Львівський «Барком» зазнав поразки від чемпіона Польщі
13.02.2023
«Закса» vs «Барком Кажани»

У суботу. 11 лютого, «Барком Кажани» поступилися у виїзному протистоянні чинному чемпіону Польщі – команді «Закса» – із рахунком 3:0 (30:28, 25:21, 25:16). Львів’яни мали найбільше шансів на перемогу у першому сеті, проте їхній більш досвідчений суперник виявився сильнішим.

Перший сет команда зі Львова розпочала з потужних атак. Шанси в атаці не втрачав Василь Тупчій, в центрі сітки регулярно здобував очки Артем Смоляр, і за рахунку 5:10 тренеру Туомасу Саммелвуо довелося провести заміну. Утім, через проблеми з прийомом у господарів, зовсім скоро львів’яни отримали 7-пунктову перевагу (6:13). Колектив з Кендзежина-Козьле швидко повернувся до гри після кількох успішних дій Бартоша Бедножа (15:13). Українська команда гідно відповіла якісними атаками і знову повела в рахунку 13:18. Проте успішні атаки і пильна гра в блоці Дмитра Пашицького дозволили «Заксі» зрівняти рахунок – 22:22. Досвідчений Александер Слівка декілька разів виводив уперед свій колектив, Василь Тупчій не дозволяв господарям «закрити» цей сет, однак останнє слово все ж таки було за переможцями Ліги Чемпіонів: стараннями Девіда Сміта польська команда виграла цю партію 30:28.

Зображення видалено.

В другій частині гри підопічні Уґіса Крастіньша вже були змушені наздоганяти свого суперника. Якісні атаки Бартломея Клута, Дмитра Пашицького і Девіда Сміта приносили господарям важливі пункти (12:9). Врятувати свою команду спробували турецький зв’язуючий Мурат Єніпазар та норвезький догравальник Йонас Квален. Ситуація постійно змінювалася: після атак Клута і блоку Сливки «Закса» повела 17:15, проте атака Смоляра і точковий блок на Сташевському змусили суперників повернутися в гру очко за очком (19:18).

Програючи протягом всього сету, волейболісти зі Львова зрівняли рахунок (19:19) і навіть вийшли уперед (20:21). Проте успішні атаки Дмитра Пашицького переломили ситуацію (22: 21). Саме він поставив крапку над «і» в цій партії (25:21).

Починаючи з перших розіграшів третьої партії чемпіони Польщі контролювали перебіг подій. Після атак Александера Сливки господарі вели 5:2. Тайм-аут на вимогу тренера «Кажанів» мало що змінив, чергові дії Сливки і Клута ще більше зміцнили лідерську позицію польської команди. Свій внесок зробив також Девід Сміт (12:9). І хоча «Кажани» ще зуміли втрутитися у боротьбу, зокрема, господарям відповів Владислав Щуров (15:12), влучні атаки львів’ян не спинили колектив з Кендзежина-Козьле. В центрі сітки невпинним був Дмитро Пашицький, блок суперників впевнено пробивали Сливка зі Сташевським (19:13). Цього разу гості вже не змогли відігратися, тим більше, все частіше в атаці помилявся словацький догравальник «Баркому» Юліус Фіркаль (21:14). Пильна гра в блоці нідерландця Твана Вільтенбурга, що з'явився в цій партії матчу, закрила формальності. «Закса» впевнено довела справу до логічного завершення і виграла сет з рахунком 25:16 і весь матч 3:0.

Найціннішим гравцем матчу (MVP) було визнано українця Дмитра Пашицького, центрального блокуючого «Закси».

Після поразки від четвертої команди Плюс Ліги «Кажани» опустилися на 13-те місце в таблиці, хоча й мають стільки ж очок (24), що й «Катовіце», що розмістилася сходинкою вище.

таблиця

Наступний матч львів'яни проведуть 18 лютого у Кракові проти третьої команди чемпіонату «Ястшембського Венґеля». Початок - о 21:30 за київським часом.