«Мілан», «Монца», «Перуджа» і «Трентіно» здобули перемоги в перших чвертьфінальних поєдинках італійської Суперліги
07.03.2024
«Трентіно» vs «Модена»

Непередбачуваність плей-оф італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків була доведена з самого початку, коли два з чотирьох перших чвертьфінальних матчів завершилися поразками попередніх фаворитів. І якщо те, що п'ята команда здолала четверту не стало великою несподіванкою, перемога у п'яти сетах «Мілана», що посідає шосте місце, над «П’яченцею», яка завершила регулярний сезон на третьому, привернула найбільшу увагу в середу ввечері.

«П'яченца» vs «Мілан»

«Мілан» двічі відігравався після програних сетів під час свого візиту до «Пяченци». Бельгійський діагональний Ферре Реджерс очолив напад, центральний блокуючий Марко Вітеллі зупиняв атаки господарів, а японський догравальник Юкі Ісікава пробивав з лінії подачі, щоб у підсумку відсвяткувати перемогу з рахунком 3-2 (20-25, 25-21, 19-25, 25-22, 15-10) і вихід вперед у чвертьфінальній серії «кращий з п'яти».

20-річний Ферре став найкращим бомбардиром у складі переможців з 18 очками, одне з яких він набрав ейсом. Ісікава зробив три ейси, набравши 17 очок, тоді як Вітеллі виконав цілих шість блоків і фінішував з 16 очками, заслуживши номінацію «Найцінніший гравець». На боці господарів майданчику діагональний Юрій Романо набрав рекордні для матчу 19 очок, три з яких ейсами і два на блоці. Бразильські догравальники Рікардо Лукареллі і Йоанді Леал та кубинський центральний блокуючий Робертланді Симон також досягли двозначних показників, набравши 16, 15 та 13 очок відповідно.

«Ми були дуже гарні в тому, що завжди трималися близько один до одного в матчі, - сказав ліберо «Мілана» Даміано Катанія. - Це чудова команда, і серія, ймовірно, буде довгою. Ми добре зробили, що повели в рахунку 1:0. Ми виграли завдяки стійкості в найважчий момент, відбивши багато м'ячів. Ми додали на тай-брейку, і це стало вирішальним».

«Ми знали про труднощі цього матчу. Серія довга, і нам просто потрібно набратися терпіння, - прокоментував тренер «П’яченци» Андреа Анастазі. - Наші показники в цьому матчі дуже схожі на показники «Мілана». Шкода, що ми не скористалися деякими можливостями, які у нас були. Команда не здавалася, і це важливо. Повторюся, серія довга, і нам потрібно набратися терпіння, відновитися морально і повернутися до гри в свій волейбол».

«Лубе Чивітанова» vs «Монца»

«Монца», яка вийшла в чвертьфінал під п'ятим номером у сітці плей-оф, також позбавила своїх суперників переваги домашнього майданчику з самого початку чвертьфінальної серії проти четвертого номера «Лубе Чивітанова». Очолювана фантастичним канадським догравальником Еріком Лоппкі, команда з Монци повернулася додому з перемогою 3-1 (28-26, 20-25, 25-11, 25-20) і вийшла в лідери цього плей-оф. Продемонструвавши 60% успішності в атаці, Лоппкі набрав рекордні для матчу 28 очок, два з яких ейсами і одне на блоці, і отримав нагороду найціннішого гравця матчу. Інший канадець, діагональний Артур Шварц, набрав ще 18 очок за «Монцу». Найкращим бомбардиром «Лубе» став кубинський догравальник Марлон Янт, який набрав 16 очок. Ще два догравальники, Александар Ніколов і Маттіа Боттоло, які стартували за «Лубе» в двох сетах кожен, здобули по 12 очок, а італієць вразив чотирма ейсами.

«Це був дійсно дуже важкий матч, з великою кількістю довгих розіграшів. У другому сеті ми на мить сповільнилися, але швидко впоралися з цим і негайно повернулися в гру в третьому сеті, не припиняючи боротьбу», - прокоментував MVP Лоппкі.

«Перуджа» vs «Верона»

«Верона», що посіла сьоме місце, також здивувала господаря майданчика, віцелідера «Перуджу», в першому сеті, але чинні клубні чемпіони світу швидко повернулися в гру, домінуючи в наступних трьох сетах, і вирвали перемогу з рахунком 3-1 (23-25, 25-16, 25-21, 25-19). Польський догравальник Каміль Семенюк зробив три ейси і набрав рекордні для матчу 24 очки. Туніський діагональний Вассім Бен Тара  показав 67% результативності в атаці і реалізував три блоки, набравши 18 очок і отримавши номінацію MVP. Центральний блокуючий Роберто Руссо (чотири ейси, два блоки) і український догравальник Олег Плотницький, який вийшов на заміну, додали до успіху «Перуджі» 15 і 12 очок відповідно. Іранський діагональний «Верони» Амін Есмаїлнежад набрав 23 очки, три з яких ейсами і два на блоці.

Незважаючи на те, що вони грали без свого зіркового зв’язуючого Ріккардо Сбертолі, який переніс операцію, чинні чемпіони та переможці регулярного сезону з команди «Трентіно» не допустили несподіванок у стартовому матчі плей-оф проти «Модени», що посіла восьме місце, і здобули перемогу з рахунком 3:0 (25-23, 25-18, 25-18).

Люксембурзький діагональний Каміль Рихліцкі, який набрав 15 очок, став найрезультативнішим гравцем «Трентіно» з трьома ейсами і блоком, догравальники Алессандро Мікелетто і Даніеле Лавіа додали ще 14 та 13 очок відповідно. Останній був названий MVP матчу. Словенський центральний блокуючий Ян Козамерник також досяг двозначного показника, набравши 10 очок, в той час як діагональний «Модени» Владислав Давискіба став найкращим бомбардиром матчу з 20 очками.

Другий тур чвертьфінальної серії плей-оф «кращий з п'яти» відбудеться в неділю, 10 березня.

Чвертьфінал італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом), 2-й матч: