Німецький «Вісбаден» вперше в історії вийшов до півфіналу Кубка виклику
18.01.2024
«Вісбаден»

Німецький «Вісбаден» відсвяткував чергове досягнення в середу ввечері, обігравши грецький «ПАОК» з рахунком 3:0 (25-23, 25-22, 25-22) на очах у 2100 глядачів і вперше в своїй історії пройшовши кваліфікацію до півфіналу міжнародного змагання - Кубка виклику з волейболу ЄКВ. Минулого тижня німкені також розгромили своїх грецьких суперниць в трьох сетах.

«Вісбаден» vs «ПАОК»

«Ми перебували під тиском. Суперниці добре до нас прилаштувалися. Потім ми внесли кілька змін наприкінці першого сету і на початку другого. Нам було б легше, якби ми подавали краще, але тоді все, що ми планували, спрацювало чудово. А потім вже «ПАОК» опинився під тиском. Це було неймовірне свято волейболу, яке для нас продовжиться поєдинком проти головних фавориток з Новари», - прокоментував гру головний тренер «Вісбадена» Бенедикт Франк.

Незважаючи на те, що «Вісбаден» показав не найкращу свою гру, німкені знали, як зібратися у вирішальні моменти, особливо під тиском. Їхня американська діагональна Ізабелла Рапач набрала 12 очок; діагональна Селін Джебенс, яка грала лише в третьому сеті, принесла команді 8 пунктів. «ПАОК» виступив краще, ніж у першому матчі, і кинув більший виклик «Вісбадену», але не мав реальних шансів на перемогу. Тепер у півфіналі німкені гратимуть з італійськими зірками з команди «Ігор Горгондзола». Матчі відбудуться пізніше цього місяця та на початку лютого.

На початку гри волейболістки «ПАОКа» виглядали більш зосередженими і повели в рахунку 1:3. Однак невдовзі помилка гостей допомогла німкеням зрівняти рахунок (7:7). Гравчині з Салонік кілька разів здобували перевагу в три очки (10-13, 12-15), а господарки кожного разу їх наздогоняли. За рахунку 14:17 Бенедикт Франк взяв свій перший тайм-аут. Незабаром після цього «Вісбаден» зрівняв рахунок блоком (17:17). Американська центральна блокуюча Рейчел Андерсон змінила рахунок на користь господарок (22:19), але гречанки скоротили відставання (23:22). Після того, як тренер Френк перервав гру другим тайм-аутом, місцеві фаворитки завершили сет на свою користь (25:23) після ще двох помилок, допущених «ПАОКом».

Від цього моменту «Вісбаден» виглядав більш контрольованим. Американська догравальниця «ПАОКа» Кашауна Вільямс двічі поспіль відправляв м'яч за межі поля – і рахунок швидко став 10:5 на користь «Вісбадена» у другому сеті. Ейс боснійської зв’язуючої Мілани Божич збільшив перевагу господарок до 13:7, і німкеням вдалося ще раз відірватися на шість очок за рахунку 17:11. «ПАОКу» вдалося скоротити відставання (18:16 та 19:18), але після потужної атаки Ізабелли Рапач (20:18) і другого ейса Божич (22:18) догравальниця Таня Гроссер довела рахунок до 24:19, але Вільямс завадила поставити крапку у сеті. Суперечливий розіграш завершився на користь «ПАОКа» (24:22), після чого «Вісбаден» нарешті здобув бажану перемогу в сеті, а це означало, що команда пробилася в півфінал Кубка виклику. І гравчині, і вболівальники відсвяткували цю подію гучними оплесками.

У третьому сеті «Вісбаден», який вже нічим не ризикував, використовував своїх запасних гравчинь: догравальниці канадка Мелісса Лангеггер і голландка Ноа Де Вос, шведська центральна блокуюча Йонна Вассерфаллер, діагональна Селін Джебенс, зв’язуюча Полін Б'єтау і ліберо Антонія Херпіч також вражаюче обіграли своїх грецьких суперниць. Вассерфаллер довела рахунок до 24:20, і Селін Джебенс залишалося лише завершити матч.

«Ми були готові до того, що «ПАОК» виступить краще, ніж у першому матчі. Вони провели хорошу розвідувальну роботу напередодні гри, а потім скористалися слабкостями в нашому прийомі. В першу чергу, ми вдячні за атмосферу. Грецькі вболівальники - це сила, це було схоже на те, що ми пережили в матчі з «Галатасараєм». Обидві наші перемоги заслужені, а отже, і наше місце в півфіналі. Це приголомшливо - для нас, для клубу і наших уболівальників», - зазначила діагональна «Вісбадена» Селін Джебенс.