«Еджзаджібаші» підтверджують лідерство в групі Е
02.02.2023
«Еджзаджібаші»

У четвер ввечері 5-й етап групового етапу жіночої Ліги чемпіонів 2023 завершився двома захоплюючими зустрічами. «Еджзаджібаші» підтвердили свою перевагу в групі Е, обігравши румунську «Тирговіште» 0-3 (22-25, 14-25, 23-25). Вигравши п'ять ігор поспіль, команда під керівництвом Ферхата Акбаша здобула вирішальну перемогу у своїй групі і вийшла в чвертьфінал. У другому матчі у групі D іспанська «Ла-Лагуна» спробувала кинути виклик турецькому «Фенербахче», але програла із рахунком 0:3.

Зображення видалено.

У групі E «Тирговіште» зійшлись у грі з непереможним лідером «Еджзаджібаші». Щоб гарантувати собі місце в чвертьфіналі Ліги чемпіонів ЄКВ, команді під керівництвом тренера Ферхата Акбаша було потрібно набрати ще три очки в турнірній таблиці. Однак на господарі майданчику грали сміливо, не дозволяючи «Еджзаджібаші» вирватися вперед.

«Тирговіште» здивували своїми успіхами в блокуванні (5 в першому сеті), в тому числі відмінною грою Міри Тодорової (3 переможних блоки). Але їхні власні помилки (10:5) зіграли на користь «Еджзаджібаші», які з нічийного рахунку 18:18 зуміли здобути невелику перевагу, яка у підсумку дозволила їм виграти сет. Тіяна Бошкович, яка мала 60% успіху в атаках, стала найкращим бомбардиром, набравши 7 очок.

У другому сеті з самого початку домінували «Еджзаджібаші», які зі старту повели у рахунку 8:4. Маючи 58% успіху в атаці та досить надійні прийоми (54%), вони продовжували збільшувати відрив і перевершили своїх суперників, закривши сет з рахунком 25:14.

В третьому сеті «Тирговіште», яким нічого було втрачати, зненацька повели з рахунком 10:6, що стало несподіванкою для турецької команди, але й в одночас нібито холодним душем. Вони негайно скоротили відставання до рахунку 11:11, потім гра йшла рівно до 18:18, коли «Еджзаджібаші» набрали три очки поспіль і перемогли у вирішальній частині.

«Тирговіште»

Тіяна Бошкович стала найкращим бомбардиром і найціннішим гравцем матчу, набравши 18 очок, у тому числі виконавши 15 успішних атак, 2 блоки, 1 ейс і маючи 60% успіху в атаці. З боку «Тирговіште» Міра Тодорова і Ана Бєлиця набрали по 8 очок.