Ліга націй: Болгарія здобула першу перемогу, обігравши США
26.05.2024
Збірна Болгарії

Болгари піднялися на дві сходинки в світовому рейтингу, американці опустилися на третє місце.

Збірна Болгарії, яка посіла 20 місце у світовому рейтингу, обіграла другу команду світу – США - у матчі волейбольної Ліги націй 2024 року в Анталії в суботу ввечері. Перемога в чотирьох сетах принесла болгарам 16,20 бала і дозволила піднятися на дві сходинки в рейтингу - до 20-го місця. Зменшивши свій результат на таку ж кількість очок, американці поступилися другою позицією Італії та опустилися на третю сходинку.

Болгарія vs США

У поєдинку двох молодих збірних болгарський діагональний Дімітар Дімітров набрав 22 очки і приніс своїй команді перемогу з рахунком 3-1 (25-21, 25-20, 21-25, 25-21), яка стала першою перемогою Болгарії в цьому сезоні Ліги націй. На його рахунку один ейс і один блок. Догравальники Аспарух Аспарухов і Георгій Татаров набрали 15 і 14 очок відповідно, причому перший відзначився чотирма ейсами. З іншого боку, збірна США зуміла виграти свій перший сет в сезоні. Її лідером став діагональний Джейк Хейнс, який набрав рекордні для матчу 24 очки. Догравальник Джордан Еверт додав 13 очок, а центральний блокуючий Метью Кнігге фінішував з 11-ма, три з яких він набрав ейсами.

Болгарія піднялася на 11-е місце в поточній турнірній таблиці з однією перемогою, двома поразками і 3 очками, в той час як США знаходяться внизу таблиці з трьома поразками і без перемог.

У першому сеті атаку болгар очолив Дімітров, а в другому - Татаров, і Болгарія явно домінувала на майданчику, вигравши з рахунком 25:21 і 25:20, та вийшовши вперед у матчі. Втім у третьому сеті за рахунку 10:10 американці захопили контроль над грою і вже його не втрачали. Хейнс провів відмінний сет за всіма показниками, привівши свою команду до перемоги 25:21. У четвертому сеті Дімітров знову був на висоті, набравши вісім очок і вивівши свою команду вперед. Однак, врешті-решт, саме Аспарухов заробив матч-пойнт двома поспіль потужними ейсами, а Татаров реалізував його результативною атакою – 25:21.

«Нам доведеться трохи притримати темп в сетах. Зараз ми граємо дуже добре на початку, а ближче до кінця втрачаємо деякі можливості. Я думаю, що це приходить з досвідом і певною взаємною хімією. Ми - нова команда. Ми не так давно почали грати разом. Сподіваюся, в наступному матчі ми зможемо пришвидшити цей процес і по-справжньому впоратися з цими пізніми очками, - сказав після матчу американський зв’язуючий Джошуа Туаніга. - Ми наполегливо працюємо. У нас тут дуже працьовита команда. Я думаю, що в майбутньому, коли ми налагодимо зв'язок і зіграємо, ми станемо небезпечною командою».

«Ми дуже раді, що виграли цю гру. Ми зрозуміли, що можемо робити те, над чим ми тренуємося, і я сподіваюся, що ми продовжимо це робити, - прокоментував Георгій Татаров. - Для мене це мрія, яка здійснилася - грати за дорослу збірну, і я дуже щасливий, що граю з цими молодими хлопцями, більшість з яких - мої ровесники».

У своїх останніх матчах тижня, які відбудуться в неділю, США зіграють з Туреччиною о 17:00 за київським часом, а Болгарія зіграє з Нідерландами о 20:00.

Польща vs Нідерланди

Відразу після поразки США від Франції в п'ятницю, Польща розгромила Нідерланди з рахунком 3:0 (30-28, 25-23, 25-18), що коштувало голландцям лише 1,42 бала від їхнього світового рейтингу і не спричинило жодних потрясінь. Догравальник і капітан команди Александер Сливка приніс переможцям 16 очок, тоді як догравальник голландців Німір Абдель-Азіз відзначився 22-ма. Чинні чемпіони наразі мають 3 перемоги, жодної поразки і 9 очок, а Нідерланди – одну перемогу, 2 поразки і 3 очки.

Словенія vs Канада

Суботня програма групи 1 розпочалася з перемоги Словенії над Канадою з рахунком 3:2 (22-25, 25-18, 25-18, 21-25, 15-10), яка принесла переможцям 0,77 бали до світового рейтингу. Лідером словенців став діагональний Тончек Штерн, який набрав 23 очки, тоді як найкращим бомбардиром матчу виявився канадський догравальник Стівен Маар, який набрав 27 очок. Словенці також продовжили свою безпрограшну серію до трьох перемог у трьох матчах і має в активі 7 очок. В активі Канади – по 2 перемоги і поразки і 7 очок.

Франція vs Туреччина

Потім Франції вдалося здобути перемогу 3:1 (25-27, 25-23, 25-16, 25-14) над господарями турніру - командою Туреччини, залишивши суперників без перемог у перших трьох матчах їхнього дебюту в Лізі націй. Діагональний Жан Патрі став найбільш результативним гравцем і приніс переможцям 19 очок, чотири з яких він заробив ейсами. Чинні олімпійські чемпіони завершили перший змагальний тиждень з 3 перемогами, однією поразкою і 9 очками.

Суботні змагання Ліги націй у групі 2 в Ріо-де-Жанейро вже розпочався грою між Японією та Італією. О 23:30 за київським часом Аргентина зіграє з Німеччиною, а о 03:00 на майданчик вийдуть Куба та Іран.