Кубок ЄКВ: «ПАОК», «Карловарсько», «Хіпо Тіроль» здобули перемоги в 1/16 фіналу
23.11.2023
«Младост» vs «ПАОК»

«ПАОК», «Карловарсько», «Хіпо Тіроль» і «Мілон» опинилися серед переможців напружених матчів 1/16 фіналу Кубка ЄКВ серед чоловіків, що відбулися у середу ввечері.

«Младост»

Потерпівши невдачі в перших раундах Ліги чемпіонів ЄКВ, «Младост» (Загреб, Хорватія) перейшла до Кубку ЄКВ, де в 1/16 фіналу зазнала важкої домашньої поразки від команди «ПАОК» (Салоніки, Греція). «ПАОК» виявився занадто сильним для молодої і все ще досить недосвідченої команди зі столиці Хорватії. Волейболісти «Младості» чинили серйозний опір у першому сеті, де вони навіть вели з рахунком 24:20, перш ніж «ПАОК» змінив ситуацію на свою користь. За допомогою бельгійського діагонального Брема Ван ден Дріса, грецьких ліберо Менелаоса Коккінакіса та центрального блокуючого Іоанніса Такурідіса «ПАОК» врешті-решт відігрався і здобув приголомшливу перемогу з рахунком 30-28.

У другому сеті грецька команда вела 8:6, однак господарі відповіли, змінивши ситуацію на свою користь (16:14). Завдяки чудовій грі нідерландського догравальника Мартена ван Гардерена та грецького ліберо Димитріоса Константінідіса «ПАОК» продемонстрував свою силу, записавши і цей сет на свій рахунок (25-22) і тим самим подвоївши перевагу в матчі.

«ПАОК»

Третій сет від самого початку взяв під свій контроль «ПАОК», маючи психологічну перевагу та задаючи темп гри. Завдяки різноманітності варіантів атаки, які, зокрема, демонстрував канадський зв’язуючий грецької команди Джей Бланкенау, гості вийшли вперед на чотири очки (16:12). Не давши «Младості» шансу відреагувати, «ПАОК» лідирував на заключному відрізку, в підсумку вигравши сет з рахунком 25:19 і забезпечивши собі перемогу 3:0.

Наступного тижня «Младост» вирушить до Салоніків, сподіваючись на кращий результат у повторному матчі з грецькою командою.

«Перший сет був дуже важливий, і ми мали його виграти. Але ми зазнали невдачі і «ПАОК» здобув впевненість у собі. З іншого боку, моя команда не настільки досвідчена, і ми витягнемо корисні уроки з такого роду матчів, щоб рости і розвиватися далі», - прокоментував головний тренер «Младості» Ратко Періс.

«Вважаю, ми добре почали і були попереду майже до кінця першого сету, але вони відігралися, і після цього ми мало що могли зробити, щоб зупинити їх», - сказав словацький зв’язуючий «Младості» Самуель Гоц.

«Коли ви виграєте матч з таким рахунком, ви маєте бути задоволені. Матч-відповідь пройде у нас вдома, і ми близькі до виходу до наступного раунду, але ми залишатимемося зосередженими. Перший сет був дуже важливим, і хоча в цілому цей матч був, мабуть, не найвищої якості, думаю, ми могли побачити кілька хороших дій, особливо в першому та другому сетах. Ми дуже сподіваємося вийти до наступного раунду і зіграти проти такої сильної команди, як «Мілан»», - сказав головний тренер «ПАОКа» Йошко Міленкоскі.

«Ми не дуже добре почали і допустили занадто багато помилок в першому сеті, але ми відігралися, і думаю, це показує наш характер і командний дух. Після першого сету ми почали грати все краще і краще. Тому, завершивши матч з рахунком 3:0, ми маємо сказати, що це був хороший матч для нас. Ми все ще не сприймаємо наш вихід до наступного раунду як належне, навіть якщо нам потрібно виграти лише два сети вдома наступного тижня», -  прокоментував діагональний нападник «ПАОКа» Брем Ван ден Дріс.

