвиваючи цю перевагу, команда гостей довела рахунок до 21:15 на свою користь. «ПАОК» спробував відігратися, але зазнав невдачі, в результаті чого «Олімпіада» виграла сет з рахунком 16:25.

Гравчині «ПАОК» домінували у третьому сеті, від його початку вийшовши вперед і тиснучи на кіпрську команду (10-4). Зберігши контроль над грою і створивши значну перевагу у вирішальний момент, гречанки врешті-решт виграли сет з рахунком 25:16.

У гострому четвертому сеті спочатку перевага була на боці «Олімпіади» (11:8), однак «ПАОК» відповів серією очок і зрівняв рахунок у сеті (12:12). Надалі вже гречанки вирвалися вперед (18:16), але «Олімпіада» їх наздогнала (20:20). У підсумку гравчині «ПАОК» продемонстрували свою силу і виграли сет з рахунком 25:23, забезпечивши собі перемогу в матчі. Ключові ролі в перемозі «ПАОКА» відіграли  діагональна Шарон Чепчумба (21 очко) і центральна блокуюча Андромачі Ціогка (5 блоків).

«Команда все ще намагається знайти свій ритм, тому ми хотіли зробити все можливе. Ми допустили кілька помилок в певних моментах, особливо в другому сеті. Однак згодом ми покращили свою гру і раді перемозі. Ми викладемося по максимуму в повторному матчі, завжди граючи на перемогу!» - сказала гравчиня «ПАОК» Андромачі Ціогка.

«Перш за все, я хочу привітати своїх підопічних з перемогою. Гра була важкою, але в певні моменти, особливо в четвертому сеті, ми грали на тому рівні, на якому хотіли б. Ми залишили позаду проблеми, з якими стикалися, і продовжуємо це робити. Кожна перемога важлива для майбутнього. Сьогодні робота ще не закінчена, це була лише перша половина», - прокоментував гру головний тренер «ПАОКа» Дарко Закоч.

«Мені сподобалася енергія на майданчику. Ми все ще на початковому етапі як команда, і дуже наполегливо працюємо. З часом ми будемо покращувати гру за грою. Ми з нетерпінням чекаємо повторного матчу і будемо старанно працювати на тренуваннях, бажаючи довести свою спроможність у виїзній грі», - додала гравчиня «ПАОК» Кашауна Аніта Вільямс.

«Олімпіада Неаполіс Нікосія»

«Я пишаюся своєю командою, тому що ми грали на тому ж рівні, що і «ПАОК». Ми були сильні як в обороні, так і в нападі. Ми приїхали сюди не як «бідні сестри» грецького волейболу. Ми поважаємо «ПАОК», який є чудовим клубом, але ми також хочемо стати чудовим клубом. Вітаю своїх гравчинь», - сказав головний тренер «Олімпіади» Патрік Фогель.

«Полккі Куусамо»

В іншому матчі волейболістки «Полккі Куусамо» з Фінляндії поступилися з рахунком 1-3 (16-25, 25-22, 14-25, 17-25) французькому «Нептун Нант». З самого початку матч обіцяв багато емоцій для більш ніж 500 вболівальників, які спостерігали за грою, оскільки вже перший розіграш показав відмінні дії з обох боків майданчика.

«Полккі Куусамо» vs «Нептун Нант»

Перше очко в підсумку дісталося команді гостей після успішної атаки Амелі Ротар. Сет завершився блок-пойнтом на користь «Нептуна». Фінки взяли гру під свій контроль у другому сеті і виграли його завдяки атаці своєї американської догравальниці Карлайл Нусбаум. У третьому сеті француженки повернули собі контроль над матчем, який змогли утримати до кінця четвертого, забезпечивши собі таким чином виїзну перемогу з рахунком 3:1.

У загальному рахунку, матч відрізнявся відмінною грою з обох боків сітки, але «Нептун» все ж таки підтримував більш високий рівень протягом усього поєдинку. Гра француженок у захисті та блокуванні була викликом, з яким господаркам було важко впоратися. Крім того, їхня діагональна Тейлор Мімс продемонструвала велику різноманітність в атаках, через що фінки мали труднощі у захисті. Догравальниця Карлайл Нусбаум з Полккі Куусамо» та зв’язуюча Ареля Карасой з «Нептуна» були визнані найкращими гравчинями своїх команд.

«Нептун Нант»

Повторний матч відбудеться наступного вівторка, 17 жовтня, в Нанті, і французькій команді необхідно виграти два сети, щоб забезпечити собі вихід до наступного раунду.