Ліга чемпіонів: «Закса» здолала «Халкбанк» у п'ятисетовій битві, а «Берлін» впевнено обіграв «Тур»
01.02.2024
«Закса»

Перший тиждень боротьби за місця в чвертьфіналі чоловічої волейбольної Ліги чемпіонів ЄКВ 2024 продовжився двома захоплюючими матчами плей-оф у середу. Німецький «Берлін» здобув важливу перемогу з рахунком 3:1 над французьким «Туром» і на крок наблизилися до того, щоб завоювати путівку до останньої вісімки. Діючий чемпіон польська «Закса» в напруженому п'ятисетовому поєдинку здолала турецький «Халкбанк».

«Берлін» (Берлін, Німеччина) – «Tур» (Тур, Франція)

3-1 (25-17, 20-25, 25-13, 25-22)

«Берлін» vs «Tур»

«Берлін» приймав «Тур» на очах у 4387 глядачів, що зібралися на легендарному стадіоні імені Макса Шмелінга в столиці Німеччини. Господарі почали гру краще, добре діючи у всіх компонентах, проте блокування було їхньою головною зброєю (4 блоки в першому сеті). Гравці команди Джоела Бенкса провели приголомшливу серію від 20-17 до 25-17 зі зв’язуючим Йоханнесом Тіллє на лінії подачі.

Програвши в стартовому сеті, гравці «Тура» повернулися на майданчик з ще більшим бажанням продемонструвати свій потенціал. Очолювані голландським центральним блокуючим Майклом Паркінсоном (5 очок і 80% в атаці у 2-му сеті) і естонським догравальником Мяртом Таммеару (також 5 очок), вони зуміли здолати господарів з рахунком 25:20. Це стало холодним душем для місцевих фаворитів, які вже на початку третього сету здобули перевагу 8:2 і вже жодного разу її не втрачали, вигравши його з вражаючим рахунком 25:13.

«Тур» наполегливо боровся, щоб продовжити цю гру, але «Берлін» залишився в лідерах, завершивши матч з рахунком 3:1 після атаки догравальника Рубена Шотта. Капітан «Берліна», який вразив стабільною грою, особливо в третьому і четвертому сетах (5 і 6 очок відповідно), став найкращим бомбардиром з 18 очками (4 ейсами, 2 на блоці, 12 в атаці з 46% успіху і 67% позитивних прийомів) і був названий найціннішим гравцем матчу. У складі «Туру» бразильський діагональний Абубакар драмі Нето і Мярт Таммеару набрали по 13 очок.

«Ми вийшли на цей матч Ліги чемпіонів з повною мотивацією і підтримкою вболівальників. Концентрація була правильною, і ми добре подавали в усіх напрямках. До того ж, діагональний «Туру» не потрапив у гру. Якщо нам вдасться створити такий самий тиск на виїзді в Турі, думаю, у нас є хороші шанси пройти до чвертьфіналу», - зазначив зв’язуючий «Берліна» Йоханнес Тіллє.

«Берлін»

«Нарешті ми знову показали дійсно хорошу подачу. Якість нашої подачі після захисту також була високою. Джоел Бенкс неодноразово закликав до більшої агресії в атаці. Ми були готові до тривалих розіграшів і зберігали терпіння. Це був ще один ключ до успіху. Зрештою, сьогодні кожен зіграв свою роль. Тімо чудово подавав, Немо вражав триметрову зону, Сато завзято бився в обороні, Тім реалізовував дуже важливі і важкі м'ячі, Ханнес грав чудово, а Марек максимально використовував свій зріст. Компліменти всій команді, ми можемо зіграти подібним чином в Турі», - зазначив догравальник і капітан «Берліна», MVP матчу Рубен Шотт.

«Закса» (Кендзежин-Козьле, Польща) – «Халкбанк» (Анкара, Туреччина)

3-2 (21-25, 25-22, 25-21, 16-25, 15-12)

«Закса» vs «Халкбанк»

Очікувалося, що протистояння чинного чемпіона «Закси» і «Халкбанку» буде важкою битвою, і вже їхня перша гра стала підтвердженням цьому. На домашньому стадіоні в Кендзежин-Козьле під керівництвом нового головного тренера Адама Свачини польський клуб мав непростий початок гри. «Халкбанк» швидко вийшов вперед (4:8), і хоча господарям майже вдалося зрівняти рахунок (11:12) завдяки діагональному Лукашу Качмареку на лінії подачі, гості з нестримним Ервіном Н’Ґапетом (7 очок в першому сеті, 75% успіху в атаці) взяли цей сет під свій контроль, вигравши його з рахунком 21:25.

«Халкбанк» зберіг темп у другому сеті і вів у рахунку до 15:19. Але потім «Закса» ще раз довела, що не варто недооцінювати діючих чемпіонів. З Качмареком на подачі поляки набрали шість очок поспіль і вийшли вперед 21:19 після блоку зв’язуючого Марціна Януша на голландському діагональному Німірі Абдель-Азізі. Качмарек і догравальник Бартош Беднож (по 6 очок у кожного) були головними бомбардувальниками, які привели свою команду до перемоги в сеті з рахунком 25:22.

Підбадьорена успіхом у другому сеті, «Закса» домінувала на майданчику і в наступному. 18-річний румунський догравальник Даніель Чітігой проявив себе в цьому сеті, набравши 7 очок (67% в атаці).

У четвертому сеті господарі вели з рахунком 12:10, і коли вже здавалося, що вони завершать цю гру з рахунком 3:1, поляки втратили концентрацію після ейсової подачі Лукаша Качмарека. Червона картка польському бомбардиру стала поштовхом для суперників, які використали свій шанс, відірвавшись з рахунком 13:21. Турки швидко завершили сет 16:25, тож остаточний рахунок встановлювався на тай-брейку. Цей вирішальний відрізок також був схожий на американські гірки. Халкбанк повів з рахунком 2:5, але два поспіль ейси Бартоша Бедноржа звели нанівець цю перевагу. Супер-дует «Закси» Беднорж-Качмарек повільно, але впевнено привів команду до перемоги в матчі з рахунком 3:2.

Качмарек став найкращим бомбардиром з 23 очками, з яких 3 він здобув ейсами та 20 в атаці (57% успіху), і був названий найцііннішим гравцем матчу. На два очки менше набрали Беднорж і лідер «Халкбанку» Ервін Н’Ґапет, який завершив гру з 67% успіху в атаці.

«Ми щасливі, що знову на вершині після дуже складного матчу. Нервів дійсно було багато, і червона картка для мене... Ну, іноді важко стримувати свої емоції. Найголовніше, що ми не боялися атакувати в складних ситуаціях, і я повинен визнати, що давно не бачив такого відмінного захисту у наших хлопців. Я знаю, що матч-реванш буде дуже складним, але ми звикли виходити з таких незручних ситуацій», - прокоментував діагональний «Закси» і MVP матчу Лукаш Качмарек.

«Коментувати нема що. Нам потрібно зосередитися на матчі-відповіді, тому що ми провели хорошу гру, і лише деталі обумовили поразку. Думаю, вдома ми вийдемо вперед», - сказав головний тренер «Халкбанку» Слободан Ковач.