Молодіжна збірна України U22 перемогла Туреччину на старті відбору на Євро 2024
ukraine

Чемпіонат Європи-2024. Кваліфікація. Група С. Перший матч

20 липня, четвер

Україна – Туреччина – 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 27:25)

Стартовий склад збірної України: Пивоваренко (набрав 14 очок), Куц (8), Цмокало (13), Дегтяр (2), Штерик (8), Гетьман (15), Яковлєв (л), Джуль (л). На заміну виходили: Донець (2), Челеняк (0), Антоненко (1).

Старт матчу був за українцями (3:0), але суперники швидко зрівняли рахунок та трималися весь час “поруч” (3:3). Вирішальною стала кінцівка партії: волейболісти збірної Туреччини вкотре за сет припустилися помилки у розтушуванні, а Назар Гетьман зробив ейс (18:16). Далі був тайм-аут опонентів, а потім ще дві потужні подачі на виліт від Гетьмана (20:16). Зрештою, українці без проблем набрали потрібні 25 очок - 25:21.

Другий сет був схожим на попередній, але на початку ініціативою заволоділа Туреччина (2:4). Далі був знову рівний рахунок (10:10) і чудова гра на блоці та на подачі від українців (16:14). Назар Гетьман був, як то кажуть, “у вогні” та знову зробив дуже потрібний ейс. Вся команда догравала сет “на куражі”, а завершив його атакою, як і попередній сет, капітан команди Тимур Цмокало - 25:21.

У третій партії підопічні Андрія Левченка лідирували (4:1), але турецькі волейболісти згуртувалися на блоці та “прикрили” атаки українці (16:19). Зрештою, цю партію “забрала” Туреччина - 21:25.

Четвертий сет став останнім: українці сконцентровано діяли в атаці, на блоці та на подачі (14:10). Але розгубили перевагу (20:20). Вчасну заміну провів наставник “синьо-жовтих” Андрій Левченко: на подачі з’явився Денис Дегтяр, який зробив два ейси (22:20). Далі колективи затіяли безкомпромісну боротьбу, яка, на щастя, завершилася на користь України - 27:25 та 3:1.

Найрезультативнішим гравцем поєдинку став догравальник Назар Гетьман. На його рахунку 15 очок.

Завтра, 21 липня, о 18:00 “синьо-жовті” зіграють проти команди Латвії.