Дівоча збірна Португалії успішно дебютувала на історичному Євро-2024 (U-20) в Ірландії
05.08.2024
Збірна Португалії U20

Ірландія увійшла в історію, ставши першою країною в зоні Асоціації малих країн, яка приймає та бере участь у фіналі чемпіонату Європи з волейболу: 5 серпня в Дубліні розпочалися змагання в другій групі чемпіонату серед дівчат до 20 років.

Історичний дебют у фінальному етапі чемпіонату Європи з волейболу серед дівчат до 20 років здійснила також збірна Португалії, яка сенсаційно виграла всі свої матчі у 2-му раунді кваліфікації, що проходив у Барселуші, і посіла перше місце в групі E.

Ірландія vs Португалія

Португальська команда під керівництвом тренера Жоао Карроньї, впевнено стартувала у фінальній частині чемпіонату, здолавши господарку-Ірландію з рахунком 3-0 (25-12, 25-8, 25-11) у своєму першому матчі в групі, що базується в Ірландії.

Найкращими бомбардирками стали португальські гравчині Ана Гаррідо, Жоана Гарсес та Ана Монтейро, які набрали 11, 9 та 8 очок відповідно.

Хоча перший виступ Ірландії на чемпіонаті Європи завершився поразкою, були у матчі й обнадійливі моменти для господарок, зокрема добре себе показала діагональна Авріл МакГейл, яка  досягла найкращого результату серед ірландок (4 очки).

6 серпня о 14:30 португалки зіграють зі складними суперницями -  італійками, чинними чемпіонками Європи. Надалі дебютанткам теж буде непросто, оскільки їм доведеться зустрітися з віцечемпіонкою Європи Сербією та Польщею, яка посіла 3-е місце – адже і золота, і срібна, і бронзова призерки останнього чемпіонату Європи до 19 років потрапили саме до 2-ї групи. Натомість у першій групі змагатимуться Туреччина та Хорватія, які посіли друге та п'яте місця відповідно на чемпіонаті світу до 19 років 2023 року.

По дві кращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу, який відбудеться в столиці Болгарії Софії.