Італія та Франція зійдуться у матчі-реванші за золото чемпіонату Європи серед юнаків до 18 років
20.07.2024
Збірна Франції U18

Італія та Франція - дві команди, які в неділю боротимуться за титул чемпіона Європи з волейболу 2024 року серед юнаків до 18 років. Італійці, які є чинними чемпіонами в цій віковій групі, та французи зустрінуться у фіналі вдруге поспіль, після того як зробили це в 2022 році, коли Італія здобула золото з рахунком 3:0.

Франція vs Іспанія

На шляху до фіналу 2024 року Франція повинна була здолати Іспанію в першому півфіналі дня. Підопічні Жана-Мануеля Лепровоста здобули перемогу з рахунком 3:0.

У другому півфінальному поєдинку, який відбувся в софійському спортивному залі «Левскі» пізніше того ж дня, Італія і Польща влаштували справжнє видовище, але після гри в «доганялки» італійці з рахунком 3:1 завоювали путівку до матчу за золоту медаль.

Італія vs Польща

Вирішальний матч за титул відбудеться цієї неділі, 21 липня, о 18:30 за київським часом, а Іспанія та Польща змагатимуться за бронзові медалі о 15:30.

Франція – Іспанія 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

Франція, яка посіла перше місце в групі I, зустрілася з Іспанією, яка посіла друге місце в групі II.

Французька команда взяла контроль над подіями на майданчику відразу після першого суддівського свистка (13:9). Зберігаючи свій ритм, французи вирвали перемогу з рахунком 25:20. Іспанія, з іншого боку, страждала від невимушених помилок на подачі.

Франція краще розпочала і другий сет (4:1), і, незважаючи на спроби іспанців наздогнати суперників (15:14), французи зберігали спокій і знову здобули значну перевагу (20:17), завершивши сет з рахунком 25:19.

У третьому сеті французи також не мали жодних проблем і домінували (11:7, 15:12), врешті-решт привітавши себе з перемогою за рахунку 25:20.

Краща гра на блоці стала вирішальною для французької команди в суботу, оскільки вона набрала цілих 10 очок в цьому елементі (проти чотирьох у суперників). Французи також була трохи кращими на подачі (три ейси проти одного) і більше заробили на помилках суперників (21 проти 15). В атаці обидві команди продемонстрували приблизно рівну гру, набравши 39 та 38 очок.

Ноа Дюфлос-Россі став найкращим бомбардиром команди-переможниці з 13 очками (46% результативності в атаці), а Сезар Іраче Камачо записав на свій рахунок стільки ж очок у складі збірної Іспанії (31% результативності).

Італія – Польща 3-1 (25-23, 21-25, 25-18, 25-23)

На радість уболівальникам в спортивному залі «Левскі» в  Софії перший сет задав тон майбутньому дуже захоплюючому матчу, оскільки обидві команди по черзі випереджали одна одну в рахунку (11:11) і кілька разів обмінювалися лідерськими позиціями (від 14:17 до 22:21 на користь Італії). Італійці продемонстрували психологічну стійкість і відкрили рахунок у матчі на свою користь - 25:23.

У другому сеті також точилася напружена боротьба (3:3, 10:10). Однак цього разу саме польська команда продемонструвала сталеві нерви і зрівняла рахунок в матчі – 25:21.

Це мотивувало італійців, які швидко відповіли в третьому сеті, ведучи з рахунком 12:6. Підопічні головного тренера Моніки Крести продовжували демонструвати хорошу гру (21:14) і наблизилися до перемоги, завершивши сет з рахунком  25:18.

У наступному сеті Польща почала краще (5:1), але італійці переломили хід гри – 10:7. У захоплюючі останні хвилини сету обидві команди виклалися на повну на волейбольному майданчику, але Італія виявилася більш успішною - 25:23.

В цілому, італійці були кращими в різних волейбольних компонентах – 58 результативних атак проти 47, 13 блоків проти 10, чотири ейси проти двох. Однак саме вони допустили більше власних помилок, які вплинули на рахунок - 30:20 на користь Польщі.

Найкращим бомбардиром матчу став Мануель Златанов, який записав на свій рахунок 20 очок (39% успішності) м'ячів, в той час як у складі польської команди найбільш результативним став Оскар Травка - 13 (43% успішності).