Останню путівку до чвертьфіналу жіночої Ліги чемпіонів виборола польська «ДевелопРес»
03.03.2023
«ДевелопРес» vs «Ле-Канне»

«ДевелопРес» з Жешува перемогла «Ле-Канне» в трьох сетах поспіль 3-0 (25-15, 29-27, 26-24) та «золотому сеті» (15-13), і зайняла останнє вільне місце в чвертьфіналі волейбольної Ліги чемпіонів. Габріела Орвосова, яка набрала цілих 26 очок, при цьому допустивши всього 2 помилки, стала героєм вчорашнього вечора в Польщі.

«ДевелопРес»

У першому матчі «Ле-Канне» на очах у домашньої публіки у трьох сетах обіграв гостей з Жешува, які були фаворитками цього поєдинку плей-оф. Тож вчора «ДевелопРес» був сповнений рішучості продовжувати боротьбу за трофей волейбольної Ліги чемпіонів і вражаюче відкрив матч. Завдяки своєму капітану - сербській догравальниці Олені Благоєвич і чеській діагональній Габріелі Орвосовій, які набрали неймовірні 9 очок, польський колектив вирвався вперед з рахунком 13:5 і, не збавляючи темпу, виграв сет 25:15.

Другий сет почався краще для французької команди, яка повела з рахунком 5:2. Але полячки, не маючи права на помилку, зрівняли рахунок (6-6). Гостям ще вдалося вирватись вперед на три очки (12-9), але відмінна гра догравальниці з Грузії Енн Каландадзе (5 очок у 2-му сеті), Олени Благоєвич (7 очок) і центральної блокуючої Вероніки Центкі (4 очки) дозволила «ДевелопРес» не тільки зрівняти рахунок, але і вийти вперед (18-15). Стараннями Віти Акімової (6 очок), суперницям вдалося реалізувати два сетболи і гра перейшла в додатковий час. Завершилася ця захоплююча битва на користь «ДевелопРес» із рахунком 29-27.

Завдяки Акімовій (5 очок) і Єлизаветі Кочуїній (7 очок) у третьому періоді «Ле-Канне» знову вирвалася вперед (10:6) і зберігала дистанцію до 15:10. Проте потім господарі почали скорочувати відставання і домоглися успіху, зрівнявши рахунок 18-18. Напружені перегони тривали до кінця сету. Габріела Орвосова знову була лідером у польської команди, набравши 8 очок. Саме вона відзначилася подачею у вирішальний момент і принесла перемогу у сеті своїй команді (26-24). Таким чином, для визначення останнього чвертьфіналіста був необхідний «золотий сет».

«Ле-Канне»

Він став справжньою битвою характерів. Спочатку потужні атакуючи удари Акімової забезпечили французькому колективу перевагу з рахунком 4:2. Каландадзе і Благоєвич допомогли господарям зрівняти рахунок 5:5, але наступні два очки знову дісталися «Ле-Канне». Два вражаючі блоки від Центки, а потім атака від Ізабелли Рапач принесли три очки поспіль команді з Жешува. Незважаючи на відмінний прийом «Ле-Канне» (73%), «ДевелопРес» взяв верх у вирішальний момент. «Золотий сет» був завершений після невдалої подачі Кочуріної.

Габріела Орвосова

Габріела Орвосова, яка стала найкращим бомбардиром матчу з 26 очками, маючи в активі 23 успішні атаки (і всього 2 помилки в цьому елементі за весь матч!) і 3 блоки, була названа MVP. Енн Каландадзе внесла свій внесок у перемогу «ДевелопРес», набравши 16 очок. У «Ле-Канне» найбільший здобуток мала Віта Акімова - 17 очок.

У чвертьфіналі команда під керівництвом Стефана Антігі зустрінеться зі стамбульським «Еджзаджібаші».