Напередодні Олімпіади Польща провела товариські матчі з Японією та США
23.07.2024
Збірна Польщі

У захоплюючому товариському матчі, що відбувся у Гданську, Польща здобула перемогу над США з рахунком 3:2. Американці домінували в перших двох сетах, але господарі змогли відігратися і здобути перемогу. Напередодні команда тренера Ніколи Грбіча поступилася Японії з рахунком 2:3.

Польща-Японія 2:3 (25:23, 20:25, 19:25, 25:23, 15:17)

Польща vs Японія

Польські волейболісти розпочали зустріч із вдалої атаки у виконанні Норберта Хубера, але японці показали відмінну гру в захисті і завдяки вдалим контратакам вийшли вперед (2:4). З Вільфредо Леоном на подачі і Бартошем Куреком на блоці поляки вийшли вперед (11:8), але японці швидко оговталися і після вдалої контратаки Нісіди зрівняли рахунок. Господарі знову здобули перевагу в три очки (18:15) завдяки хорошій грі Матеуша Бенека на подачі і Норберта Хубера на блоці. Зрештою гра вирівнялася, і результат першого сету вирішила майстерність Александера Сливки на блоці.

У другому сеті завдяки агресивній грі японці першими отримали двоочкову перевагу. З Камілем Семенюком, який вийшов замість Вільфредо Леона, польські волейболісти повернули собі лідерство після вдалих блоків на Ісікаві. На деякий час гра вирівнялася, але рівновагу порушили японці, які вийшли вперед за (12:14) після вдалих дій Нісіди. Підопічні тренера Філіпа Блена не випустили свій шанс з рук і завдяки дуже хорошій грі в захисті та блокуванні зрівняли рахунок у матчі.

У третьому сеті тренер Грбич зробив ще одну зміну на позиції догравальника. Томаш Форналь змінив Каміля Семенюка. Поляки почали з рахунку 4:2, але японці швидко довели до нічиєї і продовжували тиснути на подачу. Після двох ейсів на подачі Рана рахунок став 8:11. Після чергової вдалої дії гостей, цього разу в атаці,  за рахунку 13:16, тренер Нікола Грбіч попросив другу перерву. Втім, це не змінило перебіг подій на майданчику і японці  впевнено виграли третій сет.

Четвертий сет розпочався вдало для польських волейболістів, які після двох ейсів Бартоша Курека і блоку Матеуша Бенека вийшли вперед (6:3). Під час останньої дії травму отримав центральний блокуючий збірної Японії Кентаро Такахаші, який залишив майданчик на ношах. Незважаючи на проблеми з влучністю в атаці, поляки зберігали невелику перевагу, а згодом вже вели в рахунку 20:16, але раптом поступилися трьома очками. Після контратаки Ісікави рахунок став рівним - 23:23. Останнє слово, тобто захист і атака, у цьому сеті було за Томашем Форналем.

На тай-брейку він також заробив перше очко вражаючою атакою з-за трьох метрів, але перемогу у підсумку здобули японці. Хоча поляки не дали суперникам реалізувати два матчболи, третій виявився останнім.

Найрезультативнішими гравцями стали Юдзі Нісіда (28 очок), Ран Такаші (20) і Юкі Ісікава (19) у Японії та Бартош Курек (18), Матеуш Бенек (13) і Александер Сливка (12) у Польщі.

Польща-США 3:2 (18:25, 23:25, 28:26, 25:22, 15:8)

У порівнянні з суботнім матчем проти Японії, у стартовому складі збірної Польщі відбулося дві зміни. Якуб Кохановський вийшов у центрі сітки замість Матеуша Бенека, а Томаш Форналь грав на прийомі разом з Вільфредо Леоном. Поляки розпочали дуже добре, ефективна атакуюча гра Бартоша Курека, блок Марцина Януша і ейс Вільфредо Леона дозволили їм вийти вперед 6:2. Американці відігралися і після контратаки Торі ДеФалко здобули перевагу (6:7). Польські волейболісти повернули собі лідерство, але два ейси на подачі Аарона Рассела і заблокована Максвеллом Голтом атака Вілфредо Леона знову встановили перевагу США (14:15), а потім вже Метью Андерсон та Аарон Рассел довели сет до перемоги.

Польща vs США

У другому сеті з самого початку місце Вільфредо Леона зайняв Каміль Семенюк. Американці не сповільнили темп і вийшли вперед на три очки. Капітан Бартош Курек сильними атаками повів команду вперед, а Томаш Форналь блоком зрівняв рахунок. Втім американці здобули чотириочкову перевагу завдяки блоку та складній грі Максвелла Голта (8:12). І знову Бартош Курек, цього разу блоком, скоротив відставання до одного очка. Зрештою, США знову продемонстрували свою силу в блокуванні і вже вели за рахунку 19:23. Поляки відіграли три очки, але виграти сет не змогли.

У третьому сеті на майданчику  залишився Матеуш Бенек, який змінив Норберта Хубера в кінцівці другої партії. Господарі вийшли вперед на два очки, в основному завдяки хорошій грі хорошій грі на блоці. Тейлор Аверілл атакою зрівняв рахунок, а Максвелл Голт додав очко блоком, але  американці почали допускати помилки, що дало полякам перевагу 15:13.

Після трьох втрачених очок поспіль тренер Нікола Грбіч попросив перерву. Поляки мали свої шанси в контратаках, але більше терпіння в тривалих діях зберігали американці, які утримували мінімальну перевагу. Якуб Кохановський подав ейс за рахунку 22:21, блок Марціна Януша не дозволив американцям скористатися першою можливістю закінчити зустріч, а блок Каміля Семенюка приніс полякам перший сетбол. Крапку поставив ейс на подачі Бартоша Курека.

Четвертий сет поляки почали з потужної гри. Спочатку Томаш Форналь, а потім Матеуш Бенек і Бартош Курек доставили масу проблем збірній США. За рахунку 6:2 тренер Джон Спіроу попросив тайм-аут, після якого американці почали ретельно надолужувати втрачене.  Поляки витримали тиск і перейшли в контратаку. Після контратаки у виконанні Каміля Семенюка (15:10) знову відбулася хвилинна перерва на вимогу тренера Спіроу. Він змінив кількох волейболістів, але це не вплинуло на хід гри, і переможця матчу мав визначити тай-брейк.

Останній сет розпочався з ефективних атак з обох боків сітки та рівного рахунку. Два блоки Марціна Януша і контратака Каміля Семенюка вивели поляків вперед (6:3) і господарі продовжували утримувати перевагу. Врешті-решт, поляки подарували домашнім вболівальникам перемогу, перед від'їздом до французької столиці.

Найрезультативнішими гравцями стали Бартош Курек (21 очко), Каміль Семенюк (16), Томаш Форналь (13) і Якуб Кохановський (12) у Польщі та Метью Андерсон (21), Аарон Рассел (16), Торі ДеФалко (12) і Тейлор Аверілл (12) у США.

Обидві команди розпочнуть свої олімпійські кампанії 27 липня: Польща зіграє з Єгиптом у групі B, а США - з Аргентиною у групі C.