Дівоча збірна Туреччини завершила груповий етап чемпіонату Європи на першому місці
14.08.2024
Збірна Туреччини U20

Збірна Туреччини до 20 років розгромила господарку турніру - Болгарію з рахунком 3:0 (25-19, 25-17, 25-23) у сьомому і останньому матчі першої групи на чемпіонаті Європи з волейболу.

На старті поєдинку Туреччина реалізувала серію 7:0, яка була зупинена через помилку на подачі. Втім це не допомогло болгаркам, які не змогли реалізувати дві атаки (1:9). Поступово господарки почали скорочувати відставання (6:12), однак завдяки відмінній грі в захисті та блокуванні турецька команда знову відірвалася – 7:16. І хоча болгаркам все ж таки вдалося наблизитися до суперниць на відстань у 4 очки (15:19), останні зберігали впевненість та майже не допускали помилок. Туреччина досягла сетболу, заблокувавши атаку господарок, і з першої ж спроби реалізувала його – 25:19. Туркені показали дуже сильну гру на блоці, заробивши 5 очок, а також додавши 2 ейси у першій частині та допустивши лише 3 помилки.

Туреччина vs Болгарія

Болгарки врахували помилки першого сету і почали другий трохи краще – 2:2. Турецький блок продовжував працювати як добре налагоджена машина, що швидко дало результат – 2:6. Хоча господарки щосили намагалися наздогнати суперниць (6:9), туркені демонстрували кращу подачу та прийом і відривалися щоразу, коли дистанція між командами скорочувалася. Влучна атака Б'янки Мумкулар принесла сетбол у другій частині, який був миттєво реалізований – 17:25. Турецькі волейболістки зробили лише одну помилку у цьому сеті при надзвичайно високих показниках реалізації атак (71%) та прийомів (67%, 33%).

Туреччина повела з рахунком 6:2 у третій частині, що дозволило її гравчиням почуватися спокійно та впевнено. Болгарки мали шанс скоротити відставання до одного очка, але цьому завадила помилка на подачі. Трохи пізніше вони все ж таки це зробили – 10:11, але чергова помилка на подачі позбавила господарок можливості зрівняти рахунок, а потім вони втратили ще одну таку можливість при 11:12. Надалі туркені зробили серію з 6 поспіль очок, яка була перервана їхньою ж помилкою на подачі. Болгарки ейсом скоротили відставання до 3 очок (16:19), але турецькі гравчині повернули собі концентрацію, і їхня перевага знову зросла. Втім, реалізувати матчбол Туреччина змогла лише з сьомої спроби: коли перші чотири були втрачені, турецький штаб очікувано взяв тайм-аут, після чого блок болгарок зупинив наступні дві атаки, і це могло повторитися втретє, але суддя присудив очко Туреччині за дотик до антени.

Завершивши груповий етап на першому місці, без поразок і лише з двома програними сетами, турецька команда зіграє у півфіналі проти Польщі, яка посіла друге місце в другій групі. Матч відбудеться у п'ятницю, 16 серпня. Друге місце та путівку до півфіналу в першій групі здобула Бельгія з шістьма перемогами та однією поразкою. Вона в півфіналі зустрінеться с переможницею другої групи, Італією.

«Фінал чотирьох» чемпіонату відбудеться в залі «Христо Ботев» в столиці Болгарії у п’ятницю та суботу, 16 та 17 серпня. Збірна Болгарії не змогла кваліфікуватися до півфіналу, зазнавши трьох поразок та здобувши чотири перемоги, проте забезпечила собі місце в першій шістці, що гарантує участь у чемпіонаті світу наступного року.