Господарі відбіркового турніру в Токіо готуються до матчів з лідерами групи
05.10.2023
Збірна Японії

Японські волейболісти намагаються позбутися «синдрому третього сету» перед найскладнішими матчами, які в них ще попереду.

Японці мали дуже важкий старт у групі B відбору до Олімпіади з волейболу серед чоловіків, але після дня відпочинку в понеділок вони, здається, подолали «синдром третього сету», який перетворив їх з одного з фаворитів у групі на команду, яка не здатна виправдати очікування. Однак ігри з найсильнішими суперниками у японської збірної ще попереду, тож її зіркові гравці прекрасно розуміють, що їм потрібно підходити до них з правильним настроєм, якщо вони хочуть завоювати одну з двох олімпійських путівок з Токіо до Парижа.

Японія vs Фінляндія

Минулої суботи збірна Японії рішуче виграла перші два сети (25-17, 25-15) у своєму дебюті проти Фінляндії, команди з найнижчим рейтингом у групі. Однак у третьому сеті японські волейболісти не змогли зберегти такий самий темп і дозволили фінам повернутися в гру, зрівняти рахунок і довести матч до тай-брейка. У підсумку господарі майданчику все ж таки здобули перемогу, але втратили очко в матчі, в якому вважалися явними фаворитами.

Японія vs Єгипет

Наступного дня історія повторилася, але вже без щасливого кінця. Японські волейболісти здобули перемоги 25-14 та 25-10 у перших двох сетах над Єгиптом, наступною командою з найнижчим рейтингом у турнірній таблиці, але в третьому сеті знову «вимкнули» гру, і цього разу їхні суперники в повній мірі скористалися цим, щоб відігратися і відсвяткувати перемогу з рахунком 3-2.

«Перші матчі були важкими, тому що нам було важко зберігати мотивацію в третіх сетах», - вважає 22-річний догравальник збірної Японії Ран Такахаші.

Японія vs Туніс

Але все змінилося в наступних двох іграх. Японія переконливо обіграла Туніс і Туреччину з рахунком 3:0 і залишилася в боротьбі за олімпійські путівки. І в кожній з цих ігор вони контролювали хід третього сету так само, як і  перших двох.

«Ми програли другу гру, але багато про неї говорили. Важливо було змінити своє ставлення до цього», - впевнений догравальник і капітан Юкі Ісікава.

Японія vs Туреччина

Четвер - це другий день відпочинку в Токіо. Перед останніми трьома змагальними днями у п'ятницю, суботу та неділю, Японія посідає четверте місце в поточній турнірній таблиці групи, пропустивши вперед Сербію, що розмістилася сходинкою вище за співвідношенням сетів, та непереможених Словенію й США, які знаходяться на другому та першому місцях відповідно. І саме ці команди в такій послідовності стануть наступними суперниками Японії.

«Наші суперники в останніх трьох матчах, Сербія, Словенія і США, - дуже сильні команди, тому ми повинні весь час залишатися зосередженими», - зазначив Ісікава.

«Ми повинні підійти до останніх трьох матчів з правильним настроєм. Я думаю, що найважливіше - це третій сет, оскільки він може визначити різницю між перемогою і поразкою, - додав Такахаші. – Наш наступний суперник, збірна Сербії, - висока і потужна команда, тож обіграти її буде непросто. Я думаю, як тільки ми зайдемо так далеко, нам просто потрібно повірити в нашу гру і робити те, що ми робили. У нас немає іншого вибору, крім перемоги».