Клубний чемпіонат світу: китайський «Тяньцзінь» завоював історичну бронзу
17.12.2023
«Тяньцзінь»

У матчі за бронзу в неділю «Тяньцзінь» на очах у захоплених вболівальників одержав перемогу з рахунком 3-1 (25-23, 25-20, 17-25, 25-19) над бразильським клубом «Прайя», відзначивши історичне досягнення, першу нагороду клубного чемпіонату світу для команди, що тричі брала в ньому участь. Це також була друга в історії бронза чемпіонату світу для команди з Китаю: у 2013 році третім фінішував «Гуандун Евергранд» з Гуанчжоу. Тим часом п'ята спроба «Прайї» здобути нагороду клубного чемпіонату світу знову провалилася, і вони лише повторили свій попередній кращий результат - четверте місце в 2018 році. Недільна перемога стала третьою для «Тяньцзіня» на клубному чемпіонаті світу. Перша перемога клубу, ще в 2019 році, також була здобута за рахунок «Прайї».

«Тяньцзінь» vs «Прайя»

Лідерство переходило с рук в рук протягом першого сету, але ближче до його кінця «Тяньцзінь» виявився більш наполегливим і виграв з мінімальним відривом. У «Прайї» теж були свої моменти в другому сеті, її гравчині кілька разів мали перевагу у два очки, але після рахунку 18:18 контроль за грою знову був у господарок майданчику. Бразилійки по-справжньому показали свою силу в третьому сеті, коли вони домінували і здобули переконливу перемогу, продовживши матч. Однак в четвертому, коли «Прайя» вела з рахунком 14:12, «Тяньцзінь» здобув поспіль вісім очок з догравальницею Лі Іньін на подачі і практично вирішив результат матчу. Успішний блок в першому темпі центральної блокуючої Юань Сіньюе офіційно закріпив перемогу китайської команди - 25:19.

Загальна статистика матчу була досить збалансованою: «Тяньцзінь» краще діяв на блоці (10 проти 8) і допускав набагато менше невимушених помилок (12 проти 25), а «Прайя» переважала в атаці (60 проти 53 за кидками) і в подачі (7 ейсів проти 4). Четверо гравчинь китайського клубу набрали двозначну кількість очок. Догравальниці Ван Іжу та Лі Іньїн здобули 20 та 19 очками відповідно, центральні блокуючі Юань Сіньюе і Ван Юаньюань додали по 12 очок кожна. Діагональна «Прайї» Тайнара Сантос стала найкращою бомбардиркою матча, набравши 32 очки, чотири з яких на блоці і одне ейсом. Центральна блокуюча Лорена Візель і болгарська догравальниця Добряна Рабаджієва фінішували з 13 і 10 очками відповідно.