Дві чвертьфінальні серії в чоловічій Суперлізі Італії триватимуть до п'ятого поєдинку
25.03.2024
Осніель Мельгарехо

Захоплюючі п'ятисетові поєдинки в неділю дали зрозуміти, що в двох чвертьфінальних серіях «кращий з п’яти» італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків буде більше чотирьох матчів. Догравальнки Александар Ніколов і Осніель Мельгарехо привели свої команди «Лубе Чивітанова» і «Мілан», відповідно, до важливих перемог, які зрівняли їхні шанси на вихід до півфіналу і зумовили проведення вирішальних п'ятих матчів у середу ввечері.

«Монца» vs «Лубе Чивітанова»

Господарка матчу «Монца» зуміла двічі відігратися після програних сетів в четвертому матчі проти «Лубе», але гості з Чивітанова-Марке проявили наполегливість і відсвяткували свою другу поспіль перемогу в п'яти сетах - 3-2 (25-18, 23-25, 25-22, 18-25, 15-13), зрівнявши рахунок у серії. В п'ятому матчі, який вирішить, хто вийде в півфінал, щоб поборотися з чинним чемпіоном «Трентіно», «Лубе» матиме перевагу домашнього майданчика. Вирішальний поєдинок відбудеться в середу, 27 березня, о 21:30 за київським часом.

Висхідна болгарська зірка, догравальник Александар Ніколов набрав 24 очки отримав нагороду найціннішого гравця. Він відзначився 51% результативності в атаці, додавши до свого активу два ейси та блок. 20-річний волейболіст розділив звання найкращого бомбардира матчу з партнером по команді Марлоном Янтом. 22-річний кубинець також набрав 24 очки, одне з яких ейсом і одне на блоці. Двозначного показника досягнув і досвідчений зірковий діагональний «Лубе» Іван Зайцев, набравши 10 очок.

П'ять гравців «Монци» здобули понад 10 очок: канадський догравальник Стівен Маар (23 очки), його співвітчизник, діагональний Артур Шварц (17), японський догравальник Ран Такахаші (15) та центральні блокуючі Джанлука Галассі і Габріеле Ді Мартіно (12 і 11 очок відповідно).

«Ми дуже раді, що нам вдалося досягти мети і повернути серію до Чивітанова-Марке у п'ятій грі, - сказав Ніколов. - Ми зробили це, двічі вигравши на тай-брейках, і ці дві гри продемонстрували весь наш характер. Тепер, однак, важливо буде зробити останній крок».

«У нас буде ще один шанс у середу. Ми повинні були перемогти сьогодні, ми це знаємо, але ми готові до наступного виклику, - прокоментував Ран Такахаші. - Нам потрібно вдосконалитися та виправити деякі деталі до матчу в середу».

«Мілан» vs «П'яченца»

«Мілан» опинився на відстані одного сету від вильоту з плей-оф, коли, приймаючи «П’яченцу» на домашній арені в неділю, дозволив їй виграти перші два сети. Однак після цього господарі відігралися і вибороли перемогу з рахунком 3-2 (28-30, 25-27, 25-23, 27-25, 15-6), таким чином, продовживши боротьбу до вирішального п'ятого матчу в П'яченці, який відбудеться в середу о 21:30. Його переможець зустрінеться в півфіналі з «Перуджею».

Кубинський догравальник Осніель Мельгарехо з'являвся на майданчику протягом перших трьох сетів, виходячи на заміну, але в останніх двох він зайняв місце стартовій сімці «Мілану» замість болгарської легенди Матея Казійського і надихнув команду на фантастичний камбек, за що отримав нагороду найціннішого гравця.

Бельгійський діагональний Ферре Реджерс став найкращим бомбардиром команди з Мілана, набравши 22 очки, два з яких ейсами і шість на блоці, японський догравальник Юкі Ісікава здобув 20 очок, а аргентинський центральний блокуючий Агустін Лозер – 13. Інший центральний блокуючий, Марко Вітеллі, також досяг двозначного показника, набравши 10 очок.

Діагональний «П’яченци» Юрій Романо набрав максимальну кількість очок у матчі - 29. Бразильські догравальники Йоанді Леал та Рікардо Лукареллі додали 15 і 14 очок відповідно, в той час як центральний блокуючий Едоардо Канескі відзначився 10 очками.

«Я не знаю, скільки команд змогли б так тримати майданчик, - сказав головний тренер «Млану» Роберто Пьяцца. - Я радий за хлопців, які згуртувалися, зрозуміли, що їм потрібна допомога кожного, і зробили камбек. Вони молодці.  Я хочу сказати хлопцям: «Молодці!», і це все, що я можу сказати. Однак ми знаємо, що ще нічого не зробили».

«Протягом чотирьох сетів команди грали на рівних, і три з них перейшли в овертайм. Навіть після того, як ми виграли перші два сети, я знав, що це буде непередбачуваний і складний матч. «Мілан» домігся гарних результатів, в той час як ми багато помилялися на подачі», - прокоментував головний тренер «П’яченци» Андреа Анастазі.

Чвертьфінал італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом) 5-й матч:

27 березня, о 21:30