Ліга чемпіонів: «Імоко» здобула перемогу в захоплюючому матчі проти «Еджзаджібаші»
15.03.2024
«Імоко»

У півфінальному поєдинку, що відбувся в четвер, 14 березня, на очах 5230 вболівальників на «Палаверде», «Імоко» зустрічалася з «Еджзаджібаші». Команда з Туреччини пройшла нелегкий шлях до півфіналу, зігравши по 5 сетів у кожному матчі чвертьфіналу, в той час як італійки виграли обидва з рахунком 3:1. Перша півфінальна гра відбулася на домашньому майданчику італійського клубу.

«Імоко» (Конельяно, Італія) - «Еджзаджібаші» (Стамбул, Туреччина)

3-2 (26-28, 20-25, 25-14, 25-22, 18-16)

«Імоко» vs «Еджзаджібаші»

«Імоко» впевнено стартувала з ейсу, але початок сету був дуже напруженим. За рахунку 7:7 зіркова сербська діагональна «Еджзаджібаші» Тіяна Бошкович вдало атакувала через потрійний блок, а потім провела ще одну успішну атаку, тим самим забезпечивши своїй команді невелику перевагу. Турецька команда утримувала перевагу в 3 очки протягом усього сету, але ближче до кінця, за рахунку 20:23, італійки здійснили неймовірний камбек і опинилися на межі перемоги в цьому сеті. У стратегічно важливий момент «Еджзаджібаші» запросила відеоповтор і зуміла відігратися, вигравши сет.

Другий сет стамбульська команда розпочала ще впевненіше, вирвавшись вперед з рахунком 6:2 в перші 5 хвилин. В середині сету головному тренеру італійської команди довелося взяти тайм-аут, де він обговорював не тактику, а лише психологію, пояснюючи своїм підопічним, що ніхто їм не допоможе, окрім них самих. І це спрацювало - зробивши блок, а потім подавши ейс, волейболістки з Конельяно вперше в цьому сеті зрівняли рахунок – 12:12. Після цього «Еджзаджібаші» зробила гігантський ривок, провівши 5 успішних атак поспіль, і стала практично недосяжною для суперниць. Однак італійки зробили ще один камбек, як і в першому сеті. Тіяна Бошкович взяла справу в свої руки, і не лише атакувала, але і подала ейс, в черговий раз зрівнявши рахунок. Останнє очко в сеті турецька команда заробила завдяки помилці суперниць і виграла сет.

До третього сету італійки явно провели роботу над помилками і почали його з рахунком 10:4. Турецька команда мало що могла зробити в цьому сеті, насилу подолавши позначку в 10 очок, в той час як волейболістки з Конельяно вже наблизилися до 20. Тим не менш, догравальниця Ірина Воронкова, яка вийшла на майданчик, допомогла «Еджзаджібаші», реалізувавши 3 поспіль успішні атаки. Однак врятувати цей сет стамбульській команді не вдалося і італійки зберегли свою 11-очкову перевагу до самого матч-пойнту.

У четвертому сеті було важко визначити лідера, оскільки обидві команди грали дуже рівно. Однак ближче до кінця італійки зуміли вирватися вперед на кілька очок і в нервовій кінцівці знову виграли.

У заключному п'ятому сеті турецька команда розпочала боротьбу досить агресивно, швидко здобувши перевагу (5 очок проти 2 у італійок). Ближче до кінця сету команди знову зрівняли рахунок, причому «Еджзаджібаші» то наздоганяла, то відставала. У «Імоко» було аж 4 матчболи, останній з яких вона реалізувала, вигравши сет з рахунком 18:16, а матч з рахунком 3:2.

Найціннішою гравчинею і найкращою бомбардиркою матчу стала шведська діагональна «Імоко» Ізабель Хок, яка здобула неймовірні 37 очок, з яких 5 на блоці і 3 ейсами. Американські догравальниці Кетрін Пламмер (16 очок, одне ейсом) і Халія Ланьє  (11 очок, одне ейсом) також зробили значний внесок в перемогу італійської команди.

На боці «Еджзаджібаші» найбільш результативною була сербська діагональна Тіяна Бошкович, яка фінішувала з 29 очками (одне на блоці, 2 ейсами). Догравальниці Ханде Баладін і Алекса Грей здобули по 12 очок кожна.

«Я дуже рада, що ми змінили хід гри і зробили великий внесок у перемогу. Загалом ми всі зробили велику роботу, це було важко, але попереду ще одна гра, яка стане ще однією битвою, і ми хочемо продовжувати радувати наших вболівальників. Це була чудова демонстрація сили проти дуже потужної команди», - прокоментувала діагональна «Імоко» і MVP Ізабель Хок.