Китай розгромив Бразилію у п'ятисетовому поєдинку Ліги націй
31.05.2023
Китай vs Бразилія

А капітан збірної Болгарії отримала травму і більше не гратиме у цьогорічному турнірі.

Китай обіграв Бразилію у впертій п'ятисетовій боротьбі у другий змагальний день жіночої волейбольної Ліги націй 2023 року. У грі в групі 2 в Нагої в середу Лі Іньін була в ударі, завдяки чому її команда здобула перемогу з рахунком 3-2 (25-23, 22-25, 25-20, 20-25, 15-12).

Китайська догравальниця продемонструвала 61% результативності  в атаці і зробила ейс, набравши рекордні для матчу 26 очок і наблизивши свою команду до перемоги. Діагональна Гун Сянью додала ще 18 очок, тоді як блокуюча і капітан Юань Сіньюе заробила 12 очок, три з яких у блокуванні. Діагональна Кісі Насіменту стала найкращим бомбардиром Бразилії, набравши 21 очко, включаючи чотири блоки і ейс. Догравальниця Джулія Бергманн додала ще 17 очок, за нею йдуть блокуюча Діана Дуарте і догравальниця Ана Крістіна де Соуза - по 16 у кожної.

Китайським гравчиням вдалося зберегти контроль над першим сетом у впертій боротьбі, коли їм то вдавалося вирватися вперед на 4 очки, то знову встановлювалася нічия, в той час як Бразилії жодного разу не вдалося здобути перевагу. В епілозі сету китаянки  прийняли два сет-пойнти, перш ніж успішна атака Ван Юньлу принесла їм перемогу з рахунком 25:23. Другий сет був як би дзеркальним відображенням першого. Цього разу Бразилія залишалася за кермом, а Китай зміг лише на мить надолужити згаяне за рахунку 18:18, перед тим, як сет завершився з рахунком 25:22 і у матчі встановилась нічия 1:1.

В третьому сеті знову настала черга Китаю домінувати, і хоча південноамериканкам майже вдалося скоротити відставання в п'ять очок, азіатки вирвалися вперед на заключному відрізку, здобувши чотири очки поспіль. З рахунком 25:20 атакуючим ударом сет завершила Ван Юньлу.

І знову настала черга Бразилії надолужувати згаяне. Покладаючись на краще блокування та більшу кількість невимушених помилок суперниць, бразилійки спочатку  здобули перевагу, а потім і перемогу 25-20, чому сприяла атака Діани в першому темпі, яка завершила сет.

Тай-брейк був дійсно напруженим, і в перший раз розрив між командами перевищив очко за рахунку 10:8 на користь Бразилії. Однак після 12:10 китаянки здобули п'ять очок на подачах Ван Юньлу, що увінчалися непробивним блоком Юань Сіньюе за рахунку 15:12 і перемогою.

«Ми раді сьогоднішній перемозі, - сказала після матчу кращий бомбардир Лі Іньін. - Це не тільки я, але і всі мої товаришки по команді! Ми працювали разом, у нас була хороша комунікація, і ми були готові до важких моментів. Бразильська команда дуже сильна. Ми зустрічалися з ними раніше, і це завжди були важкі ігри».

Наступний матч Бразилія проведе проти Нідерландів у четвер о 12:00 за київським часом, в той час як Китай прийме Німеччину в п'ятницю о 07:10.

Болгарія vs Хорватія

У першому матчі дня в Нагої Болгарія зіпсувала Історичний дебют Хорватії в волейбольній Лізі націй розгромною поразкою з рахунком 3:0 (25-12, 25-17, 25-19). Догравальниця Марія Йорданова принесла болгаркам  рекордні в матчі 13 очок (включаючи три ейси). Діагональна Радостіна Марінова додала ще 12 очок, в той час як новий капітан Мирослава Паскова-Канева трьома блоками збільшила рахунок до 10 очок. Центральна блокуюча і капітан Мартіна Самадан, яка також здобула 10 очок, стала єдиною хорватською гравчинею, яка отримала двозначний результат.

Зазначимо, що Мирослава Паскова, на жаль, отримала безглузду травму в цьому матчі. У третьому сеті капітан жіночої збірної Болгарії послизнулася, і травмувала ногу. Її терміново доставили в лікарню, де після ретельного обстеження з’ясувалося, що у волейболістка отримала перелом малогомілкової кістки. Тож, Паскова пропустить весь турнір Ліги націй, але у Федерації волейболу Болгарії сподіваються, що вона встигне відновитися до чемпіонату Європи та олімпійської кваліфікації.

Паскова повернеться до Болгарії, де продовжить лікування. Другий матч збірної відбудеться в четвер о 9:00. Болгарки гратимуть проти Домініканської Республіки.