«Карловарсько» vs «ВаЛеПа»

Бронзові призери останнього сезону чеської національної ліги «Карловарсько» (Карлови Вари) здобули вражаючу перемогу на виїзді над чинними чемпіонами Фінляндії «ВаЛеПа» (Састамала) з рахунком 3-1 (20-25, 25-23, 35-33, 25-23).

Господарі майданчика розпочали перший сет вражаюче, перевершуючи своїх суперників у всіх аспектах гри, хоча в середині сету гості продемонстрували краще відчуття гри. Як і в другому сеті, так і після нього чехи відточили свій блок і захист, і їхня дії у відбитті атак також були дуже ефективними. Як це часто буває у волейбольних матчах, третій сет певним чином визначив переможця гри. Після довгої боротьби чехи проявили більше самовладання у вирішальні моменти і виграли з рахунком 35:33. Ключем до перемоги в сеті, а потім і у всій грі стала їхня гарна гра на блоках (тільки в третьому сеті у них їх було 7, а загалом 14 проти 9). Важливу роль у цьому відіграли центральні блокуючі американець Томас Кармоді і бразилець Едер Леві Кок. Обидва вони завершили гру, не зафіксувавши жодної помилки у своїй статистиці.

Четвертий сет також був дуже напруженим. Однак зрештою гості вирвали заслужену перемогу завдяки своєму молодому догравальнику Матею Пастрнаку (26 очок). Хорватський догравальник Марино Мареліч також в цілому провів непогану гру (24 очки) і був одним з лідерів чеської команди. «ВаЛеПа» реалізував більше ейсів (9 проти 4), але також допустив явно більше помилок за лінією подачі (19 проти 7). Наступного тижня в Чехії відбудеться захоплюючий матч, в якому команда з Карлових Вар спробує продовжити з того місця, на якому зупинилася в Фінляндії. Досвідчені гравці «ВаЛеПа», з іншого боку, жадають реваншу і намагатимуться поліпшити гру, яку вони показали в своєму домашньому матчі.

«Хіпо Тіроль» vs «Фенербахче»

Чинні чемпіони Австрії «Хіпо Тіроль» у драматичному поєдинку в Інсбруку, який тривав більше двох годин, змогли обіграти багаторазових переможців турецької національної ліги «Фенербахче» в п'яти сетах - 3:2 (25-23, 15-25, 25-20, 23-25, 21-19).

Бразильці діагональний Луан Вебер і догравальник Артур Натх набрали за австрійську команду 24 і 18 очок відповідно, а голландський догравальник Дік Коой (22) і сербський діагональний Дражен Лубуріч (14) набрали найбільшу кількість очок за «Фенербахче». Матч-відповідь відбудеться наступної середи в турецькому мегаполісі.

«Задруга» vs «Мілон»

Інший представник Австрії на турнірі, «Задруга» (Блайборг), не зміг скористатися своїми шансами в матчі з «Мілоном» (Неа-Смірні, Греція), програвши з рахунком 0:3 (24-26, 17-25, 22-25) лише за 80 хвилин.

«Ця поразка дуже розчаровує. Ми могли виграти, тим паче, що часом грали на дуже високому рівні. Ми вели 24:23 в першому сеті, а потім втратили три очки поспіль. Ми досить легко віддали другий сет, але в третьому змогли знову зіграти на тому ж рівні. Ми могли б отримати набагато більше з цього матчу, і тому я думаю, що у нас є дуже хороші шанси у матчі-відповіді вдома», - сказав спортивний директор «Задруги»  Мартін Мішеу.

«Мілон»

На боці  переможців відзначився болгарський діагональний Боян Йорданов (16 очок), а грецький діагональний Ангелос Манділаріс здобув 11 очок за австрійську команду.