Кубок ЄКВ: «Люнебург» націлений на півфінал після переконливої домашньої перемоги
01.02.2024
«Люнебург»

Німецька команда «Люнебург» зробила крок вперед на шляху до півфіналу чоловічого Кубка ЄКВ. Після переходу з елітної Ліги чемпіонів ЄКВ, де вони посіли третє місце в своїй групі, в Кубку ЄКВ німці здобули вражаючу перемогу з рахунком 3:0 (25-19, 25-19, 25-16) у першому раунді чвертьфіналу з грецьким «Мілоном». Таким чином, мрія про півфінал цілком здійсненна, але матч-відповідь чвертьфіналу через тиждень все одно легким не буде.

«Люнебург» vs «Мілон»

Незважаючи на деякі недавні проблеми зі здоров'ям в команді з Люнебургу і травму зв'язок, отриману її центральним блокуючим Меттью Кнігге, що виходив на майданчик у складі стартової шістки, а наразі вибув приблизно на чотири тижні, господарі продемонстрували чудову гру перед 2024 глядачами і були успішними у всіх елементах, завершивши матч лише за 73 хвилини. Суперники з Греції були відсторонені від сітки потужними подачами і мали свою частку боротьби в обороні. Лише десять помилок при семи ейсах – це відмінний показник для господарів майданчику.

У складі «Люнебурга» канадський зв’язуючий Максвелл Елгерт добре розподіляв м'ячі, а догравальник Ерік Рьорс, діагональний Ксандер Кетшинські та догравальник Джессе Ельзер неодноразово відзначалися. Починаючи з середини першого сету (12-12) господарі поступово збільшували перевагу (16-15, 20-17), яку Рьорс перетворив в перемогу двома ейсами.

Другий сет був схожим на перший, за винятком того, що Рьорс став ще більш домінуючим і набрав цілих 10 очок. Гравець національної збірної, який в підсумку став кращим бомбардиром (18 очок), також був визнаний найкращим гравцем матчу. Ельзер (12) та Кетшинські (11) також досягли  двозначних показників. Господарі майданчику також повільно збільшували дистанцію від суперників в цьому сеті, а у вирішальний момент (19-17) Рьорс знову приніс останні очки.

Третій сет став ще чіткішим. Було встановлено перевагу в три очки (8:5), яка незабаром зросла до 10:5 і гості вже майже не виявляли свого бойового духу. Перевага неухильно зростала, а Кетшинські в цьому сеті здобув сім очок і реалізував матч-бол. По той бік сітки лише юному догравальнику Олександросу Нанопулосу було що протиставити (він фінішував з шістьма очками у фінальному сеті).

«Знаєте, спочатку я хочу сказати ось що: спасибі всім, що прийшли, яка чудова публіка. Всі знають, що ми в меншості. Метт Кнігге вибув, але всі проявили велику активність і зіграли як команда. У цьому сезоні у нас були успіхи і невдачі, але тепер, схоже, ми нарешті на правильному шляху. Але ми взяли урок з Ліги чемпіонів і переконалися, що «Добре, це перша гра, але це також і друга гра, яка є найважливішим матчем». На їхньому місці це може бути набагато складніше. Вони досвідчені, хороші гравці. Команда зробила чудову роботу сьогодні ввечері, але другий матч буде набагато складнішим. І я думаю, що наступного разу всі викладуться по повній», - зазначив ліберо «Люнебурга» Гейдж Ворслі.

«Думаю, це було здорово. Вважаю, ми вийшли сильними. Добре пасували, добре подавали, що здебільшого принесло нам перемогу в грі. Ми зробили те, що повинні були зробити. Це поставило нас у вигідне становище перед майбутньою поїздкою до Греції. Сподіваюся, ми зможемо там довести справу до кінця і перейти до наступного раунду», - поділився центральний блокуючий господарів майданчику Блейк Лісон.

«Так, це було весело. Я б хотів, щоб сьогодні зал був повний, тому що (з того, що я чув) це була найбільша гра в історії клубу. «Люнебург» ніколи не виходив до чвертьфіналу єврокубків. Торік ми грали з «Моденою», і це, безумовно, суперник, відмінний від «Мілона», але просто виходячи з контексту, я б хотів, щоб сьогодні арена була заповнена. Атмосфера все ще була чудовою - це було дуже весело. Ми грали дуже стабільно і можемо бути задоволені. Але, як я вже сказав, ще нічого не виграно», - сказав догравальник «Люнебурга» і MVP Ерік Рьорс.