Команда «Хемік Поліце» стала володаркою жіночого Суперкубка Польщі-2023
25.10.2023
«Хемік Поліце»

Чемпіонки Польщі «ЛКС» минулого сезону мали можливість здобути подвійну корону, але в фіналі Кубка Польщі поступилися «Хемік Поліце». У середу обидві команди зіграли на спортивній арені в Лодзі за жіночий Суперкубок Польщі імені Анджея Нємчика. Володарки Кубка Польщі виявилися кращими за чемпіонок Польщі: після чотирьох сетів з рахунком 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:17) перемогу святкували гравчині «Хеміка».

Перший трофей в сезоні 2023/2024 отримали волейболістки «Хемік Поліце» під керівництвом нового тренера, Марко Фенольо. У лодзькій спорт-арені відбулася гарна гра, яка обіцяє цікаву боротьбу в цьогорічній лізі Таурон, особливо вразив виступ колишніх і нинішніх волейболісток збірної Польщі. Кращою гравчинею матчу була обрана Мартинa Лукасик - догравальниця продовжує демонструвати гарну гру з виступів у національній команді.

Мартіна Лукасик

З самого початку сьогоднішнього матчу у Лодзі вболівальники спостерігали за дуже цікавою і рівною боротьбою. Минулорічні чемпіонки Польщі і володарки Кубка боролися за кожен м’яч. Не бракувало завдяки дуже добрій грі в обороні, довгих розмінів по обидва боки сітки. Тільки-но одна з командах виходила вперед, як інша відразу зрівнювала рахунок  (7:7, 14:14, 18:18). Свою силу в атаці демонстрували як «Хемік Поліце», так і «ЛКС» - польська догравальниця Наталія Меджик, румунська діагональна Елізабет Інне-Варга, а також відповідно догравальниці полячка Юліта П’ясецка, бразилійка Аманда Кампос і італійська діагональна Валентина Діуф. На центрі сітки добре виступали Агнєшка Корнелюк («Поліце») та Каміла Вітковська («ЛКС»), які нещодавно грали за збірну Польщі. Доля  першого сету вирішилася після кількох помилок на стороні господарок - ейс Агнєшки Корнелюк приніс перемогу «Хеміку».

«ЛКС»

Другий сет знову відзначився рівною грою обох команд. З самого початку на заміну Саліхи Сагін у «Поліце» вийшла Мартинa Лукасик  і саме її присутність допомогла зміцнити як прийом, так і атаку. Рахунок постійно зрівнювався (3:3, 5:5, 7:7, 11:11), через нервозність та невдалі подачі жодній з команд не вдавалося вибудувати значної переваги. Гарна гра Валентини Діуф не тільки в атаці, але й на блоці, ейс Каміли Вітковської (12:11) і наступні помилки з боку команди Марко Феногліо дали можливість гравчиням «ЛКС» випередити суперниць (21:17). Хоча, на протязі гри гості набирали очки в атаках (Корнелюк, Оноріо), зміни в складі не допомогли зупинити більш впевнено граючих лодзянок. Добра гра в кінцевому етапі сету Юліти П'ясецкої і Саши Грик привела до перемоги домашньої команди у другому сеті (25:20) і зрівнювання рахунку в матчі.

Вболівальники «ЛКС»

Початок третього сету взагалі склався сприятливо для волейболісток «ЛКС», які здобули перевагу 5:2. У складі команди «Поліце» на позиціях догравальниць грали Саліха Сагін і Мартинa Лукасик. До гри також повернулася діагональна Бруна Оноріо. Хорошою грою особливо в контратаці і вдалою подачею вони дуже оживили гру і рахунок декілька разів зрівнювався (7:7, 11:11, 14:14). Гравчині «ЛКС» не втрачали своєї сили в атаці, додаючи очки своїй команді. У середині сету з причин, пов’язаних зі станом здоров'я, мусила покинути майданчик молода догравальниця господарок Юліта П'ясецка. На її місце з'явилася Олександра Дудек. Команда з Лодзі намагалася зменшити ростучий відставання від «Хеміка» (15:20, 20:22), але добрі виступи Сагін і Оноріо дали два останніх пункти і перевагу в матчі 1:2.

«ЛКС» vs «Хемік Поліце»

В останній частині гри завдяки потужним ударам Олександри Дудек «ЛКС» виборов два перших пункти. Однак «Хемік» своєю доброю грою в атаці, все сильнішими подачами і ефективним блоком поступово відривався від суперниць (2:4; 4:7; 8:12). Невдалий стрибок в блоку Домініки П'єржали змусив повернутися на майданчик Агнєшку Корнелюк, яка швидко відновила перевагу грою в подачі (9:16).

Менш вдалий прийом з боку лодзького колективу призвів до ще кращих контратак гостей, виконаних, зокрема, Ігою Васілевською, Бруно Оноріо, Мартиною Лукасик і Агнєшкою Корнелюк. Дуже добре в усьому матчі виступала Марлена Ковалевська, яка відновлює свою колишню впевненість в грі. Останній пункт здобула турецька догравальниця в складі «Поліце» - Сагін - таким чином, закріпивши перемогу у Суперкубку Польщі ім. Анджея Нємчика 2023. Найціннішою гравчинею матчу була обрана Мартинa Лукасик.