Клубний чемпіонат світу: «Еджзаджібаші» і «Прайя» виходять до півфіналу
14.12.2023
«Еджзаджібаші»

Бразильська «Прайя», турецькі «Еджзаджібаші» і «Вакіфбанк», а також китайський «Тяньцзінь» продовжать боротьбу за медалі

За день до закінчення групового етапу на клубному чемпіонаті світу з волейболу серед жінок 2023 року визначилися чотири команди-півфіналістки. В'єтнамський жіночий клуб «Спорт Центр I» з Ханоя і бразильський «Мінас» з Белу-Орізонті зазнали другої поразки в Ханчжоу в четвер і завершили свої виступи на турнірі без перемог. Решта чотири команди - «Тяньцзінь», «Еджзаджібаші», «Прайя» і «Вакіфбанк»– пройшли кваліфікацію до суботнього півфіналу і зіграють в п'ятницю, в останній день групового етапу, за кращі позиції в таблиці.

Група A

«Еджзаджібаші» vs «Мінас»

Дворазові клубні чемпіонки світу з команди «Еджзаджібаші» не залишили сумнівів у своїй перевазі в матчі проти «Мінаса» і здобули переконливу перемогу з рахунком 3:0 (25-19, 25-11, 25-18) у своїй першій грі на клубному чемпіонаті світу в Китаї. Таким чином, турецька команда кваліфікувалася до півфіналу в сьомий раз в історії змагань, а також вперше вивела господарів турніру «Тяньцзінь» до чвертьфіналу.

Волейболістки «Еджзаджібаші» реалізували цілих вісім ейсів, в той час як гравчині «Мінаса» не зробили жодного. Атака також зіграла величезну роль в матчі, принісши 43 очки переможницям і лише 24 - команді з Белу-Орізонті. Лише в дуже небагатьох випадках на початку сетів бразильській команді вдавалося трохи повести в рахунку, в той час як в кінцівці туркені брали верх з солідним відривом, а зв’язуюча Еліф Шахін завершила матч двома ейсами поспіль.

Сербська діагональна і капітан команди Тіяна Бошкович стала найкращою бомбардиркою матчу з 17 очками, два з яких вона набрала ейсами. Догравальниця Ірина Воронкова вразила чотирма ейсами і двома блоками, набравши 13 очок, в той час як жодній з волейболісток «Мінаса» не вдалося наблизитися до двозначного результату.

У вирішальному поєдинку за перше місце в підсумковій таблиці групи A «Тяньцзінь» прийме «Еджзаджібаші» в п'ятницю, 15 грудня, о 13:30 за київським часом.

Група B

«Прайя» vs «Спорт Центр I»

У своєму першому матчі в Ханчжоу клуб «Прайя» здобув перемогу з рахунком 3:0 (25-10, 25-22, 27-25) над жіночим клубом «Спорт Центр I», перегравши суперниць і в подачі (8 ейсів проти жодного), і в нападі (52 атаки проти 31), при цьому обом сторонам вдалося підняти по шість блоків під час матчу. Завдяки цьому результату команда з Уберландії забезпечила собі місце серед півфіналістів лише вдруге в історії і принаймні повторила свій попередній найкращий результат на змаганнях - четверте місце в 2018 році, залишаючись на шляху до своєї першої нагороди.

«Прайя» добре контролювала перший сет, але потім допустила занадто багато невимушених помилок, що допомогло «Спорт Центру I» домінувати в першій половині другого, перш ніж бразилійки змогли змінити ситуацію і подвоїти перевагу. Третій сет був найбільш конкурентним із трьох. У кількох випадках в'єтнамській команді вдалося збільшити відрив до п'яти очок, перш ніж гравчині «Прайя» наздогнали їх. Бразилійки завадили суперницям реалізувати перший сет-пойнт і перевели гру в овертайм. Потім вже «Спорт Центр I» не дозволив бразильській команді скористатися першим матчпойнтом в грі, але з другим болгарська догравальниця Добряна Рабаджієва принесла «Прайї» перемогу.

Діагональна «Прайї» Тайнара Сантос набрала в матчі 24 очки, два з яких ейсами, в той час як догравальниця Софія Кузнєцова додала ще 12, з яких два на блоці і одне ейсом. Догравальниці Тхі Нху Куїн Ві з 14 очками і Ту Лінь Тран з 11 стали кращими бомбардирками «Спорт Центру I».

У п'ятницю, 15 грудня, о 08:00 за київським часом, «Прайя» битиметься з чотириразовими клубними чемпіонками світу з «Вакіфбанку» в поєдинку за перше місце в підсумковій таблиці групи В.