ukraine

Чемпіонат Європи-2024. Кваліфікація. Група С. Третій матч

22 липня, субота

Україна U22 – Чехія U22 – 1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 18:25)

Стартовий склад збірної України: Пивоваренко (набрав 15 очок), Куц (6), Цмокало (14), Дегтяр (1), Штерик (11), Гетьман (9), Яковлєв (л), Джуль (л). На заміну виходили: Челеняк (4), Донець (2), Антоненко (0).

Напередодні матчу чеські волейболісти виглядали фаворитами матчу, адже з легкістю обіграли Туреччину (3:1) та Латвію (3:0) і очолили групу С з максимальною кількістю очок - 6.

Тож у вирішальному матчі за пряму путівку на молодіжне Євро-2024 на українців чекав дуже сильний суперник.

Однак, підопічні Андрія Левченка не зніяковіли, а навпаки від початку чинили опір чеським волейболістам. Але в першому сеті частіше була у ролі наздоганяючих (3:7 – 17:20). Зрештою, стартовий відрізок гри залишився за Чехією - 22:25.

До середини другого сету тримався рівний рахунок (17:17). Два блоки та помилка суперника на подачі допомогли заробити брейкові бали (20:17). “Синьо-жовті” відчули впевненість у своїх діях та змогли зрівняти рахунок за сетами - 25:22 та 1-1.

Далі, як виявилося, був “вирішальний”, хоча й не останній. Спочатку українські волейболісти повели (5:2), але втримати перевагу не змогли (8:8). Поступово чехи завдяки непоганій грі у захисті змогли вийти вперед (20:24). Треба віддати належне нашим спортсменам, адже вони боролися до останнього м’яча і змогли трохи скоротити відставання, але цього виявилося замало для перемоги у сеті - 23:25.

Четвертий сет став заключним і, на жаль, не найкращим для “синьо-жовтих”. Рівний рахунок 8:8 швидко перетворився у перевагу Чехії (11:15 – 12:18). Створити диво та врятувати цю партію українці не змогли - 23:25 та 1-3 у підсумку.

Найрезультативнішим гравцем у складі української збірної був діагональний Даніїл Пивоваренко. Він набрав 15 очок.

Отже, Чехія отримує прямий квиток до фінального раунду молодіжного чемпіонату Європи-2024. А українцям доведеться чекати результатів матчів у інших групах. Останній з них відбудеться ввечері 23 липня. Тоді визначиться турнірне становище у всіх групах і дві команди з найкращими показниками пройдуть на Євро-2024. Там до них також приєднається країна-господарка – Нідерланди.