Ліга націй: Японія несподівано завдала поразки Туреччині, Німеччина зіпсувала дебют Франції
16.05.2024
Збірна Японії

Японія піднесла перший сюрприз у волейбольній Лізі націй 2024 року, обігравши в середу ввечері в Анталії чинну чемпіонку, команду номер один у світі, і господарку групи - Туреччину. Капітан японської збірної Саріна Кога набрала 31 очко і продемонструвала справді надихаючу гру на майданчику, допомігши своїй команді здобути перемогу, незважаючи на оглушливу підтримку турецьких волейболісток майже 10 тисячами домашніх уболівальників.

Японія vs Туреччина

Догравальниця Кога здобула 27 очок в атаці, три ейсами і одне на блоці, зробивши найбільший внесок у перемогу Японії над Туреччиною з рахунком 3:2 (25-23, 25-21, 23-25, 20-25, 15-11). Завдяки цьому результату 9,9 бали у світовому рейтингу перейшли від Туреччини до Японії, що є дуже важливим для азійської команди, оскільки вона ще не кваліфікувалася на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі. Японія випередила Домініканську Республіку і піднялася на восьму позицію в рейтингу, одночасно скоротивши відставання від Італії, що посіла сьоме місце, і збільшивши дистанцію від Нідерландів, що наразі є 10-ми, - двох команд, яким теж ще належить отримати олімпійські візи.

Інша нападниця збірної Японії Маю Ісікава додала ще 20 очок до цього важливого успіху. На її рахунку два з семи ейсів команди. Туреччина випередила Японію в блокуванні, зробивши в цілому 15 блоків проти всього семи. Дві центральні блокуючі, Бейза Арічі і Аслі Калач, відзначилися чотирма блоками кожна. Одразу п'ять турецьких гравчинь досягли двозначних показників. Тугба Сеноглу Івегін стала найкращою бомбардиркою збірної з 19 очками, Ебрар Каракурт фінішувала з 16, Ханде Баладін з 15, Мелісса Варгас з 12 і Бейза з 10.

Кога очолила атаку збірної Японії і допомогла здобути шестиочкову перевагу в першому сеті. Туркені з боєм скоротили дистанцію до одного очка, але японкам все ж таки вдалося виграти з мінімальною перевагою 25-23. У напруженому другому сеті Кога знову продемонструвала свої лідерські якості і привела своїх партнерок по команді до перемоги з рахунком 25-21.

По-справжньому конкурентна боротьба продовжилася і в третьому сеті, де лідерство кілька разів переходило від команди до команди. Ебрар Каракурт взяла на себе ініціативу в атаці Туреччини і господарки виграли сет з рахунком 25:23, залишившись у грі. Туркені впевнено йшли до перемоги в четвертому сеті і їх вже було не зупинити на цьому шляху: вигравши з рахунком 25:20, вони довели гру до п'яти партій.

На тай-брейку господарки вирвалися вперед 3:0, але Японія швидко переламала хід гри. Після рахунку 9:5 тренер Даніеле Сантареллі шукав варіанти замін, але було вже занадто пізно. Кога продовжувала свою блискучу гру, утримуючи Японію попереду, і отримала заслужений шанс поставити крапку в матчі  з рахунком 15-11.

«Це була наша перша гра після тривалої перерви. Ми знаємо, що Японія - це завжди небезпечна команда, і ми намагалися зробити все можливе. Ми програли з рахунком 3:2, але це тільки початок. У нас попереду довга боротьба, і ми обов'язково зіграємо краще, - сказала після матчу ліберо збірної Туреччини Сімге Себнем Акоз. - Я не можу знайти слів, щоб описати, наскільки неймовірно грати перед цими вболівальниками. Вони люблять волейбол, а ми любимо їх».

«Це дивовижно! Відчуття дуже приємні, - поділилася центральна блокуюча збірної Японії Айрі Міябе. - Хоча всі ці люди вболівали за Туреччину, а не за нас, атмосфера була дуже приємною, і нам це сподобалося. Це дійсно хороший спосіб стартувати у волейбольній Лізі націй. Нам дуже потрібні очки, і я рада, що сьогодні ми їх здобули. Думаю, ми дійсно добре попрацювали, залишаючись спокійними в п'ятому сеті».

У своїх наступних матчах у четвер Японія зіграє з Болгарією о 17:00 за київським часом, а Туреччина зустрінеться з Нідерландами о 20:00.

Німеччина vs Франція

Раніше в той же день збірна Німеччини зіпсувала дебют Франції в у Лізі націй, розгромивши її з рахунком 3:0 (25-22, 25-14, 25-22). Цей результат приніс німкеням дорогоцінні 7,57 бала до світового рейтингу, проте їм належить ще багато чого надолужити, щоб вступити в справжню боротьбу за олімпійські путівки. Тим часом, втративши стільки ж очок, Франція опустилася нижче Пуерто-Ріко, на 16-е місце в світовому рейтингу, що, однак, ніяк не вплинуло на її місце на Іграх в якості господарки.

Німецька діагональна Лена Кіндерманн стала найкращою бомбардиркою матчу, набравши 17 очок, три з яких на блоці і одне ейсом, і зробивши найбільший внесок в перемогу своїй команди. Капітан і догравальниця Лена Стігрот і центральна блокуюча Анастасія Чекулаєва додали по 10 очок. Догравальниця Маева Шальк стала найбільш результативною у складі збірної Франції, набравши 11 очок, два з яких на блоці і одне ейсом.