Італійська Суперліга: «Перуджа» вийшла у фінал, іншого фіналіста буде визначено у неділю
12.04.2024
 «Перуджа»

«Перуджа» стала першою командою, яка пройшла до фіналу італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків сезону 2023-2024 років, здобувши третю перемогу у півфінальній серії плей-оф проти «Мілана» у четвер ввечері. Тим часом «Монца» знову здолала діючого чемпіона Італії «Трентіно», зрівнявши рахунок в серії і довівши її до вирішального п'ятого матчу в неділю.

«Монца» vs «Трентіно»

«Трентіно», який домінував протягом усього сезону Суперліги, не зміг використати свою другу можливість завершити справу у півфіналі проти «Монци», і тепер, коли рахунок у серії зрівнявся (2-2), чинний чемпіон, як не дивно, буде змушений вирішувати цю проблему у вирішальному п'ятому поєдинку. Неочікувано здолавши своїх суперників у Тренто в неділю, гравці з Монци зробили це знову вдома у четвер, вирвавши перемогу з рахунком 3-1 (22-25, 25-23, 25-23, 25-11) після невдалого першого сету.

Бразильський зв’язуючий Фернандо Крелінг продемонстрував свою магію перед більш ніж трьома тисячами глядачів на домашній арені «Монци» і привів свою команду до перемоги, надавши можливість всім п'ятьом нападникам фінішувати з двозначними показниками і заробивши нагороду найціннішого гравця. Канадський догравальник Стівен Маар набрав рекордні для матчу 19 очок, два з яких на блоці, в той час як його співвітчизник Ерік Лоппкі на позиції діагонального додав ще 17, а  японський догравальник Ран Такахаші - 14. Центральні блокуючі Габріеле Ді Мартіно, який відзначився п'ятьма блоками за матч, і Джанлука Галассі здобули 11 і 10 очок відповідно на користь команди-переможниці. Догравальники «Трентіно» Данієле Лавія і Алессандро Мікелетто стали найкращими бомбардирами своєї команди, набравши по 15 очок кожен. У той час як останній переважно був ініціатором атак, перший зробив три ейси і реалізував два блоки.

«Сьогодні був фантастичний матч! Ми зіграли чудово. Ми дуже щасливі, тому що цього року демонструємо відмінні результати, і сьогодні знову довели, що ми - команда. Тепер на нас чекає п'ята гра в Тренто, і я не можу дочекатися, щоб зіграти в ній заради нас, гравців, клубу і всіх уболівальників», - поділився центральний блокуючий «Монци» Габріеле Ді Мартіно.

«Ми достроково покинули майданчик, зігравши найгірший сет в нашому сезоні. Вітаю «Монцу», адже вони грають дуже добре і заслуговують на п'яту гру в неділю в Тренто. Однак все ще в наших руках. Ми маємо пам'ятати про це, забути цей невдалий вечір і почати все спочатку за підтримки наших уболівальників», - сказав центральний блокуючий і капітан «Трентіно» Марко Подрашчанін.

«Мілан» vs «Перуджа»

Інший півфінал, що відбувся в четвер увечері, також тривав чотири сети, але в цьому випадку фаворитам вдалося відігратися після програного сету і здобути перемогу. Незважаючи на фантастичну підтримку понад 5400 домашніх вболівальників, господарі майданчику не змогли піднести ще один сюрприз у матчі з «Перуджею». Чинний клубний чемпіон світу відсвяткував перемогу з рахунком 3-1 (18-25, 26-24, 25-20, 25-18) в матчі і в серії, що дозволило йому вийти в плей-оф чемпіонату і забезпечити собі місце в Лізі чемпіонів ЄКВ наступного сезону. Для «Мілану» сезон також не закінчився: клуб змагатиметься в плей-оф за бронзу і третю італійську путівку до клубного турніру Європи.

Ліберо «Перуджи» Массімо Колачі блискуче діяв у захисті протягом усього матчу і заслужив нагороду MVP. Його партнери по команді, польський догравальник Каміль Семенюк і туніський діагональний Вассім Бен Тара, а також бельгійський діагональний «Мілану» Ферре Реджерс розділили звання кращих бомбардирів матчу, набравши по 18 очок кожен. Український догравальник Олег Плотницький зробив три ейси за команду з Перуджі і фінішував з 15 очками. Двозначного показника також досягли два догравальники господарів - японець Юкі Ісікава (15 очок) та болгарин Матей Казійский (13), а також центральний блокуючий «Перуджи» Роберто Руссо (10).

«Якби ми виграли ще й другий сет, можливо, це була би зовсім інша гра, але матчі виграються на майданчику. Вони - чудова команда, провели чудову серію і подали дві чудові подачі наприкінці. Прикро, адже ми так хотіли пройти далі. Тепер ми повинні так само дивитися на плей-оф за третє місце. Ми дуже хочемо вперше потрапити в Лігу чемпіонів», - зазначив зв’язуючий «Мілана» Паоло Порро.

«Це був нелегкий шлях. Всі матчі з «Міланом» були складними. Навіть сьогодні ввечері ми зазнали поразки в першому сеті. Нам потрібно навчитися краще починати матчі. Потім ми покращилися і, я думаю, зіграли добре. Ми раді, що вийшли у фінал. Ми постараємося добре підготуватися до нього і, очевидно, зробимо все можливе, щоб виграти його», - прокоментував догравальник «Перуджі» Каміль Семенюк.

Півфінал італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом) 5-й матч:

14 квітня, 19:00:

«Трентіно» - «Монца»

Плей-оф за п'яте місце італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом) 4-й тур: