Хорватки розпочали Євро-2024 (U-20) в Софії з впевненої перемоги
05.08.2024
Збірна Іспанії U20

Хорватські юніорки відкрили чемпіонат Європи серед дівочих збірних до 20 років впевненою перемогою. У першому турі змагань в першій групі, які проходять у Софії, вони обіграли збірну Іспанії з рахунком 3:1 (25:23, 26:24, 21:25, 25:14) після години та 49 хвилин гри. Перемога над сильними суперницями надала хорваткам додаткову дозу впевненості на старті чемпіонату Європи, на який вони приїхали з помітними амбіціями.

Іспанія vs Хорватія

Згідно зі статистикою, хорватки домінували в блоці (16 проти 10) та подачі (10 проти 6). На помилках опоненток хорватська збірна заробила 22, а іспанська 20 очок.

Мара Штіґліч із 26 очками (2 на блоці, 1 ейсом) була найефективнішою в цьому матчі, Тонка Бошняк додала 17 очок (1 на блоці, 2 ейсами), Ана Бурілович 11 (1 на блоці).

У складі Іспанії найкращу результативність показала Гайетана Лопез Рей, яка здобула 16 очок (1 на блоці, 1 ейсом), Зої Мавроматіс Лопез фінішувала з 15 (1 ейсом), Інес Лосада Гордаліза – з 11 (1 на блоці, 2 ейсами).

Перший сет був класичним випробуванням сил, і очки йшли серіями. За рахунку 20:20 хорватський тренер Івіца Радочай зробив кілька замін: на майданчик вийшла Тонка Бошняк, яка посилила блок, та Кейт Лійіч на подачу. Саме блокування хорваток відіграло визначну роль, незважаючи на три пропущені подачі в цей період гри, а останні два очки заробила Мара Штіґліч.

Другий сет був ще більш напруженим, іспанки вийшли у фінальну частину з перевагою 20:17, але невдовзі мали вже 23:22, а потім хорватки завдяки двом блокам зрівняли рахунок (24:24) й з двома поспіль очками виграли цей відрізок, вийшовши вперед у матчі 2:0.

Третій сет був єдиним шансом іспанок залишитися в грі, і вони ним скористалися, ведучи 18:14, 22:19 і врешті-решт, вигравши з рахунком 25:21. Однак це був лише невеликий перепочинок, оскільки у четвертому сеті волейболістки Хорватії буквально «змели» суперниць з майданчика. Вже на початку вони здобули недосяжну перевагу 10:4, потім збільшили її до 16:8, щоб у підсумку відірватися аж на 11 пунктів (25:14), завершивши сет, а також матч на свою користь.

«Як я і очікував від першого матчу, у перших двох сетах була велика боротьба, але в підсумку ми зберегли спокій, щоб завершити матч на свою користь. У тому третьому сеті, який ми програли, стався певний спад, але лише тому, що всі їхні атаки проходили повз наш блок, і це змусило нас трохи понервувати. Одразу ми не відповіли належним чином, але в четвертому повернулося все те, що не виходило в третьому. Блок та захист працювали ідеально, передача в атаці також, тому цей сет легко завершився на нашу користь. Це дуже важлива перемога на відкритті Євро, тому що перші матчі завжди незручні. Йдемо крок за кроком, наступна - Словенія, яку я добре знаю, оскільки працюю там, бойова команда, з якою буде нелегко», - сказав тренер Івіца Радочай після матчу.

Матч 2-го туру Хорватія грає у вівторок, 6 серпня, о 15:00 проти Словенії, тоді як Іспанія у другому матчі групи о 20.00 зустрінеться з командою Туреччини, яка сьогодні розгромила Бельгію з рахунком 3:0 (25-23, 25-20, 25-18).