Дівоча збірна України U-20 здобула “срібло” чемпіонату СЄВЗА

Чемпіонат СЄВЗА-2024 (дівчата U-20)

Шауляй, Литва

V тур. 7 січня

Україна — Естонія 3-0 (25:12, 25:10, 25:21)

Після останньої невдачі від польок синьо-жовті втратили шанси на загальну перемогу в чемпіонаті СЄВЗА. Тож у сьогоднішньому матчі між Україною та Естонією вирішувалася доля срібних медалей змагань, які зрештою взяли саме наші волейболістки.

Підопічні Артема Дигтяренка вже зі стартових хвилин протистояння впевнено захопили ініціативу (8:4). Впадало в око те, з якою високою швидкістю вони приймали рішення, наприклад, після відскоку м'яча. Зі свого боку естонки не завжди встигали блокувати постріли українок. Звідси й такий розгромний рахунок у першій партії — 25:12.

Збірна України продовжувала домінувати й у другому сеті, раз за разом пробиваючи захист візаві. Відзначимо, що пасуюча Вероніка Тверда намагалася діяти варіативно та головне несподівано для суперниць, розвиваючи атаки то через Андріану Павлик, то через Маргариту Гейко. До слова, саме блок-аут останньої поставив крапку в цьому відрізку — 25:10.

Дещо несподівано насамперед для синьо-жовтих волейболістки Естонії почали огризатися та боротися буквально за кожен бал. Чи не вперше в цій зустрічі вони навіть вели в рахунку. Далі ми стали свідками “гойдалок”, і на “фінішну пряму” команди вийшли з однаковими шансами на звитягу (20:20). Попри це, заключні хвилини обійшлися без інтриги. Бо українки зусиллями вищезгаданої Павлик здійснили неймовірний спурт і закрили поєдинок — 25:21.

Стартовий склад збірної України: Гейко (к) (13), Герасимчук (11), Старостенко (5), Жаркова (6), Павлик (10), Тверда (1), Драпак (л), Прокопова (л). Виходили на заміну: Накоскіна (7).