Французька «Ле-Канне» обіграла польську «ДевелопРес» у першому матчі плей-оф
24.02.2023
«Ле-Канне» vs «ДевелопРес»

«Ле-Канне» розчарувала фаворитів своїх суперниць у плей-оф – «ДевелопРес», здобувши перемогу в трьох сетах в першій зустрічі. З рахунком 3:0 підопічні  Младена Касіча вийдуть у 2-й матч плей-оф наступного тижня з високо піднятою головою і надіями пройти далі, продовживши свій шлях у Лізі чемпіонів. Тим часом польській команді належить непросте завдання оговтатися від важкої поразки, і 2 березня всі погляди знову будуть прикуті до Олени Благоєвич та її товаришок по команді.

Цілих дев'ять ейсів зіграли вирішальну роль в успіху «Ле-Канне», в той час як їхні суперниці записали на свій рахунок у цьому елементі лише три очки. В інших волейбольних компонентах обидві команди показали однакову результативність, набравши по 41 переможному атакуючому удару і по сім непробивних блоків кожна.

Полячки допустили більше власних помилок, що вплинуло на рахунок (20), в той час як колектив із Франції втратив 13 очок.

Анна Котікова була названа найціннішим гравцем матчу, набравши цілих 15 очок (54% без урахування атаки), включаючи один ейс. Її партнерка по команді Єва Янева була найуспішнішою на подачі, записавши на свій рахунок три ейси.

Що стосується «ДевелопРес», Габріела Орвосова очолила рейтинг, показавши 40% ефективності в атаці і набравши 16 очок.

Господарі захопили лідерство з самого початку першого сету і поступово наростили комфортну перевагу, завершивши стартовий період з рахунком 25:15 на свою користь. Цілих 3 блоки і 3 ейси виконали гравчині «Ле-Канне» в цьому сеті, водночас також краще діючи в атаці.

Початок другого сету був більш збалансованим, команди грали в «доганялки». Йдучи пліч-о-пліч протягом усього часу, і «Ле-Канне», і «ДевелопРес» показали висококласний волейбол. Вболівальники, які прийшли на матч Ліги чемпіонів, насолоджувалися захоплюючим видовищем до останнього моменту цього сету, коли господарі поля проявили сталевий характер, вигравши з рахунком 29-27. У цьому вирішальному, з психологічної точки зору, сеті саме краща подача француженок допомогла їм взяти гру під контроль. Вони завершили цей відрізок з п'ятьма ейсами, в той час як полячки були гарні в блокуванні (чотири непробивних блоки), але цього команді гостей не вистачило для перемоги.

Влучність зіграла вирішальну роль у третьому сеті, у якому «Ле-Канне» здобули перемогу завдяки двом більш успішним атакам (15 переможних атакуючих ударів до 13 у їхніх суперниць) і набрали ще одне очко через помилки полячок.

«Ми провели дуже хорошу гру, продемонструвавши дуже високу якість. Ми були дуже дисципліновані у всіх сферах. Коли ми дивилися відео, ми думали, що перемогти таку команду буде надскладно. У нас була гарна подача, і блокуючий захист спрацював добре, як ми і домовлялися. Проблема в тому, що у нас ще є матч в суботу, а потім матч в Польщі не буде таким самим, ми повинні виграти два сети, щоб пройти кваліфікацію. Ми зробимо все, що в наших силах», - сказав головний тренер «Ле-Канне» Младен Касич.